loader

Rimel Nedir? Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle

Rimelleri yakından incelemeye var mısın? Rimel nasıl sürülür? Ne işe yarar? Rimelle ilgili tüm sorularını yanıtlıyoruz!

Makyaj yapmayı çok seven biz kadınların, göz makyajında en dikkat ettiği konu sanıyoruz ki kirpikler… Bakışlarımızı daha da derinleştiren, makyajımızı ise etkileyici kılan kirpiklerimiz, rimel uygulaması ile taçlanıyor. Senin için rimelleri daha yakından tanımaya koyulduğumuz bu yazıda, Rimel nasıl sürülür? sorusunun yanıtını verip, bizim için en iyi rimel önerilerini de paylaşacağız...

Rimel Nedir?

Rimel Nedir?

Rimel, ya da bilinen diğer bir adıyla maskara, kirpiklerin daha da belirginleşmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Kıl ya da silikon fırçadan oluşabilen rimeller, fırçanın sahip olduğu kavis şekillerine göre ise kirpikleri tek tek ayırma, uzatma, kıvırma ve dolgun gösterme işlevlerine sahiptir.

Rimel Çeşitleri Nelerdir?

Rimel Çeşitleri Nelerdir?

Maskaraların, suya dayanıklı, normal ve şeffaf maskara olmak üzere 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Suya dayanıklı formüller, deniz veya havuzda kullanıma uygunluğu ile öne çıkar ve sadece yağ bazlı temizleyiciler ile çıkarılabilmektedir. Şeffaf rimeller ise kirpiklere herhangi bir renk vermeden yalnızca kirpikleri ayırma ve kıvırma işlemine sahiptir. Ayrıca maskara bazı olarak da tercih edilebilir.

Rimel Nasıl Sürülür?

Rimel Nasıl Sürülür?

Buraya kadar “rimel nedir, ne işe yarar?” ve “rimel çeşitleri nelerdir?” gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Şimdi bir de istersen, rimel nasıl sürülmeli buna bir göz atalım. 😊

  • Öncelikle kirpik kıvırıcı kullanarak başlamanı öneriyoruz. Üst kirpiklerine 30 saniye kadar uygulayacağın bu işlem sonrasında kirpiklerin hiç olmadığı kadar kıvrık görünecek!
  • İkinci aşamada eğer kirpiklerin çok cılızsa maskara bazı uygulayabilirsin. Bu işlem, kirpiklerinin hem daha dolgun görünmesini sağlayacak hem de maskaranın kalıcılığını artıracaktır.
  • Artık rimelini uygulamaya hazırsın! Rimelin fırçasını kirpik diplerine oturt ve zikzak harketlerle uygulamaya başla. Eğer iki kat rimel uygulamak istiyorsan 10, maksimum 15 saniye kadar beklemeni öneriyoruz.
  • Alt kirpiklerine ise hafif darbe hareketleri ile uygulama yapmalısın. Bu noktada yoğun uygulama, örümcek bacağı görünümüne sebep olabilir, unutma! 😉

En İyi Rimel ÖnerilerimizGünlük Kullanımda: Maybelline Colossal Maskara

Günlük Kullanımda: Maybelline Colossal Maskara

Şimdi sana öyle bir maskara önereceğiz ki günlük kullanımda, göz makyajı yapmana gerek kalmadan bile etkileyici bakışlara kavuşmanı sağlayacak. Bu rimel ne mi? Tabii ki Maybelline Colossal Maskara. İçerisinde kolajen bulunan bu rimel, dev bir fırçaya sahip. Bu sayede kirpiklerimize mükemmel bir hacim ve dolgunluk kazandırıyor. Dışarı çok acil çıkmamız gerektiği durumlarda elimizin ilk gittiği maskara olan bu ürün, çabasız bir güzellik sunuyor ve etkileyici bakışlara kavuşmamızı sağlıyor. Günlük kullanımda tercih edebileceğin bu rimeli, inanıyoruz ki sen de bizim kadar seveceksin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Özel Günler İçin: Lancôme Lash Idole Maskara

Özel Günler İçin: Lancôme Lash Idole Maskara

Özel günlerde, randevu öncesi makyajının her zamankinden farklı görünmesini istiyor olabilirsin. Böyle anlarda, kirpiklerinde lifting etkisi yaratan rimellerden daha iyisi olamaz. Bakışlarını bir anda çok daha derin ve etkileyici kılan kirpik lifting etkili maskara önerimiz ise Lancôme Lash Idole Maskara. Hafif formülü, gün boyu kalıcılığı ve topaklanma karşıtı özelliği ile kirpiklerde yelpaze etkisi sunan bu maskaraya bayılacaksın. Kalkık, uzun ve hacimli görünen kirpiklere sahip olman için 360 mikro kıllı fırçaya sahip bu rimel ile dakikalar içinde, üstelik çok da para harcamadan evde kirpik lifting etkisi yaratman mümkün!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kısa Kirpiklere Özel: Maybelline New York Sky High Maskara

Kısa Kirpiklere Özel: Maybelline New York Sky High Maskara

Bazı kirpikler hem kısa hem de yapısı gereği düz formlu olabiliyor. Bu kirpik yapısına sahip olanların en büyük derdi ise uygun bir maskara bulamamak oluyor. Ancak Maybelline bu sorunu çözmüş. Etkisi karşısında gözlerimize inanamadığımız maskara önerimiz Maybelline Sky High Maskara. “Gökyüzüne uzanan kirpikler” mottosuyla yola çıkan bu rimel, bizim de tüm kirpiklerimize limitsiz uzunluk ve hacim kazandırdı. Eğer ki kirpiklerinin kısalığından şikayetçiysen, bambu özü ve fiberler içeren formülüyle kısa kirpiklerde bile müthiş bir etki sunan bu rimele, şans vermelisin.

Ceylan Göz Etkisi: L’oréal Paris Makeup Bambi Oversized Maskara

Ceylan Göz Etkisi: L’oréal Paris Makeup Bambi Oversized Maskara

Ve son olarak, gözlerinin güzelliği ile bilinen ceylanlardan ilham alınarak tasarlanan bir maskara önerisi sunmak istiyoruz sana. Kirpiklerin hem kısa hem hacimsiz hem de düz formluysa, tek sürüşte mükemmel bir etki sunan bu ürüne bir bakmalısın: L’oréal Paris Make Up Bambi Oversized Maskara. Bizim özel akşamlarda kullanmayı tercih ettiğimiz ürün, ceylan göz etkisini, kirpik lifting ve XXL hacim ve uzunluk ile birleştiriyor. 3’lü etki sunmasıyla bizi kendine hayran bırakan rimel, esnek fırçası sayesinde ise her göz tipine uyum sağlıyor ve kökten uca her kirpiği yakalıyor. Kolajen ve seramid ile güçlendirilen formülüyle öne çıkan bu mucize maskarayla mutlaka tanışmalısın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön