loader

Ruj Lekesi Nasıl Çıkar? İşte Tüm Yöntemler

Favoriye Ekle

En sık kullandığımız makyaj malzemelerinden biri olan ruj bazen başımızı ağrıtabiliyor. Eğer senin de başın sık sık ruj lekeleriyle belaya giriyorsa, “ruj lekesi nasıl çıkar?” tüm yöntemleriyle anlatıyoruz.

Rujlar, makyaj çantalarımızın vazgeçilmez üyeleri… Bu ufak makyaj malzemesini o kadar çok seviyoruz ki tek bir renk asla yetmiyor. Nude renkli bir rujun onlarca farklı tonunu bulup her birine de farklı bir renk muamelesi yapabiliyoruz, ruj bağımlılığı böyle bir şey! Peki, gelelim rujların tek kötü tarafına: Günün her anı rujunu tazeleyen biri olarak en sevdiğin kıyafetinde ruj lekesiyle karşılaşmak epey can sıkıcı olabilir. Bu yüzden hiç dert etme, sana ruj lekesini nasıl çıkarabileceğini ve en önemlisi de ruj lekesine nasıl engel olabileceğini anlatıyoruz!

Ruj lekesi nasıl çıkar?

Bir çoğumuz için ruj, makyajın en önemli adımı. Kimimiz hiç makyaj yapmasa bile en azından ruj sürmeyi atlamıyor. Durum böyle olunca da, gün içinde defalarca ruj tazeliyoruz. Ara sırada kıyafetlerimizde ruj lekeleriyle karşılaşabiliyoruz. En sevdiğimiz bluzun, kazağın veya t-shirtün üzerinde koyu renkli bir ruj lekesiyle karşılaştığımızda başımızdan aşağı kaynar sular dökülüyor. Bu can sıkıcı durumun önüne geçmek için, “Ruj lekesi nasıl çıkarılır?” sorusunu, hatta en önemlisi ruj lekesine nasıl engel olabileceğinin cevabını veriyoruz.

Ruj lekesi çıkarma yöntemleri

ruj lekesi neyle çıkar

Bulaşık deterjanı ile ruj lekesi çıkarmak

Kıyafetlerden ruj lekesi çıkarmanın en bilinen yöntemlerinden biri de leke üzerine bulaşık deterjanı uygulamak. Ruj lekesinin olduğu bölgeyi hafifçe ıslattıktan sonra üzerine bir miktar bulaşık deterjanı dök ve 10 dakika kadar beklet. Bir fırça ile çok hafifçe fırçaladıktan sonra yıka, eğer leke geçmemişse bu yöntemi birkaç kere daha tekrarlayabilirsin.

Beyaz sirke ile ruj lekesi çıkarmak

Beyaz sirke neredeyse her derde deva! Asidik bir yapısı olduğu için ruj lekesini çıkarma konusunda etkili olan beyaz sirkeyi de tercih edebilirsin. Lekenin olduğu yerin üzerine beyaz sirkeyi suyla karıştırarak uygulayabilirsin. Biraz bekledikten sonra yıka, eğer geçmediyse, bu yöntemi geçene kadar tekrar edebilirsin.

Saç spreyi ile ruj lekesi çıkarmak

Saç spreyi de ruj lekesi çıkarma konusunda sık başvurulan yöntemlerden biri. Saç spreyini bir havlu kağıda sıktıktan sonra lekenin üzerine koyup beklet. Kağıt havlu yavaşça lekeyi emmeye başlayacak. 15 dakika kadar beklettikten sonra bir de üzerine diğer yöntemleri deneyebilir ve kıyafetini yıkayabilirsin.

Oksijenli su ile ruj lekesi çıkarmak

Ruj lekesini çıkarmak için oksijenli su yöntemine de bir şans verebilirsin. Lekeyi daha hemen olduğu anda müdahale ettiğinde başvurabileceğin bu yöntem de işe yarar. Lekenin olduğu bölgeye uygulayacağın oksijenli su lekenin dağılmasını sağlayacak. Bir süre beklettikten sonra, leke çıkana kadar tekrarlayabilir, en son da kıyafetini sabunla yıkayabilirsin.

Gelelim ruj lekesi ile uğraşmana gerek kalmayacak önerilerimize…

Bulaşmayan kalıcı ruj önerisi

Bulaşmayan kalıcı ruj önerisi

Ruj lekesini çıkarmak için bu yöntemleri defalarca uygulaman gerekebilir, hatta istediğin sonucu elde etmen zor da olabilir. Peki, ruj lekesine sebep olmayacak, bulaşmayan, transfer olmayan, kalıcı bir ruj kullanmaya ne dersin? Böylece rujunu sürdükten sonra istediğin kadar kıyafet değiştir, yine de ruj lekesiyle karşılaşmamış olacaksın.

Eğer bir kere sürdükten sonra sabitlenen ve bir daha yerinden kıpırdamayan, bulaşmayan ve transfer olmayan bir ruj arıyorsan, sana gözümüz kapalı Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujları önerebiliriz. Nude tonlardan pembelere, kiremitlerden bordolara kadar ihtiyacın olabilecek tüm renk tonlarına sahip, süper mat bitişli, bir kere sürdükten sonra tazelemeye bile ihtiyaç bırakmayan, asla bulaşmayan, bardakta bile iz bırakmayan ve 16 saate kadar kalıcı bu likit mat rujları bugüne kadar denemediysen çok şey kaçırıyorsun demektir.


maybelline super stay matte ink likit mat rujlar

Yemeye, içmeye ve öpücüklere bile dayanıklı bu mat rujlarla kıyafetlerindeki ruj lekelerine veda edebilirsin. Tazeleme, bulaşma ve leke yapma derdine son verecek Maybelline Super Stay Matte Ink rujların tüm renklerine göz atmak için bu makalemize bakabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler