loader

Sabah rutinini hızlandıracak eyeliner çekme hileleri

Favoriye Ekle

Hepimizin bildiği bir gerçek: Sabahlar zordur!

Ertele butonuna 5. kez bastıktan sonra, yataktan panikle çıkmaya çalışırken daha da zordur. Saniyeler içinde duş aldığın ve saçlarını kurutmanın hayal olduğu o sabahları hatırla! Tüm bu kargaşanın içinde kuyruklu eyelinerı simetrik çekebilmek için uğraşmak da en zorlayıcı kısmı… İşte iyi bir haber! Sana önereceğimiz makyaj hileleri ile ne kadar acelen olursa olsun kusursuz görünen bir eyeliner görünümü yakalayabilirsin!

Buğulu bir görünüm tercih et

Sabah rutinini hızlandıracak eyeliner çekme hileleri_1

Eyeliner konusunda acemiysen ve kusursuz kuyruklu bir eyeliner çekecek vaktin yoksa endişelenme. Minik bir göz kalemi dokunuşuyla da bakışlarını belirginleştirebilirsin. Üstelik uygulamanın kusursuz olmasına da gerek yok. Göz kalemini uyguladıktan sonra far fırçası yardımıyla hafifçe dağıtarak buğulu bir etki yakalayabilirsin.

Kredi kartından yardım al

Sabah rutinini hızlandıracak eyeliner çekme hileleri_2

Yeni bir eyeliner almak için değil tabii ki! Eğer kuyruklu bir eyeliner stili elde etmekte kararlıysan, işleri kolaylaştırmak için kredi kartı gibi düz, ince ve sert bir cisimden yardım alabilirsin. Kredi kartını gözlerinin dış köşelerinden, kaş bitimine doğru yerleştir ve bu karttan yardım alarak eyelinerını çek.

Keçe uçlu eyelinerlardan yardım al

Sabah rutinini hızlandıracak eyeliner çekme hileleri_3

Kolay ve hızlı eyeliner uygulamasının sırrı kullandığın eyelinerda saklı. Eğer vaktin yoksa, jel eyelinerla simetrik bir eyeliner görünümü elde etmeye çalışmak, zaman kaybetmene neden olabilir. Keçe uçlu eyelinerlar, sana en pratik eyeliner uygulamasını sunacaktır.

Az, çoktur!

Sabah rutinini hızlandıracak eyeliner çekme hileleri_4

Zaman konusunda kısıtlı olduğun günlerde, işleri basitleştirmek en doğru çözüm olacaktır. Waterproof eyelinerını üst kirpik çizgine basit bir şekilde çekerek, ince ve minimal bir eyeliner görünümü elde et.

İşleri tersine çevir

Sabah rutinini hızlandıracak eyeliner çekme hileleri_5

Evden hızla çıkman gerekiyor ama bir yandan da havalı bir eyeliner görünümü elde etmek istiyorsan, eyelinerını alt kirpik çizgine uygulamayı dene. Hem hızlı, hem de modern bir göz makyajı elde edeceksin. 

Tel toka

tel toka

Tel toka, yukarıdakilerin hiçbirine sahip değilsen, mükemmel bir alternatif. Üstelik evde bir yerlerde mutlaka bulabilirsin. Tokayı yukarıdaki gibi kullan.

Chopstick (Çin yemeği çubuğu)

Chopstick (Çin yemeği çubuğu)

Eve çin yemeği söylemeyi sevenlerdensen, bir kenarda birikmiş chopsticklerin mutlaka vardır. Bu çubuklar da pipetle aynı mantıkla, sana istediğin düzgün kuyruğu çekebilmen için gerekli desteği sağlayacaktır. Aynı şekilde çubukları burun kenarına yasla ve eyelinerını elini yukarıda tutarak çek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler