loader

Sadece Makyaj Çantandakilerle Nasıl Bir Cadılar Bayramı Makyajı Yapabilirsin?

Favoriye Ekle

Cadılar Bayramı’na çok az kaldı! O gece bir partiye gitme planın var ve nasıl bir makyaj yapacağını mı düşünüyorsun? Sadece makyaj çantanın içinde bulunan, her gün kullandığın makyaj malzemelerinle dikkat çekici bir Cadılar Bayramı makyajını nasıl yapabileceğini anlatıyoruz!

Kedi Kadın Makyajı

Sadece Makyaj Çantandakilerle Nasıl Bir Cadılar Bayramı Makyajı Yapabilirsin?_1

Cadılar Bayramı makyajı denince akla ilk gelenler arasında kedi kadın makyajı var. Sadece bir eyeliner, maskara ile elde edebileceğin bu görünüm, seni hem çekici hem de sempatik gösterecek. Mat bitişli, saatler boyu kalıcı, suya dayanıklı ve yoğun siyah bitişli Maybelline New York Master Ink Suya Dayanıklı Mat Siyah Eyeliner ile gözlerine uzun kuyruklu bir eyeliner çekerek makyajına başla. Gözlerine aynı kedi gibi çekik bir görünüm vermek için, göz pınarlarını biraz daha uzatmayı unutma. Eğer istersen burnunun ucunu da eyeliner ile doldurabilir, minik bıyıklar da çizebilirsin. Hatta üst dudağında da aynı etkiyi devam ettirmek istersen, aynı eyeliner ile üst dudağını tamamen boyayabilir, yanlara doğru kuyruklar yapabilirsin. Kirpiklerinde de kedi gözü görünümünü pekiştirmek için kirpiklerini iki kat uzatacak bir maskaraya ihtiyacın var: Maybelline New York’un Push Up Angel maskarası ile kedi kadın makyajını kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsin.

Tabiat Ana Makyajı

Sadece Makyaj Çantandakilerle Nasıl Bir Cadılar Bayramı Makyajı Yapabilirsin?_2

Eğer bu Cadılar Bayramı’nda yeşillere bürünüp daha doğadan yana bir kılığa bürünmek istersen, yeşil renkte bir göz kalemi ve doğal tonlar barındıran bir far paleti tek ihtiyacın olan şeyler. Göz makyajında yoğun yeşil bir baz elde etmek için ilk olarak Maybelline New York Carbon Matte göz kalemlerinden 860 Jade Olive rengini tüm göz kapağına uygulayarak başla. Daha sonra Maybelline New York The 24K Nudes far paletindeki metalik koyu rengi üzerine uygula. Kaş altlarına göz alıcı bir ışıltı için, Maybelline New York Master Strobing Stick 200 Medium’u uygulayabilirsin.

Balkabağı Makyajı

Sadece Makyaj Çantandakilerle Nasıl Bir Cadılar Bayramı Makyajı Yapabilirsin?_3

Sonbahar ve Cadılar Bayramı, balkabakları ile özdeşleşti artık, e hal böyle olunca da turuncu tonlar radarımıza giriyor. Turuncu bir göz makyajı ve siyah eyeliner ile Cadılar Günü makyajı yapmak için canlı renklerin bulunduğu bir far paleti ile işe başlayabilirsin. Maybelline New York’un Lemonade Craze far paletindeki turuncu tonlarından daha uygunu olamaz! Lemonade Craze paletteki "Coral Punch" rengini tüm göz kapağına uygula, eğer metalik bir ışıltı istersen de Sugar Coated rengini kullanabilirsin. Gözünün katlanma bölgesinde daha aydınlık bir etki elde etmek için “Lemonade Craze” sarı rengini kullanabilir, dış köşelere gölge vermek için de mat kahverengi “Old Fashioned” rengini uygulayabilirsin. Sonrasında kusursuz ve pratik bir eyeliner görünümü için Maybelline New York Hyper Precise All Day eyelinerı uygula. Eğer minik örümcekler de eklemek istersen yine eyelinerından yardım alabilirsin. Turuncu farını alt kirpik diplerine de uygulamayı unutma.

Vampir Makyajı

Sadece Makyaj Çantandakilerle Nasıl Bir Cadılar Bayramı Makyajı Yapabilirsin?_4

Cadılar Bayramı’nda vampir makyajı yapmak da vazgeçilmezlerden. Hem ürkütücü hem de çekici bir vampir makyajı için kırmızı bir ruj ve koyu tonların bulunduğu bir palete sahip olman yeterli. Maybelline New York The Rock Nudes paletindeki koyu tonlar, vampir makyajı için ideal fakat sana bu sefer farklı bir önerimiz olacak: Kırmızı rujunu göz makyajında kullanabilirsin! Maybelline New York Super Stay Matte Ink rujlardan 25 Pioneer’ı göz makyajında kırmızı bir geçiş elde etmek için kullanabilirsin. Daha sonra far paletindeki siyah ve gri tonları ile dumanlı bir göz makyajı uygulayabilirsin. Kırmızı rujunu dudaklarına da uyguladıktan sonra, tüm partinin en korkutucu aynı zamanda da etkileyici makyajıyla dikkatleri çekmeye hazır ol!

İskelet Makyajı

Sadece Makyaj Çantandakilerle Nasıl Bir Cadılar Bayramı Makyajı Yapabilirsin?_5

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Bu Cadılar Bayramı’nda yüzünü bir iskelete çevirmeye ne dersin? İskelet makyajı zor görünse de aslında en kolay Cadılar Bayramı makyajlarından biri ve tek ihtiyacın olan bir far paleti ve siyah göz kalemi. İlk olarak Maybelline New York The Nudes far paletindeki mat siyah ve koyu kahverengi tonlarıyla dumanlı bir göz makyajı yap. Daha sonra Maybelline New York The Colossal Kajal Ekstra Siyah göz kalemi ile burnuna iskelet görünümü verebilirsin. Dudaklara gelince, ilk önce kapatıcınla dudaklarını tamamen sildikten sonra siyah göz kalemi ile ağız kısmına dişleri çizebilirsin, işte bu kadar basit!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler