loader

Sadece 4 Ürünle Doğal Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Sadece 4 ürün kullanarak hem pratik hem de doğal bir bahar makyajı nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Isınan hava, açan çiçekler ve artık üstümüzden attığımız kalın paltolarla baharın gelişini kutlarken, makyaj rutinimizi de baharla birlikte hafifletmeye başladık. Mat ve yoğun fondötenlerimizi, koyu renk rujlarımızı da kalın kazaklarımızla beraber rafa kaldırdık ve hem dolabımızda hem makyaj çantamızda bahara yer açtık. Ilık bahar günleri için minimum sayıda ürün kullanarak pratik ve doğal bir bahar makyajı yaptık ve şimdi adım adım tüm ipuçlarımızı seninle paylaşıyoruz.

1- Bahar makyajı: Hafif ve kalıcı fondöten

hafif ve kapatıcı fondöten önerisi

Baharla birlikte ten makyajımızı hafifletmek ilk işimiz. Ten makyajını hafifletmek için, kapatıcılık ve kalıcılıktan ödün vermek zorunda değilsin. Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten ile hem 30 saate kadar kalıcılık ve doğal-mat bir bitiş elde edebilir, aynı zamanda da hafif bitişi sayesinde cildinin nefes almasını sağlayabilirsin.

Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten, suya, tere ve transfere dayanıklı formülü ile maskeye de bulaşmayan bir fondöten. Ayrıca yapısı o kadar hafif ki, asla ağırlık hissi bırakmıyor ve cilt kusurlarını tek katta kapatabiliyor. Bahar makyajında hafif ama kalıcı bir fondöten arıyorsan, mutlaka denemelisin!


2- Tek bir krem farla hem göz hem de ten makyajı

Tek bir krem farla hem göz hem de ten makyajı

Sadece tek bir ürün kullanarak hem göz makyajını hem de aydınlatıcı adımını uygulamak çok pratik olmaz mı? Maybelline Color Tattoo Krem Farlardan Front Runner rengi ile bahara yakışır ışıltılı bir göz makyajı yaparak makyajımıza devam ediyoruz. Bu krem far, yumuşak kremsi dokusu sayesinde çok kolay dağılıyor ve suya dayanıklı formülü sayesinde sabitlendikten sonra hiçbir yere dağılmıyor.

Color Tattoo Front Runner rengini, şampanya tonu sayesinde hem göz kapaklarında far olarak, hem de elmacık kemiklerinin üzerinde aydınlatıcı olarak kullanabilirsin.

3- Kirpiklerde 3 boyutlu etki

3- Kirpiklerde 3 boyutlu etki

Pratik bahar makyajında, maskaradan da mümkün olan en yüksek etkiyi almak hedefimiz! Bu yüzden önerimiz, L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara! 3 boyutlu etkiye sahip olan bu maskara ile kirpiklerinde tek seferde ceylan göz, kirpik lifting ve uzunluk etkisini elde edebilirsin.

L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara, esnek silikon fırçası sayesinde kökten uca her kirpiği yakalıyor ve özel formülü sayesinde her katta daha fazla hacim için topaklanmanın önüne geçiyor. En kısa kirpikleri bile kavrayıp kaldırdığı için kirpiklere lifting etkisi verirken aynı zamanda upuzun görünmelerini sağlıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

4- Hem ruj hem allık!

Hem ruj hem allık

Pratik ve canlı bahar makyajında, bir ürünü birden fazla amaç için kullanmak en sevdiğimiz şeylerden biri. Örneğin bir ruju allık olarak kullanmak sence de çok pratik değil mi? Bunun için likit allıkları kullanmayı çok seviyoruz.

NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Likit Allıklar cilde çok doğal, içten gelen sağlıklı bir görünüm veriyor. Kremsi formülü çok kolay dağılıyor ve etkisi artırılabiliyor. Ayrıca formülünde Shea yağı da bulunuyor! Yanaklarımıza bu allığı uyguladıktan sonra, fazla kalanı dudaklarımıza uyguluyoruz. Böylece bahar makyajımızda çok doğal bir ton elde etmiş oluyoruz, bu makyaj tüyosunu sen de mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler