loader

Rujlarla ilgili bilmen gereken 10 sır: Açıklıyoruz!

Favoriye Ekle

Rujlarla ilgili bilmen gereken 10 sır: Açıklıyoruz!_1

Ruj sürmek, makyaj yapmanın en keyifli kısmıdır. Renkli, çekici, sade veya elegan görünüme sahip rujlar, bizi istediğimiz stile adeta ışınlıyor. 2016 yılında rujların renk çeşitliliği de oldukça arttı. Artık mor, turuncu ve kahverengi rujları da sokak stilinde bol bol görüyoruz. İşte seni 2016 yılının ruj kraliçesi yapacak 10 sır! kusursuz ve profesyonel ruj uygulaması için aşağıdaki adımları takip etmen yeterli olacaktır.

1- Peeling

İster parlak, ister mat ruj uygalamadan önce mutlaka dudaklarından ölü deriyi arındamanı tavsiye ediyoruz. Diş fırçası ile dudaklarını günde bir kere fırçalamak, seni bütün pütürtülerden arındıracaktır.

2- Nemlendir

Sadece ruj uygulamadan önce değil, düzenli olarak dudak nemlendiricisi kullanmalısın. Uyumadan önce ve sabah kalktığında dudaklarını nemlendirmek, gün boyu yumuşacık dudaklara sahip olmanı sağlayacaktır.

3- Cilt tonu

Ruj seçiminde, cilt tonunu göz önünde bulundurmalısın. Dergide veya arkadaşının dudağında gördüğün o muhteşem ruj, sen de o kadar güzel görünmeyebilir. Cilt rengine uygun ruj rehberi için bu yazımıza göz atmalısın.

4- Karıştır

Farklı ruj deneyimleri için, rujlarını karıştırarak kullanabilirsin. Bunun için iki veya 3 rujunu ufak bir kabın içinde eritip, yeni renkler keşfedebilirsin. Özel yapım rujlar, kendine has bir makyaj stili oluşturmak için harika bir fikirdir.

5- Stilini seç

Mat, ıslak bitişli, yağlı ve parlak... Senin tarzın hangisine uygun? Makyajına başlamadan önce ne giyeceğine, nereye gideceğine uygun olarak makyaj yapmalısın. Bu nedenle, öncelikle rujunun tarzını seçip daha sonra renk seçimine geçebilirsin.

Rujlarla ilgili bilmen gereken 10 sır: Açıklıyoruz!_2

6- Baz ile başla

Dudak makyajını da, cilt makyajın gibi baz ile başlamalısın. Concealer veya fondöten sürerek dudaklarını makyaja hazırlayabilirsin. Böylece rujun dudağında daha uzun süre bozulmadan duracaktır.

7- Dudak kalemi kullan

Profesyonel ruj uygulaması için mutlaka dudak kalemi kullanmalısın. Dudak kalemi ile dudaklarını bir tık geniş çerçeveleyerek dudaklarını daha dolgun gösterebilirsin. Kullanacağın dudak kalemi ile rujunun aynı renk olmasına dikkat etmelisin.

8- Dişlerine bulaştırma

Rujunu dişlerine bulaştırmamak için, rujunu sürmeden önce dişlerine vazelin sürebilirsin. Özellikle kırmızı ruj sürerken en çok karşılaştığımız sorun olan dişler, sık sık kontrol edilmelidir.

9- Peçeteye öpücük

Rujunu uyguladıktan sonra, peçeteye öpücük kondurmalısın. Böylede rujunun fazlalığını alıp daha doğal bir görünüm sağlayabilirsin.

10- Kırılan rujlarını atma

Yeni aldığın rujun tam da dipten kırıldı! Çöpe atmadan önce tekrar düşünmelisin. Ufak bir mum ışığında rujunu eriterek eski şeklini ver, daha sonra 5 dakika buzluğa koy ve yeni rujuna merhaba de!

Ürün önerisi:

L'Oréal Paris Color Riche Pure Reds Ruj JLo's Pure Red CP11


Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler