loader

Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Her ne kadar iddialı göz makyajlarını sevsek de elimiz en çok sade göz makyajlarına gidiyor. Sade göz makyajı kolaylığı ve pratikliği ile bizlerin favorisi olmuş durumda! İyi bir sade göz makyajı gözlerin daha belirgin ve canlı görünmesine yardımcı olur, bakışlarına çekicilik kazandırır.

Sade göz makyajı yaparken, makyaj terazisini çok iyi ayarlamalısın. Abartılı 'sade' makyaj seni çok amatör gösterebilir, tam tersi çok minimal sade göz makyajı ise hiç belli olmaz. Tam ayarında göz makyajı yapmak ve sade göz makyajının karizmasını taşımak için aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

Sade göz makyajı nasıl yapılır?

Göz kapağının pürüzsüz göster

Sade göz makyajına ilk olarak toprak tonlarında krem formüllü bir far ile başla. Doğal göz makyajı için Maybelline New York Color Tattoo krem farlardan Dusk Doll rengini kullanmanı öneririz. Her ten rengiyle uyumlu olan bu toprak tonlu far, göz kapağındaki renk eşitsizliğini dengeler ve doğal bir gölgelendirme verir. Sade göz makyajına her zaman krem yapıda far veya makyaj bazı kullanarak başlamalısın. Biz Color Tattoo krem farları göz makyajı bazı olarak kullanmayı çok seviyoruz.

Krem far nasıl sürülür?: Krem formdaki farları uygulamak için makyaj fırçasına ihtiyacın yok. Dusk Doll farını parmağınla göz kapağına sürebilirsin. Parmağının ısısıyla yumuşayan farını göz kapağının ortasına sür ve dış köşelere doğru dağıt. Göz pınarının olduğu köşeyi temiz bırak, bu kısmı daha sonra aydınlatıcı ile belirginleştireceğiz.

Sade göz makyajı için far seçimi

Sade göz makyajı için far seçimi

Sade göz makyajı yapmak istiyorsan sana nude renkleri öneririz. Toprak ve ten renginden ilham alan nude tonları, gözlerinde 'yok gibi' görünüm yaratıyorlar. Gözlerini en sade yöntemlerle belirginleştirmek için Maybelline New York Nudes of New York Far Paleti ile tanışmalısın. Bize göre en güzel nude farlar bu paletin içinde!

Nudes of New York far paletinin içinde 16 doğal tonlu far rengi bulunuyor. Mat ve ışıltı farlardan oluşan bu paleti hem günlük sade makyajında hem de sade abiye makyajlarında kullanabilirsin. Sade ve aydınlık göz makyajı için önce Believer rengini al ve göz kapağına uygula. Sonrasında bronz tonlarındaki Fighter rengini gözlerinin dış köşelerine uygula ve temiz bir fırçayla iyice karıştır. Sade göz makyajının doğal görünmesi için makyajını iyice karıştırman çok önemli!

Gözlerini daha belirgin ve büyük göstermek istersen Fighter rengini alt kirpik dibine de uygulayıp hafif kuyruk yapabilirsin. Üst kirpik dibindeki kuyruğunla birleştirerek gözlerine hafif badem göz şekli vermelisin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Sade göz makyajı tüyoları

sade göz makyajı tüyoları

Sade göz makyajına biraz ışıltı kazandırmak için Nudes of New York far paletindeki Originator aydınlatıcı rengini göz kapağının tam ortasına ve hafifçe göz pınarına uygulamalısın. Göz pınarına aydınlatıcı sürmek gözlerini daha büyük ve belirgin gösterir. Kaşlarını da kalkık göstermek istersen aydınlatıcını kavis altına uygulayıp iyice dağıtmanı öneririz.

Sade göz makyajını gece makyajına dönüştürmek için eyeliner kullanabilirsin. Makyajında bütünlüğü sağlamak için eyeliner makyajının da far paletiyle yapabilirsin. Nudes of New York Voyager rengiyle kirpik diplerine ince bir eyeliner çizgisi uygula ve kuyruğunu uzat. Kızıl kahve tonlarındaki bu eyeliner göz makyajına sıcaklık kazandıracak.

Sade göz makyajının olmazsa olmazı: Maskara

Sade göz makyajının olmazsa olmazı: Maskara

Sade göz makyajının istediğin gibi çekici görünmediğini düşünüyorsan ya maskara sürmeyi unutmuşsundur ya da doğru maskarayı henüz keşfedememişsindir. Kirpiklerinde lifting etkisi yaratacak Maybelline Falsies Lash Maskara, kirpiklerini tek uygulamada daha uzun ve kalkık göstermeyi başarıyor. En sade makyaja bile karizmatik bir görünüm kazandıran bu Maybelline Maskarayı biz her makyajımızda mutlaka kullanıyoruz.

Maskarayı en iyi şekilde uygulamak için kirpik dibine yerleştir ve kirpik uçlarına doğru zig zag hareketlerle ilerle. 16 saate kadar kalıcılığı olan bu maskara sade göz makyajının daha güçlü ve yoğun görünmesini sağlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/