loader

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

İddialı göz makyajı, kusursuz bir ten görünümü ve sade bir ruj... Bu üçü bir araya gelince bizim için akan sular duruyor. Hele bir de bu makyajı Alp Kavasoğlu'ndan izleme şansımız varsa ne ala! Çok sevdiğimiz Alp Kavasoğlu bizler için Rock Chic makyajı yaptı. Özel gecelerde, konserlerde hatta nişan/düğün gibi davetlerde de yapabileceğin bu makyajı bütün dikkatinle izlemeni isityoruz. Alp Kavasoğlu, Melis Şenolsun'a rock makyajı yapmakla kalmıyor adeta izleyen herkese makyaj dersi veriyor. Pratik makyaj hileleri, 2017 makyaj trendleri ve Alp Kavasoğlu'nun favori ürünlerini öğrenmek için seni yazının devamına davet ediyoruz.

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Alp Kavasoğlu'nu izlerken rock makyajı yapmak ne kadar kolay değil mi? Evde ayna karşısında aynı kolaylıkla ve bu kadar eğlenceli geçmiyor. Bugünü bir kenara not al. Bu yazıyı okuduktan sonra sen de rock makyajı konusunda uzman olacaksın. Aşağıdaki adımları takip ederek bu makyajı sen de ayna karşısında yapabilirsin -makyajın sonunda zafer garantili!-

Göz makyajı

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Alp Kavasoğlu her zaman olduğu gibi makyaj yapmaya göz makyajıyla başlıyor. Sen de yoğun göz makyajı yapacağın zamanlarda öncelikle göz makyajını bitirip daha sonra ten makyajına geçmelisin. Alp, rock temalı göz makyajına Maybelline New York Master Drama Khol Liner - Ultra Black göz kalemiyle başlıyor. Melisa Şenolsun'un gözlerine öncelikle siyah kalemle kuyruklu iddialı bir göz makyajı yapıyor. Siyah göz kalemiyle önce göz makyajının taslağını oluşturup daha sonra far fırçasıyla dağıtabilirsin. 

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Göz makyajına biraz ışıltı katmak için ihtiyacımız olan tek şey Maybelline New York The Rock Nudes Far Paleti! Paletin içindeki simli siyah rengi göz makyajının üzerine sür. Gözlerinin daha aydınlık ve iri görünmesi için ışıltılı altın rengi farı göz pınarlarına uygula. Alp Kavasoğlu makyaja başlar başlamaz yaz makyaj tüyolarıyla bizi aydınlattı, ne dersin?

Dolgun ve hacimli kirpkiler denildiğine akla ilk gelen maskara Maybelline New York The Colossal Big Shot maskara oluyor. Alp kavasoğlu da Melis'in kirpiklerine Maybelline New York The Colossal Big Shot maskara sürerek rock makyajın ihtişamına yakışır bir görünüm elde ediyor.Kusursuz ten makyajı

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Rock Chic temalı makyajda iddialı gözler kadar porselen gibi kusursuz görünen ten makyajı da önemlidir. Kusursuz ten makyajı için Alp Kavasoğlu'nun tercihi tabii ki Maybelline New York Fit Me Matte+Poreless fondöten oluyor. 2017 sonbahar makyaj trendlerinde de ön plana çıkan mat ten makyaj görünümü için bu fondöteni uygulayabilirsin. Ciltte aydınlık bir sonuç bırakan bu fondöten, gün boyu parlama yapmamasıyla bizim gönlümüzü çokta fethetti bile! 

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Fondöten uyguladıktan sonra göz altına – ihtiyacın varsa burun kenarlarına da – kapatıcı uygulamalısın. Çıktığı ilk günden beri elimizden düşürmediğimiz Maybelline New York Master Conceal Kamuflaj Etkili Kapatıcı belli ki Alp Kavasoğlu'nun da favorisi. Kapatıcını her zaman minik noktalar halinde uygula ve makyaj fırçasıyla dağıt. Kapatıcının gün boyu sabit kalması için yapman gereken şeyi artık biliyorsun. Maybelline New York Master Fix Makyaj Sabitleyici pudra ile kapatıcını sabitleyerek gün boyu pürüzsüz görünümünü koruyabilirsin.

Kontür & Bronzer 

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Alp Kavasoğlu kusursuz ten makyajını kontür ve bronzer kullanarak daha çekici bir hale getirdi. Yoğun kontür görünümü yerine Maybelline New York Master Contour Stick kullanarak daha doğal bir sonuç yakalayan Alp, çok genç ve enerjik bir görünüm yakaladı. Klasik kontür işlemlerinin aksine çok daha minimal hareketlerle uygulanan kontür işlemi ortaya daha doğal bir sonuç çıkardı.

Rock makyajında renkli allıklar yerine bronzer tercih eden Alp Kavasoğlu, ten makyajında tam bir yaz görünümü yakaladı. Bronzer uygularken Alp Kavasoğlu'nun şu cümlesi hep aklına gelsin: Bronzer, güneşin ilk değdiği yerlere sürülür. Yüzünün yüksek yerlerine Maybelline New York Master Bronze Palette'in en sana uygun rengini uygula. Alp Kavasoğlu genellikle bu paletteki bütün bronzerları karıştırarak uyguladığını söyledi, bizden söylemesi!

Kaşlarını yukarı doğru sabitle

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?_7

Doğal şekillendirilmiş kaşlar 2017 yılının en popüler makyaj trendlerinden biri. Alp Kavasoğlu, rock makyajında doğal ve hafif ıslak görünümlü kaşları tercih ediyor. Genç ve enerjik bir görünüm için sen de kaşlarını doldurup, kalınlaştırmak yerine sadece transparan kaş maskarasını kullanabilirsin. Kaş maskarasıyla kaşlarını yukarı doğru sabitlemen yeterli olacaktır. Alp Kavasoğlu, Melis Şenolsun'un kaşları için Maybelline New York Brow Drama Kaş Maskarası'nın transparent rengini kullanıyor. 

Nude dudaklar

Rock Makyajı Nasıl Yapılır?_8

Bu iddialı makyajı tabii ki de nude rujla tamamlamak gerek! Alp Kavasoğlu, bu sefer seçimi Melis'e bırakıyor. Melis Şenolsun ten rengine uygun harika bir seçim yapıyor. Maybelline New York Color Sensational Creamy Mattes Ruj – 986 Melted Chocolate rengiyle Melis güzelliğine güzellik kattı! İçinde çikolata tonu olan bu nude ruj özellikle buğday tenlilerde harika görünüyor. Sen de rock makyajını favori nude rujunla tamamlayarak makyajını tamamlayabilirsin.

Alp Kavasoğlu'nun rock chic makyajından ilham alarak konsere, partilere veya festivallere giderken bu harika makyajı yapabilirsin. Sen de Makyaj Şehirde’nin diğer videolarından esinlenmek istersen, buraya tıklayarak tüm videolara ulaşabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler