loader

Sadece 3 Ürünle Nasıl Romantik Makyaj Yapılır?

Favoriye Ekle

Son zamanların yükselen makyaj trendlerinden biri olan romantik makyaj modellerini yapmanın pratik yollarını anlatıyoruz!

Romantik makyaj modelleri, son günlerde epey bir yükselişte. Doğal, sade ve romantik bir makyaj için öyle çok ürün kullanmana gerek yok! Büyük gözler, pürüzsüz bir ten ve masum pembe yanaklarla son derece romantik bir görünüm elde edebilirsin. Tek yapman gereken, makyaj malzemelerini doğru seçmek! İşte sana, sadece 3 ürünle nasıl romantik makyaj yapabileceğini adım adım anlatıyoruz!

1. Tek bir ürünle pürüzsüz ten makyajı

1 Tek bir ürünle pürüzsüz ten makyajı

Romantik ten makyajının ilk adımında, pürüzsüz ve kusursuz görünen bir cilt görünümü elde etmelisin. Bunun için tüm ten makyajında kullanabileceğin çok amaçlı bir ürün tercih edebilirsin. L’Oréal Paris’in More Than Conceraler kapatıcısını tüm yüzüne uygulayarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsin.

Bu kapatıcıyı, göz altı morlukların, renk eşitsizliklerin ve izlerini gizlemek için kullanabilirsin. Büyük aplikatörü ve yoğun kapatıcılık özelliği ile tüm yüzünde ihtiyaç duyduğun noktalara uygula ve dağıt. Üstelik More Than Concealer kapatıcının, yüksek örtücülüğe sahip formülü asla ciltte ağırlık yaratmıyor. Sen de hem yoğun kapatıcılık istiyor hem de doğal bir görünümden vazgeçemiyorsan, More Than Concealer tam sana göre. Tek adımda tüm yüzüne uygulayıp romantik makyaj için ilk adımı atabilirsin!

2. Ten ve göz makyajını tek bir ürünle yap

2 Ten ve göz makyajını tek bir ürünle yap

Romantik makyaj dendiğinde akla gelen masum bir görünüm. Bunun için pembe bir allık ve cilt tonuna uyumlu bir bronzera ihtiyacın olacak. Pembe allıkla yanaklarına, kendiliğinden kızarmış bir etki vermek, romantik makyajın kilit noktası. Cilt tonuna uygun bir bronzer ile yüzünü boyutlandırarak da doğal görünümünü tamamlayabilirsin.

L’Oréal Paris’in Cherie On The Cake allığı, içerisinde hem pembe tonlu bir allık, hem de bronzer barındırıyor. Bronzerı elmacık kemiklerinin altına, alnının köşelerine, burnunun üzerine ve çenene uygulayarak doğal bir sıcaklık elde edebilirsin. Daha sonra pembe allığını yanaklarından şakaklarına doğru uygulayabilirsin. Bu teknikle, yanaklarında kendiliğinden kızarmış bir görünüm elde edeceksin.

Gelelim göz makyajına: Cherie On The Cake’i göz makyajında da pratik bir şekilde kullanabilirsin. Bronzer kısmını gözünün katlanma bölgesine uygulayarak, gözlerini boyutlandırabilirsin. Romantik görünümünü tamamlamak için pembe allığı da göz kapaklarına uygulayabilirsin. Böylece ten ve göz makyajın birbiriyle uyumlu olacak ve son derece romantik görünecek.

3. Ceylan gibi kocaman gözler ile romantik bakışlar

3 Büyük, ceylan gibi gözler

Romantik makyajını tamamlamak için odak noktasını gözlerine çekmelisin. Büyük, açık ve ceylan gibi gözler, romantik makyajını destekleyecek. Bunun için sana önerimiz, L’Oréal Paris Bambi Eye maskara! Bu maskara kirpiklere içten dışa doğru bir hacim veriyor. Bu sayede gözler çok daha büyük ve açık görünüyor. Sen de dikkati ceylan gibi gözlerine çektiğinde çok daha romantik bir etki elde etmiş olacaksın. Eğer ekstra siyah bir bitişe ihtiyacın varsa, L’Oréal Paris Bambi Eye Extra Black maskarayı tercih edebilirsin.

romantik makyaj

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler