loader

Rose Gold Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Rose Gold makyaj nasıl yapılır, adım adım öğren!

Rose Gold trendi bir süredir dekorasyondan aksesuara, modadan makyaja her yeri sardı. Pembe altın rengi bizce de göz kamaştırıcı görünüyor ve bu trendi makyajımıza da uygulama fikri içimizi ısıtıyor. Baharın gelmesi ile makyajda daha sıcak ve ışıltılı tonlara geçiş yaptığımız bu dönemde denediğimiz bu makyajı biz çok sevdik. Eğer Rose Gold makyaj nasıl yapılır merak ediyorsan ve hangi ürünleri kullandığımızı merak ediyorsan, okumaya başla!

Aydınlık ten makyajı

Rose Gold Makyaj Nasıl Yapılır?_1

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2018 bahar makyaj trendlerinde aydınlık ten makyajlarının olduğunu söylemiştik. Rose Gold makyaja uygun aydınlık bir ten makyajı için ilk olarak makyaj bazı ile cildimizi aydınlatacağız. L’Oréal Paris Infaillible aydınlatıcı makyaj bazını yüzümüze uygulayarak başlıyoruz. Doğal ve aydınlık bir sonuç veren bu makyaj bazının üzerine ciltle harika bir uyum sağlayan L’Oréal Paris True Match fondöteni uyguluyoruz. İnce yapısı sayesinde doğal bir bitiş sağlayan bu fondöten son derece aydınlık bir görünüm veriyor.

Göz altlarımızı kapatmak için de tercihimiz L’Oréal Paris’in True Match kapatıcısı oluyor. Fondöten ile birlikte gerçekten doğal bir bitiş veren bu kapatıcı, aydınlık bahar makyajları için ideal. Çizgilere dolmadan iyi bir kapatıcılık sağladığı için favori kapatıcılarımız arasında.

Rose Gold göz makyajı

Rose Gold Makyaj Nasıl Yapılır?_2

Rose Gold makyajında ışıltılı bir pembe görünüm elde etmek için göz makyajımızda krem farlardan yardım alacağız. L’Oréal Paris’in Infaillible Eye Paint 102 Irresistible Rose likit farını tüm göz kapağımıza uyguluyoruz. Katlanma bölgesinin biraz daha üzerine çıkarak, yumuşak bir karıştırma fırçası ile dağıtıyoruz. Gözlerimize biraz daha aydınlık bir etki vermek için de, Infaillible Eye Paint’lerden 205 Champagne rengini göz pınarlarımıza uyguluyoruz.

Rose gold göz makyajımızı tamamlamanın son adımı ise hacimli kirpikler. Bunun için tercihimiz de L’Oréal Paris’in Paradise maskarasıTek seferde verdiği hacim ve tek tek ayrılmış görüntü, pembe tonlarının verdiği enerjik görünümü destekliyor.

Doğal ve belirgin kaşlar

Rose Gold Makyaj Nasıl Yapılır?_3

Sezonun diğer bir trendi ise doğal ve belirgin kaşlar. Bunun için de harika bir ürün seçtik: L’Oréal Paris’in Brow Artist Micro Tattoo kaş kalemi. 24 saat kalıcılığı olan bu kaş kaleminin 3’lü mikro ucu sayesinde kaşların seyrek kısımları çok doğal bir şekilde doldurulabiliyor. Böylece yoğun bir uygulama yapmadan son derece doğal bir kaş görünümü elde edebiliyoruz.

Rose gold tonlarında allık ve aydınlatıcı

Rose Gold Makyaj Nasıl Yapılır?_4

Gelelim ten makyajının son adımlarına: allık ve aydınlatıcı olarak yine rose gold tonlarında seçimler yapıyoruz. Yanaklarımızda doğal, kendinden kızarmış bir etki elde etmek için L’Oréal Paris’in Shaping Sticks allıklarından 002 Nude in Rose rengini uyguluyoruz ve makyaj süngerimizle hafifçe dağıtıyoruz.

Aydınlatıcı olarak da yine rose gold tonlarında olan L’Oréal Paris Shaping Sticks aydınlatıcılardan 503 Slay in Rose rengini tercih ediyoruz. Stick formdaki bu aydınlatıcıyı elmacık kemiklerimizin üzerine, burnumuzun ucuna ve dudaklarımızın üzerine uygulayarak doğal bir rose gold yansıma elde ediyoruz.

Rose Gold dudak makyajı

Rose Gold Makyaj Nasıl Yapılır?_5

Makyajın en çarpıcı kısmı ise rose gold dudak makyajı. Dudaklarımızda parlak bitişli rose gold bir görünüm elde etmek için tercihimiz, içerisinde pembe yansımalar barındıran L’Oréal Paris Color Riche Shine 905 #BAE rengi. Parlak dudak makyajı trendine de böylece uyum sağlamış oluyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler