loader

S.O.S: Kusurlarını kapatmak için ihtiyacın olan 4 ipucu

Favoriye Ekle
S.O.S: Kusurlarını kapatmak için ihtiyacın olan 4 ipucu

Şiş gözler

1. Bu problemin çözümlerinden biri de, makyajın yanı sıra, bol miktarda su içmek! Ayrıca gözaltlarına soğuk kompres yapmak, salatalık kürü uygulamak ya da çay torbalarıyla tedavi uygulamak da çok işine yarayacaktır. Böylece makyajla destek vermen daha kolay olacak.

2. Gözaltı kremleri, elbette, diğer hayat kurtaran ürünler. Yukarıdaki kürlerden birini uyguladıktan sonra nemlendirici ve kırışıklık önleyici bir göz kremi uygula. Kremi yüzük parmağının ucuyla, yumuşak dokunuşlar yaparak uygula. Hassas olan bu bölgeye özenli davranmak gerekiyor.

Koyu halkalar

1. Gözaltı halkaların için hem kapatıcı hem tedavi edici özellikli ürünler tercih edebilirsin.

2. Kapatıcıyı gözaltlarının en koyu bölgesine, masaj benzeri hareketler yaparak parmak uçlarınla uygula. Bu hareket kan akışını hızlandırarak morlukların görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır. Kapatıcı gibi açık tonlara sahip ürünler uyguladığında, uyguladığın bölgeyi öne çıkarırsın. Dolayısıyla, gözlerinin en karanlık bölgesine bu ürünü uygulamak derinlik illüzyonu yaratarak koyulukları gizleyecektir.

Lekeler

1. Bu sorun için de çok işlevli bir ürün tercih edebilirsin. Hem tedavi edici hem kapatıcı özellikle ürünler bu isteğine kolaylıkla cevap verebilir. Salislik asit içeren ürünler tedavide son derece etkili.

2. İyi bir ürün; kapatıcılığı yüksek ancak doğal görünüm sunan, uzun süre dayanan, kolayca eşitlenebilir bir yapıda ve elbette tedavi edici özellikte olmalı. Bu özelliklere sahip bir kapatıcı sonrasında tek yapman gereken pudrayla parlamayı engellemek.

Güneş lekeleri ve renk eşitsizlikleri

1. Güneş lekeleri ve renk eşitsizlikleri talihsiz kusurlar gibi görünebilir, ancak kesinlikle çözülebilir sorunlar. Hafif yapılı, renkli bir nemlendirici ya da makyaj bazı uygulaman yeterli olacaktır. BB kremler ya da CC kremler de bu konudaki bir numaraları yardımcıların.

2. Tüm yüzüne fondöten uygula ve eşit bir şekilde dağıt. İpeksi yapılı ve ışıltı katıcı fondötenleri tercih etmek, renk eşitsizliklerini ve istenmeyen pigmentasyon sorunlarını gidermene yardımcı olacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön