loader

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Baharın gelmesiyle makyajımızda enerjik tonlara geçiş yaptık ve bugün, L’Oréal ContentPro içerik üreticileriyle birlikte “Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?” adım adım anlatıyoruz!

Bensu Özçınar’ın önerileri

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

“Sarı renkle oynamak benim en çok sevdiğim şeylerden biri, bence kahverengi gözlere de çok yakışıyor. Bu makyajımda NYX Professional Makeup’ın Ultimate Shadow ‘Brights’ paletinin sarı tonlarını ve Maybelline New York ‘The 24 Karat Nudes Eyeshadow’ paletinden altın sarı renklerini kullandım. Işıltıdan vazgeçemediğim için açık sarı kısımların üstüne NYX Professional Makeup Glitter Primer ve beyaz renkteki Lumi-Lite Metallic Glitter simi uyguladım. Dramayı tamamlamak için Maybelline New York Eyestudio Lasting Drama Gel Eyeliner ve Colossal Kajal Extra Black Eyepencil kullandım.”

Ayşe Nefise Özçelik’in önerileri

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

“Sarı renkli göz makyajıma biraz farklı bir boyut katmak benim çok hoşuma gitti! L’Oréal Paris True Match kapatıcıyı far bazı olarak kullandım ve üzerine NYX Professional Makeup’ın Hot Simgles farlarından Butterscotch rengini uyguladım. Eyeliner olarak da ilk önce NYX Professional Makeup Epic Ink Liner üzerine ilk önce Glitter Primer uyguladıktan sonra Face & Body Glitter Blue’yu uyguladım. Minik çizikleri ise Vivid Brights eyelinerlardan Sapphire rengiyle yaptım!”

Merve Kabak’ın Önerileri

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

“Eğer göz makyajınızda açık renkler tercih edeceksiniz, zeminin beyaza yakın olmasına dikkat etmelisiniz ki kullanacağınız renk tam anlamı ile ortaya çıksın. Ben ilk adımda L’Oréal True Match kapatıcıyı göz kapaklarıma da uyguluyorum, sonrasında da Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless pudra ile göz kapağımdaki ürünü sabitliyorum. Gözümün katlanma bölgesine, sıcak bir geçiş elde etmek için Maybelline New York Master Contour paletteki kontür pudrasını uyguluyorum. NYX Professional Makeup’ın Butterscotch farını, tampon hareketlerle uygulayarak daha yoğun bir renk elde ediyorum. Son olarak da incecik bir eyeliner ve maskara ile göz makyajımı tamamlıyorum!”

Şevval Sevim’in Önerileri

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

“Sarı göz makyajı iddialı olduğu kadar büyüleyici bir etki de yaratıyor. Havaların ısınmasıyla içimiz kıpır kıpır olmaya başlayınca, renkleri daha fazla kullanmadan olmaz. Ben ilk önce göz kapaklarımın katlanma bölgesini Maybelline New York Master Bronze paletindeki 3. Renkle ısıtıyorum ve güzel bir geçiş elde ediyorum. Daha sonra NYX Professional Makeup’ın Jumbo Eye Pencil Milk rengini göz kapaklarımın yarısına kadar uygulayıp parmağımla yediriyorum. Sonra ise NYX Professional Makeup’ın SFX Creme Color’larından sarı rengini minik bir cut crease oluşturacak şekilde boyuyorum. (Evet yüz boyaları gerçekten çok işlevli!) Son olarak L’Oréal Paradise maskara ile makyajımı bitiriyorum. “

Cansın Şahin’in Önerileri

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

“Sarı göz makyajımda ilk olarak Maybelline New York Age rewind kapatıcıyı (yeni adıyla Maybelline Anti Age Eraser Kapatıcı) baz olarak uygulayarak başlıyorum. NYX Professional Makeup Ultimate far paletlerinden Warm Neutrals’taki sıcak kahve tonlarından birini göz kapağımın katlanma bölgesine uygulayarak başlıyorum. Kahverengi ve sarı tonları göz makyajında son derece uyumlular. NYX Professional Makeup’ın tekli farlarından Butterscoth rengini göz kapağıma uyguladım ve daha canlı bir sonuç elde etmek için far fırçama L’Oréal Paris Mucizevi Yağ’dan damlattım!”

Tusem Kalkan’ın Önerileri

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_6

“Havanın ısınmasıyla o çok sevdiğim siyah-beyaz muz desenli t-shirtümü giyince de sarı bir makyaj yaptım ve sizinle de paylaşmak istedim! NYX Professional Makeup’ın Ultimate Brights far paleti en sevdiklerimden. Renkleri ve pigmentasyonu o kadar iyi ki paleti görünce bile içim açılıyor, tam baharı anlatıyor. Öncelikle göz altlarımı, göz kapaklarımı ve cildimin kızarmış noktalarını Maybelline New York Fit Me! kapatıcıyla kapattım. Gözlerimde ilk önce paletteki açık sarıyı kullandım ve bu farı tüm göz kapağıma uyguladım. Açık sarı farı güzelce dağıttıktan sonra koyu sarıyı parmağımla alıp göz kapağıma sürdüm. Daha sonra NYX Professional Makeup’ın Epic Ink Eyeliner ile Hollywood eyelinerı çektim. (Hollywood eyeliner kirpik dibinin içinden çekilen eyelinerdır.) Çok az da maskara sürerek sarı göz makyajımı tamamladım!”

Arzu Betül Çelik’in Önerileri

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_7

“Bu trendi yakalamak için bir popstar olmana gerek yok, günlük yaşamda da güneşin tonlarını rahatlıkla kullanabilirsin. Göz kapağını kapatıcıyla sabitler sabitlemez, NYX Professional Makeup Full Throttle Shadow Stick Dangerously rengini al ve katlanma bölgesine kadar uygula. Sonraki aşamada katlanma bölgesine yumuşak bir fırçayla daha pastel bir ton olan NYX Professional Makeup Hot Singles Stiletto’yu kullan. Bu aşama hem rengi ortaya çıkaracak hem de bakışlarını daha buğulu ve çekik yapacak. İstersen göz şeklini ortaya çıkarmak için Urban Decay Glide-on Eye Pencil Demolition rengini eyeliner gibi sürüp hafif dağıtabilirsin. Son adım olarak da maskaranı yoğun şekilde sür ve sarının ile siyahın kontrastını yakala!”

Begüm Erenoğlu’nun Önerileri

Sarı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_8

“Dikkat çekici bir renk olan sarıyı gözlerimde kullanırken daha keskin bir bitiş istediğim için öncelikle göz kapaklarımın dış kısmına iki tarafta da eşit olacak şekilde bant yapıştırıyorum. Sonrasında farımın net bir şekilde rengini göstermesi ve aynı zamanda kalıcı olması için fırçamı NYX Professional Makeup Matte Finish spreyden sıkarak ıslatıyorum. Hot Singles tekli farlardan ‘Stfu’ rengini tüm göz kapağıma dağıtıyorum. Hafif bir renk geçişi istediğim için yine Hot Singles farlardan ‘Hypnotized’ rengini karıştırma fırçama alıyorum ve göz kapağımın katlanma bölgesinden ve biraz üstünden geçiyorum. Daha da çarpıcı bakışlar elde etmek için makyajımı Maybelline New York’un Master Ink Matte eyelinerını incecik çekerek sonlandırıyorum.”

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler