loader

Sebi Bebi ile kolay dumanlı göz makyajı

Favoriye Ekle

Senin için 'güzel' bir haberimiz var! Güzelliğine küçük bir katkımız olsun diye Güzellik Blogger'ı denince akla ilk gelen isimlerden Sebi Bebi ile bundan sonra senin için rehber makyaj videoları hazırlayacağız. Bunlardan ilki için soluğu Sebi Bebi'nin yanında aldık ve kolay dumanlı göz makyajını kendine uygulayabilmen için ilk rehber videomuzu hazırladık.

Sıra sende

Dumanlı göz makyajının bakışlarımıza kattığı dramatik etkiye bayılıyoruz. Sebi Bebi ile birlikte hazırladığımız pratik rehber yardımıyla, artık saniyeler içinde sofistike bakışlara sahip olacağız.

Birinci adım:

Göz makyajı yoğun olduğundan Sebi Bebi ten makyajını uyumlu bir şekilde hafif tutarak uygulamaya başlıyor. Sen de Giorgio Armani Maestro fondötenle ten rengini eşitle. Maestro fondöten yok gibi bir ten makyajı yapmak için ideal olmasının yanı sıra, SPF 15 güneş koruması içeriyor. Harika! Üründen üç damlayı ellerin yardımı ile tüm yüzüne yay.

Makyaj.com ipucu: Maestro'nun içerdiği ultra ince yağ ve pigment özleri sayesinde ciltteki kusurlar ağır makyaj hissi yaratıldan yok ediliyor ve kusursuz cilt görünümü elde ediliyor. Formülünde bulunan uçucu yağlar, ciltte yağlı bir his bırakmıyor. İçeriğindeki lotus yağı, cilde bakım yaparak nemlendiriyor.

İkinci adım:

Maybelline New York Eye Studio Gel Eyeliner Black'i eyeliner fırçana al. Üst kirpik çizgine noktalar halinde rastgele uygula. Kulak çubuğun yardımı ile uyguladığın eyelinerı dağıt.

Üçüncü adım:

L'Oréal Paris Quad Smoky Far Paleti No.5'in kum grisi tonlardaki farını eyelinerının bittiği noktadan itibaren göz kapaklarına uygula.

Dördüncü adım:

Bu kez füme rengi göz farını göz kapaklarının üzerine uygula. Ardından far paletinin kendi fırçası ile siyah farı kirpik diplerine uygula. Degradeli dumanlı göz efektin hazır bile! Renk geçişleri belirgin olmasın diye hafifçe dağıtmayı unutma.

Beşinci adım:

Kaşlarını belirginleştirmek ve kaş şeklini ortaya çıkarmak için beyaz göz farını kaşlarının altına uygula. Bakışlarını aydınlatmak içinse küçük bir dokunuş da gözlerinizin iç köşelerine yapabilirsin.

Altıncı adım:

Maybelline New York Colossal Kajal Göz Kalemini gözlerinizin iç kısımlarına çek. Kalemi dik bir şekilde uygulayacağın bölgeye yerleştir, gözlerini kapat ve git gel hareketlerle kalemi uygula. Böylece tek bir hareketle her kısma ulaşmış olacaksın.

Yedinci adım:

Kulak çubuğu ile eyelinerı dağıt. Füme göz farını açılı far fırçası ile göz altlarına uygula.

Sekizinci adım:

Makyajında ışık dokunuşlarıyla aydınlık yaratmak için YSL Touche Eclat Aydınlatıcıyı göz altlarına, burun kemiğinin üzerine, alnına ve çenene üçgen şeklinde uygula. Ürünü sünger yardımı ile cildine yedir. Tendeki yorgunluk belirtilerini azaltıp gün boyu tazelikle ışıldayan bir görünüm sağlayan Touche Eclat aydınlık makyaj görünümümüzün sırrı olacak!

Dokuzuncu adım:

Maybelline New York Colossal Leather Black Go Extreme ile dumanlı göz makyajını tamamla. Daha kıvrık kirpikler için, aşağı doğru bakarak maskarayı zigzag hareketlerle uygula. Maskara fırçanı dik tutarak maskarayı alt kirpiklerine de uygula.

Onuncu adım:

Sağlıklı ve doğal bir ışltı için L'Oréal Paris True Match Allık 340 Sable Rose allığını elmacık kemiklerinin üzerine sür.

On birinci adım:

L'Oréal Paris Extraordinarie Ruj No: 600 Nude Vibrato rengi ile dudaklarına ön plana çıkar.

Biz denemek için sabırsızlanıyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön