0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Sadece 4 Ürünle Doğal Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Sadece 4 Ürünle Doğal Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Sadece 4 ürün kullanarak hem pratik hem de doğal bir bahar makyajı nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Isınan hava, açan çiçekler ve artık üstümüzden attığımız kalın paltolarla baharın gelişini kutlarken, makyaj rutinimizi de baharla birlikte hafifletmeye başladık. Mat ve yoğun fondötenlerimizi, koyu renk rujlarımızı da kalın kazaklarımızla beraber rafa kaldırdık ve hem dolabımızda hem makyaj çantamızda bahara yer açtık. Ilık bahar günleri için minimum sayıda ürün kullanarak pratik ve doğal bir bahar makyajı yaptık ve şimdi adım adım tüm ipuçlarımızı seninle paylaşıyoruz.

Ten ürünü olarak sadece kapatıcı

Maybelline New York Fit Me! kapatıcı

Baharla birlikte ten makyajımızı hafifletmek ilk işimiz. Mat ve yoğun kapatıcılığı olan fondötenlerimizi bir süreliğine rafa kaldırıyoruz ve ten makyajında bahara yakışır bir doğallık elde etmek için sadece ihtiyacı olan bölgelere hafif bir uygulama yapacağız. Bunun için de fondöten kullanmak yerine kapatıcı kullanıyoruz. Göz altlarımızı kapatmak için çok severek kullandığımız Maybelline New York Fit Me! kapatıcıyı, yüzümüzde ihtiyacı olan diğer bölgelere de hafifçe uyguluyoruz. Burun kenarlarımızdaki kızarıklıklara, sivilce izleri ve lekerlerin üzerine bölgesel olarak uygulayıp nemli bir makyaj süngeri ile dağıtıyoruz. Böylece yoğun bir fondöten uygulaması yapmadan, sadece problemli bölgeleri kapatarak hem çok doğal hem de hafif bir ten makyajı elde etmiş oluyoruz.

Tek bir paletle hem göz hem de ten makyajı

Maybelline New York The City Kits Pink Edge palet

Sadece tek bir ürün kullanarak hem göz makyajını hem de aydınlatıcı ve allık adımını uygulamak çok pratik olmaz mı? Maybelline New York’un The City Kits Pink Edge paleti ile bahara yakışır pembe tonlarda bir göz makyajı yaparak makyajımıza devam ediyoruz. Paletteki ışıltılı pembe rengini tüm göz kapağımıza uyguluyoruz, sonraki adımda da yine metalik rose gold rengini hem katlanma bölgesine hem de gözlerimizin dış köşelerine uygularak gözlerimize sıcak bir boyut veriyoruz. Buğulu etkiyi arttırmak için de bu rengi alt kirpik diplerimize de hafifçe uygulayarak dağıtıyoruz.

Maybelline New York Total Temptation maskara

Maybelline New York’un Total Temptation maskarası tam da bahar makyajlarına enerjik bir etki verecek. Göz makyajımızı tamamlamak için hindistan cevizi kokulu bu maskaradan yardım alıyoruz. Kirpiklere güzel bir hacim verirken de tüy gibi hafif hissettirdiği için bu maskarayı çok seviyoruz!

Maybelline New York The City Kits Pink Edge palet

Şimdi tekrar The City Kits Pink Edge palete geri dönüyoruz: ten makyajındaki son adımları tamamlayacağız. Bu paletteki pembe allık tam baharlık! Hem göz makyajına çok yakışan bir tonu var hem de son derece yumuşak olduğu için doğal bir etki bırakıyor. Aydınlatıcı ise şampanya tonunda ve yine doğal bir etki veriyor. Bu bahar bu aydınlatıcı günlük makyajlarımızın vazgeçilmezi olmaya aday!

Dudaklarda pudramsı mat bir bitiş

Maybelline New York Color Sensational Powder Mattes 15 Smokey Taupe

Dudaklarda, pembe göz makyajımızla iyi bir uyum sağlayacak bir mat ruj tercih ediyoruz. Bunun için Maybelline New York’un Color Sensational Powder Mattes serisinden 15 Smokey Taupe rengini kullanıyoruz. Soğuk alt tonlu bu pembe-nude rujun pudramsı bitişi ile gözlerdeki ışıltıyı dengelemeyi çok seviyoruz.

Ağırlıklı pembe tonlardan oluşan ve baharın enerjisini yansıtan bu pratik makyajı, mümkün olan en az sayıda ürün kullanarak yapmayı başardık. Bu 4’lüyü makyaj çantamıza atıp her yerde ve her şartta harika ve doğal bir bahar makyajı yapmak mümkün!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön