loader

Saç modeline göre makyaj stilleri

Favoriye Ekle

Makyajımızı nasıl kıyafetlerimize uygun şekilde seçiyorsak, saçımızı da makyajımızla uyumlu şekilde seçmemiz gerekir. Mesela hiçbirimiz bir davete topuz saçlarımızla katılırken sadece BB krem ve allıktan oluşan günlük makyajı tercih etmeyiz çünkü makyajımız biraz hafif kalabilir. Peki; hangi saç modeliyle, hangi makyaj stilleri birlikte kullanılmalı? Merak ediyorsan, sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsin.

Uzun, dağınık dalgalı saçlar

Saç modeline göre makyaj stilleri_1

Uzun saçlarını dağınık dalgalı stilde kullandığın zaman doğal tonlarda bir makyaj yapmanı öneririz. BB krem ve pembe tonlarda bir allık, birkaç kat maskara ve yine pembe tonlarda bir dudak parlatıcısı bu saç modeli için yeterli olacaktır.

Kaküllü saçlar

Saç modeline göre makyaj stilleri_2

Kaküller gözlerinin daha fazla dikkat çekmesine neden olabileceği için gözlerini belirginleştiren göz makyajlarını denemeni öneririz. Renkli gözlerin varsa siyah tonlarda, koyu tonda gözlerin varsa da toprak tonlarında buğulu göz makyajlarını tercih edebilirsin.

Uzun bob saçlar

Saç modeline göre makyaj stilleri_3

Saçların bu sezonun en trend saç modellerinden uzun bob kesimdeyse, saç uçların yüzünün alt bölgesine dikkati topladığı için canlı renklerde rujlar kullanabilirsin. Kırmızı, bordo, mercan, fuşya, mürdüm gibi tonları deneyebilirsin.

Pixie kesim saçlar

Saç modeline göre makyaj stilleri_4

Pixie kesim denilen, kısa ve saçın bir tarafının diğer taraftan daha kısa olduğu saç kesimini kullanıyorsan kaş makyajına önem vermelisin. Bu tarz saç kesimleri alın bölgesinde dikkatleri topladığı için kaşların daha fazla ön planda olacaktır. O nedenle eğer kaşların seyrekse kaş kalemlerinden yardım alarak daha düzgün şekilli kaşlara ulaşabilirsin.

Dağınık topuz 

Saç modeline göre makyaj stilleri_5

Yukarıdaki gibi dağınık bir topuz stili tercih edeceğin zamanlarda elmacık kemiklerini ön plana çıkartacak bir ten makyajını ve makyajının geri kalanında ise doğal ve nude tonları tercih edebilirsin. Elmacık kemiklerini ön plana çıkartmak için aydınlatıcını bu bölgeye uygulayabilirsin. Dudak makyajında ise nude tonda, mat bir ruj kullanabilirsin. 

Yüksek atkuyruğu

Saç modeline göre makyaj stilleri_6

Yüksek atkuyruğunu hem çok şık olduğu, hem de yüzümüzü daha gergin gösterdiği için çok seviyoruz! Ayrıca istediğin makyaj stiliyle de rahatlıkla kullanabilirsin. Ancak bizim favorimiz, siyah göz kalemiyle belirginleşen gözler ve bordo rujdan oluşan çekici makyaj!

Peki, kısa saçlı kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Photo Pinterest.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler