loader

Sadece göz kalemiyle buğulu göz makyajı yapabileceğini biliyor muydun?

Favoriye Ekle
Sadece göz kalemiyle buğulu göz makyajı yapabileceğini biliyor muydun?

Buğulu göz makyajı hepimizin rüyasıdır. Instagram'da uzun uzun baktığımız o makyajlar, Youtube'da izlediğimiz dumanlı göz makyajı videoları bize hep zor gelir. Şimdi sadece göz kalemi kullanarak yapabileceğin buğulu göz makyajının sırlarını açıklıyoruz.

Hayalindeki o buğulu gözler için ihtiyacın olan tek şey yumuşak uçlu bir göz kalemi. Kolay dağılabilen göz kalemi sayesinde gölgeli makyaj yapabileceksin. Bu haberi okuduktan sonra bu göz makyajının o kadar da zor olmadığını göreceksin.

1. Adım: Primer

Göz makyajının daha kalıcı görünmesini istiyorsan mutlaka primer kullanmanı tavsiye ediyoruz. Göz çevrene uygulayacağın bu makyaj bazı sayesinde göz makyajının akmasını ve gün içinde bozulmasını en baştan önlemiş olacaksın. Böylece buğulu göz makyajın gün boyunca kusursuz görünecek. 

2. Adım: Göz kalemi seçimi

Buğulu göz makyajı yaparken tercih ettiğin göz kalemi çok önemlidir. Kolayca dağıtmak için yumuşak uçlu ve kömür siyahı olan göz kalemlerini tercih etmeni öneriyoruz. Eğer iddialı bir göz makyajı yapmak istiyorsan kalın uçlu göz kalemleri işini kolaylaştıracaktır. İnce ve zarif çizgiler içinse ince uçlu göz kalemlerini kullanabilirsin. 

Editörün önerisi: Arkasında sünger aplikatörü olan göz kalemleri bu makyajını daha da kolaylaştıracaktır!

3. Adım: Önce alt kirpikler!

Buğulu göz makyajına alt kirpik dibinden başlamanı öneriyoruz. Kirpiklerinin tam içinden değil, biraz dışından doğru göz kalemini uygula. Gözlerinin sonundan yukarı doğru ince bir kuyruk yap. Eğer gözlerini daha büyük göstermek istiyorsan göz pınarından değil, gözlerinin tam ortasından başlamanı öneriyoruz. 

Alt kirpik dibine incecik kalemini sürdükten sonra dağıtma işlemine geçebilirsin. Bu adımı makyaj fırçasıyla yapman daha risksiz olacak. Makyaj fırçanla ufak hareketlerle alt kirpik dibindeki göz kalemini dağıtarak buğulu bir görünüm ver. 

Editörün önerisi: Alt kirpik dibindeki ürünü iyice dağıttıktan sonra kapatıcı kullanarak göz altına pürüzsüz bir görünüm verebilirsin. Aydınlık göz altı, göz makyajının daha belirgin görünmesini sağlayacak.

4. Adım: Sıra üst kirpik dibinde

Üst kirpik dibine geldiğine, biraz önce yaptığın kuyruktan başlayarak göz pınarına doğru ince bir çizgi oluştur. Daha sonra bu çizgiyi isteğine göre kalınlaştırabilirsin. Bu makyaja buğulu/dumanlı görünümü vermek için, ince bir makyaj fırçası veya göz kaleminin arkasındaki sünger aplikatör ile üst kirpik dibindeki kalemi iyice dağıt.

Göz makyajının daha belirgin görünmesini istiyorsan göz pınarına ve kaş altındaki kemiğinin üzerine aydınlatıcı uygulamayı unutma.

5. Adım: Belirgin kirpikler

Göz makyajını ortaya çıkarmak için hacimli kirpkilerin ne kadar önemli olduğunu biliyorsun, değil mi? Buğulu göz makyajını daha da iddialı hale getirmek için öncelikle kirpiklerini kıvır. Daha sonra maskaranı döndürerek kirpiklerine aşağıdan yukarı doğru uygula. Maskaranı uygularken fırçayı döndürerek uygulaman çok önemli. Bu adım sayesinde fırçanın kılları kirpiklerinin arasına iyice girerek daha eşit ve dolgun bir görünüm kazandıracak. Bu yöntemle maskaranı iki kat uygula. Hacimli kirpiklerinle buğulu göz makyajının uyumuna kimse karşı gelemeyecek. 

İşte bu kadar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön