loader

Renkli ve Canlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Renkli ve canlı makyajlar yapmayı çok özledik! Şimdi bugüne kadar durduğumuz her şeyi yeniden oynatma zamanı. Renkli, çarpıcı ve kendi tarzımızı ortaya çıkaran makyaj görünümleri için makyaj.com editörleri olarak hazırlığımızı yaptık. En sevdiğimiz renkli makyaj malzemelerini masanın üzerine çıkardık ve ayna karşısında renkli makyaj denemeleri yapmaya başlıyoruz. Sen de bizimle renkli ve canlı makyaj denemeleri yapmak istiyorsan aşağıdaki adımlarda bize eşlik edebilirsin.

Editörün Notu: Bu yazımızda kullandığımız tüm Maybelline makyaj ürünlerini "Press Play" kampanyasına özel %50 indirimle satın alabilirsin! Ürünlere tıklayıp Watsons seçeneğini seçmen yeterli!"

Kusursuz bir baz hazırla

Kusursuz bir baz hazırla

Renkli makyaja başlarken yüzünü bir kanvas gibi düşün. Renklerin canlılığının ortaya çıkması için cildine mükemmel bir baz oluşturmalısın. İlk olarak Maybelline Fit Me fondötenle cildine uygulayarak kusurlarını gizle. Fit me fondöten yüzündeki gözenek görünümü azaltır ve cildine doğal bir matlık kazandırır. Gün içinde oluşacak parlamayı önleyen ve cildindeki renk eşitsizliğini dengeleyen bu fondöten sayesinde renkli makyaj modelleri için harika bir alt yapı oluşturabilirsin.

Göz altına ve yüzünde aydınlatmak istediğin bölgelere Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı sürmelisin. Hafif nemli bitişi sayesinde oldukça doğal bir görünüm sağlayan bu kapatıcı enerjik görünüm için ideal. Maybelline kapatıcıyla koyu halkalarını gizleyebilir, yüzünü aydınlatıp kontür de yapabilirsin.

Renkli göz makyajına başla

Renkli göz makyajına başla

Uzun süredir elimiz makyaj malzemelerine gitmiyordu. Durma dönemi bitti, artık 'press play' zamanı. En çok özlediğimiz renkli makyaj malzemeleriyle canlı makyaj görünümleri yapmaya hazırız.

Göz makyajı için ilk önce Maybelline Nudes of New York far paletindeki nude tonları kullanarak baz rengi oluştur. Böylece renkli göz makyajın daha belirgin olacak. Renkli eyeliner görünümü için biz Maybelline Tattoo Liner Jel göz kalemlerini tercih ediyoruz. Bu renkli göz kalemini eyeliner olarak veya göz farı olarak da kullanabilirsin. Bu sezonun en trend renklerinden Deep Teal mavi rengini veya Rich Berry kızıl rengini uygulamalısın. Kuyruklu renkli eyeliner makyajı için önce göz kalemini kullanarak kuyruk oluştur, sonrasında kirpiklerinin dibinden ilerleyerek eyelinerı tamamla. Daha belirgin makyaj görünümleri için kalın eyeliner modeli yapabilirsin.

Maskara ile göz makyajını belirginleştir

Maskara ile göz makyajını belirginleştir

Renkli göz makyajın için çok uğraştın. Daha belirgin olması ve dikkat çekmesi için maskara sürmeyi unutmamalısın. Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Maskara Ekstra Siyah, kirpiklerini tek tek uzatarak daha hacimli görünmesini sağlıyor. En kısa kirpikleri bile yakalayan 10 katmanlı fırçasıyla kirpiklerin daha yoğun görünecek. Maybelline maskarayı bizim gibi cılız ve kısa kirpikleri olan herkes için öneririz.

Makyajını canlandır

Makyajını canlandır

Ten makyajının daha canlı ve enerjik görünmesi için likit allıklardan yardım almalısın. Hayatımıza yeni giren likit allıklar uzun bir süre bizimle kalacak gibi duruyor!

Renkli ve canlı makyaj modellerine en çok fuşya tonlarındaki allıkları yakıştırıyoruz. Her cilt tonuna yakışan fuşya likit allık için Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık No: 35 Berry Flame'i kullanabilirsin. Cheek Heat allıkların arttırabilir renk özelliği sayesinde istediğin yoğunlukta allık uygulaması yapabilirsin. Likit allıkların yüzünü yağlandırmasından endişe etme! Kremsi dokusu hafif ve ipeksi bir bitiş sağlıyor.

Dudaklarını öne çıkar

Dudaklarını öne çıkar

Kırmızı ruj sürmeyi çok özledik. Renkli göz makyajıyla kırmızı ruj sürülür mü? Pekâlâ sürülür! Her cilt rengine yakıştırdığımız Maybelline New York Superstay Matte Ink Ruj Spiced 330 rengiyle kusursuz renkli makyajını tamamlayabilirsin. 16 saate kadar kalıcı olan bu mat ruj, kadifemsi bitişiyle gün boyu dudaklarını yumuşacık gösterecek. Kırmızı rujunu, sezonun trend mavi, pembe, turuncu ve sarı makyajlarıyla kombinleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön