loader

Sağlıklı ve Mat Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Yüksek kapatıcılıkta bir fondöten kullanarak nasıl sağlıklı ve mat bir ten makyajı yapabileceğini adım adım anlatıyoruz.

Cildinde yüksek bir kapatıcılık elde ederek porselen gibi bir görünüm elde etmek istiyor olabilirsin. Kusurları tamamen gizlerken, aynı zamanda doğal ve sağlıklı görünümden ödün vermek zorunda değilsin. Hem yüksek kapatıcılık elde edebilir hem de cildinin şaşırtıcı derecede doğal görünmesini sağlayabilirsin. Sağlıklı ve mat ten makyajını nasıl yapabileceğini tüm adımlarıyla seninle paylaşıyoruz.

Kusursuz, sağlıklı ve mat ten makyajı

Kusursuz, sağlıklı ve mat ten makyajı

Cildinin sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için cildindeki tüm kusurları gizlemek istiyor olabilirsin. Bunu yapmak için de yüksek kapatıcılığa sahip mat bir fondöten kullanabilirsin ama bu doğal görünümden uzaklaşman gerektiği anlamına gelmiyor. Hem porselen gibi pürüzsüz bir ten makyajı yapabilir hem de cildinin sağlıklı ve doğal görünmesini sağlayabilirsin.

Yüksek kapatıcılığa sahip L’Oréal Paris Infaillible Matte Cover fondöten, ciltteki tüm kusurları tek seferde gizliyor ve hafif formülü sayesinde ciltte ağırlık yaratmadan doğal ve sağlıklı bir matlık veriyor. Hele ki yağlı bir cilde sahipsen, formülündeki özel pudra içeriği ile 24 saate varan bir parlama kontrolü yapıyor. Kuru bir cilde sahipsen de cildinde yoğun bir görünüme sebep olmuyor, kurulukları belli etmeden sağlıklı mat bir etki veriyor. L’Oréal Paris Infaillible Matte Cover fondöteni ister fondöten fırçasıyla, istersen de nemli makyaj süngeri ile uygulayabilirsin. Yüzünün orta kısmından başlayarak dış kısma doğru fondöteni dağıtabilirsin. Cildindeki kusurları tek seferde gizleyeceği için, üst üste uygulamaya ihtiyaç duymayacaksın.

Sağlıklı bir görünüm için allık ve bronzer kullan

Sağlıklı bir görünüm için allık ve bronzer kullan

Cildinin sağlıklı ve taze görünmesi için, ten makyajının son adımında allık ve bronzerdan yardım alabilirsin. Doğal ve mat bitişli allık ve bronzer uygulayarak cildine sağlıklı bir sıcaklık verebilirsin. Allık olarak önerimiz L’Oréal Paris Melon Dollar Baby allığı, pembe rengiyle yanaklarına kendiliğinden kızarmış etkisi verecek. Back To Bronze bronzlaştırıcı pudra ile yüzünü ısıtarak daha canlı, sağlıklı ve enerjik görünebilirsin. Bronzerını elmacık kemiklerinin altına, alın kenarlarına, burun üzerine ve çenene uygulayabilirsin.

Mat eyeliner makyajı

Mat eyeliner makyajı

Eyeliner çekmek, kirpik diplerini iyice belirginleştireceği için bakışlarını da güçlendirecek bir makyaj adımı. Sadece kirpik diplerine ince bir şekilde, kuyruksuz bir eyeliner çekebilirsin. Bunun için önerimiz L’Oréal Paris’in Matte Signature likit eyelinerları olacak. Mat bitişli bu likit eyelinerlar, kısa gövdesi ve sivri uçları ile kirpik dibine çok kolay bir şekilde uygulanıyorlar. Daha doğal bir görünüm için kahverenkli 03 Marron’u deneyebilirsin.

Editörün Önerisi: Bakışları belirginleştirmek her zaman makyajı çekici ve enerjik bir hale getirir. Özellikle gözlerinin daha açık ve büyük görünmesini sağlayacak bir maskara tercih edersen, çok daha enerjik ve sağlıklı görünebilirsin. Bunun için L’Oréal Paris Bambi Eye maskarayı kullanabilirsin.

Doğal, mat dudaklar

Doğal, mat dudaklar

Mat ve sağlıklı makyajını tamamlamak için dudak rengi ve mat bitişli bir ruj uygulayabilirsin. Böylece dudakların, kendi dudakların gibi ama daha iyi bir görünüme kavuşacak. Ruj olarak önerimiz, L’Oréal Paris Free The Nudes rujlardan 04 No Shame rengini kullanabilirsin. Tüm cilt tonlarına yakışacak bu nude mat ruj, dudaklarına pürüzsüz bir görünüm verecek.

Son adım: Makyajını sabitle

Son adım: Makyajını sabitle

Makyajının gün boyu mat ve kalıcı olması için makyaj sabitleme spreylerinden destek alabilirsin. Makyajın son adımında sabitleyici sprey uygulamak, hem uyguladığın ten ürünlerinin kalıcılığını artırır hem de daha doğal görünmelerini sağlar. L’Oréal Paris’in Infaillible Magic Setting Spray’i, makyajın kalıcılığını artırdığı gibi, parlamayı kontrol altına alıyor ve cildinin daha canlı görünmesini sağlıyor. Sağlıklı ve mat ten makyajını normalden çok daha uzun süre bozulmadan kullanmak için bu makyaj spreyini mutlaka denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler