loader

Ruj Renkleri: Hangi Ruj Kime Yakışır?

Favoriye Ekle

Hangi ruj kime yakışır?” sorusunu yanıtlamaya geldik! Cilt tonuna göre ruj renkleri ve numaralarını senin için bir araya getirdik.

Doğru ruj rengi seçimi makyajda en önemli adımlardan biri. Hem cilt tonuna hem de göz makyajının tonuna göre seçeceğin ruj rengi ile çok daha etkileyici görünebilirsin. Biz de bu yazımızda, hangi ruj renklerinin kimlere yakıştığını, kullanabileceğin ruj renklerini ve numaralarını bir araya getirdik.

Nude ruj renkleri

Nude ruj renkleri maybelline 930 nude embrace

Nude ruj renkleri, özellikle günlük makyajlar için en doğru seçeneklerden. Hem risksiz hem de doğal bir görünüm veren dudak rengi rujlar, sade makyajların en önemli anahtarları. Nude ruj rengini seçerken, hem cilt tonunu hem de makyajının genel tonunu göz önünde bulundurmalısın. Eğer soğuk cilt alt tonuna sahipsen, sıcak alt tonlu nude renkleri, soğuk cilt alt tonuna sahipsen de gri ve soğuk tonlu nude ruj renklerini tercih edebilirsin.

Her makyaja yakışan ve dudakları geri plana atıp gözlerin daha belirginleşmesini sağlayan nude ruj önerisi olarak Maybelline New York’un Color Sensational rujlarından 930 Nude Embrace’ı deneyebilirsin. Eğer daha soğuk alt tonlu bir nude ruj önerisi istersen de, L’Oréal Paris Les Chocolats likit mat rujlardan 842 Candy Man, pembe-nude rengiyle tam sana göre.

Kahverengi ruj renkleri

Kahverengi ruj renkleri loreal les chocolats 70 yum

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Eğer sen de makyaj trendlerini takip ediyorsan, 90’ların kahverengi ruj modasının geri geldiğini biliyorsundur. Kahverengi rujlar, her zaman daha belirgin ve dikkat çekici bir hava veriyorlar. Özellikle sıcak toprak tonları kullanarak yapılan göz makyajlarını dengeleme konusunda çok başarılı olan kahverengi ruj renklerinden ilk önerimiz, mis gibi çikolata kokularıyla aklımızı başımızdan alan L’Oréal Paris Les Chocolats likit mat rujlardan 856 %70 Yum rengi. Koyu bir kahve tonu olan bu ruj özellikle gece makyajları için ideal. Daha açık ve günlük bir kahverengi ruj önerisi istersen de 854 Box of Chocolates rengini deneyebilirsin.

Kırmızı ruj renkleri

Kırmızı ruj renkleri maybelline made for al 842 red for me

Kırmızı ruj konusunda önyargıların mı var? Eğer “Bana kırmızı ruj yakışmıyor.” diyor ve kırmızı ruj sürmekten çekiniyorsan, artık bu günler geride kaldı. Sana harika bir kırmızı ruj önerimiz var: Maybelline New York Color Sensational Made For All rujları 50’den fazla cilt tonunda denenerek elde edilmiş, herkese yakışan evrensel ruj tonlarından oluşuyor. Serideki 842 Red For Me ise, istisnasız herkese ve her cilt tonuna yakışacak bir kırmızı mat ruj. Denediğinde sana da çok yakışacağını fark edeceksin.

Ekstrem mat bitişli kırmızı ruj arıyorsan sana Maybelline New York Color Sensational Ultimatte Mat Ruj 299 More Scarlet Kırmızı rengini öneririz. Tek katta yoğun renk verme özelliği olan bu kırmızı mat ruj, dudakları kurutmuyor ve kolay uygulanıyor. Kırmızı mat ruj denilince aklına ilk olarak gece makyajı gelmesin. Kırmızı ruj ve maskara ikilisiyle ideal günlük makyajını yapabilirsin.

Bordo ruj renkleri

Bordo ruj renkleri maybelline 975 divine wine

Bordo rujlar, dikkat çekici ve iddialı olmak istediğimiz zamanlarda elimizin ilk gittiği tonlardan. Özellikle gece makyajlarında bizi bir adım öne çıkaran bordo ruj renklerinden ilk önerimiz, L’Oréal Paris Les Chocolats likit mat rujlardan 868 Cacao Crush. Vişne çürüğü rengi de diyebileceğimiz bu rujların en çok kimlere yakıştığını öğrenmek istersen makalemize göz atmayı unutma.

Bordo rujlar, genel olarak beyaz tenlilerde çok daha dikkat çekiçi görünse de her cilt tonuna yakışırlar, önemli olan doğru alt tonu seçmek. Eğer beyaz, açık buğday gibi bir cilt tonuna sahipsen daha soğuk, vişne çürüğü rengi rujları, eğer buğday ve esmer cilt rengine sahipsen de içinde sıcaklık barındıran bordo renklerini tercih edebilirsin. Buğday tenliler için en çekici bordo ruj önerimiz ise Maybelline New York Color Sensational rujlardan 975 Divine Wine. Maybelline ruj renkleri arasında en popülerlerden biri olan bu ruju mutlaka denemelisin!

Pembe ruj renkleri

Pembe ruj renkleri maybelline shine compulsion magenta affair

Pembe rujlar, romantik ve feminen bir etki elde etmek için en ideal ruj renklerinden. Açık veya koyu pembe ruj önerisi istersen de NYX Professional Makeup’ın Soft Matte Lip Cream likit rujlarından Istanbul rengi, günlük makyajlara çok yakışacak bir renk. Eğer esmer ciltliysen de önerimiz, parlak bitişiyle göz kamaştırmanı sağlayacak NYX Professional Makeup Shine Loud serisindeki Born to Hustle rengi senin için birebir. 16 saate kadar kalıcı formüle sahip olan bu ruju hem klasik ruj olarak, hem de gloss olarak kullanabilirsin. Parlak, nemli ve renkli dudak makyajı için Shine Loud serisindeki diğer ruj renklerine bakmanı öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler