loader

Sadece 5 adımda nasıl strobing yapılır?

Favoriye Ekle

2015'in en popüler

makyaj trendlerinden strobing

, 2016'da da devam edecek gibi görünüyor. Yüzümüzü olduğundan daha aydınlık ve ışıltılı gösteren bu makyaj tekniği ile yüz hatlarımız oldukça farklı ve hoş bir boyut kazanıyor. Klasik kontur tekniğinden farkı ise yüzün belirli noktalarını gölgelendirmek yerine aydınlatılıyor. Peki strobing sadece 5 adımda nasıl yapılır? Adımlarımızı takip et!

İlk adım: Hazırlık

Cildinin parlak görünmesi için ilk önce sağlıklı olması gerekir bu nedenle yüzünü temizledikten sonra, cilt tipine uygun, Lancome Advanced Genifique gibi bir nemlendirici serum ile teninin nem oranını arttırmalısın.

İkinci adım: Işıltılı bir cilt

Cildini iyice nemlendirdikten sonra, L'Oréal Paris Lumi Magique gibi ışıltılı bir makyaj bazını tüm yüzüne, özellikle de kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve alnının tepe noktalarına uygula. Bunu yaparak cildinde hem ışıltılı bir görünüm oluşturmuş, hem de gözenek görünümünü engelleyerek tenini makyajına hazırlamış olursun.

Üçüncü adım: Daha aydınlık görünüm

Tamamen doğal ve sağlıklı görünen bir cilt için L'Oréal Paris Lumi Maqigue Fondöten'i tüm yüzüne ve boynuna hafif nemlendirdiğin makyaj süngerinle uygula.

Dördüncü adım: Pekiştir

Şimdi sıra geldi strobingi pekiştirme işlemine! Bu noktada Yves Saint Laurent Touche Eclat Concealer & Highlighter'ını dudaklarının üst kısmına, elmacık kemiklerinin üzerine ve kaş kemiğine uygula. Bu noktalara ışık vurduğunda cildinin parlamasına sakın şaşırma!

Beşinci adım: Yanaklar

Son adımda da yanaklarına bronz tonda bir allık uygulayıp makyajını sonlandır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön