loader

Sebi Bebi ile: Sonbahar/Kış sezonunun trend renklerini makyajına taşı

Favoriye Ekle
Sebi Bebi ile: Sonbahar/Kış sezonunun trend renklerini makyajına taşı

Metalik farlar, 60'ların makyajı, nude ten... Bu sezonun makyaj trendleri bize bir çok seçenek sunuyor. Aralarından favorimiz olan lila tonları ve orkide pembesini Sebi Bebi rehberliğinde makyajımıza taşımaya hazırız!

Sıra sende

Ten makyajı

Birinci adım:

YSL Le Teint Encre de Peau Fondöten ile hem çok hafif hem de oldukça kalıcı bir kapatıcılık sağla. Fondötenini, iri bir makyaj fırçası ile cildine nazik vuruşlar uygulayarak yedir.

İkinci adım:

Maybelline Affinitone Kapatıcı ile göz altlarındaki renk dengesizliklerini maskele. Kapatıcıyı göz altlarındaki mor yerlerin üzerine, gözlerinin iç köşelerine, kaş altına ve burun kenarlarındaki kızarıklıkların üzerine sür. Parmaklarınla nazikçe dağıt.

İpucu:

Fondöteninin kalıcılığını arttırmak için, ten makyajının üzerine pudra uygulamayı dene.

Göz makyajı

Üçüncü adım:

Maybelline Color Tattoo Pink Gold rengini göz kapaklarına baz olarak uygula. Ardından ince bir fırça ile gözlerinin iç köşelerinin ve göz altlarının üzerinden geç.

Dördüncü adım:

L'Oréal Paris Quad Smoky Far Paleti E7'nin parlak lila tonununu gözlerinin dış köşesinden başlayarak, göz bebeğinin ortasına doğru uygula. Aynı tonu, far fırçana alarak gözlerinin altından kalın bir şekilde geç. Dağıtarak, göz makyajının bütünleştiğine emin ol.

Beşinci adım:

L'Oréal Paris Quad Smoky E7 Far Paleti'nin koyu rengini, paletin kendi fırçası ile al ardından gözlerinin dış köşelerine uygulayarak göz makyajına boyut kazandır. Uyguladığın farı, yukarı doğru itme hareketi ile dağıt.

Altıncı adım:

İnce, açılı fırçanı su ile ıslat, far paletindeki lila rengi ile eyeliner çeker gibi göz kapaklarının üzerine uygula.

Yedinci adım:

Gözlerine farklı bir etki vermek için, L'Oréal Paris Miss Manga Mor maskarasını, üst kirpiklerine cömertçe uygula. Uygulama esnasında göz kapağını yukardan tutarak, maskara fırçanı zigzag hareketlerle yukarı doğru çek.

Sekizinci adım:

Gözlerdeki sezonun trendi olan metalik etkiyi arttırmak ve gözlerini daha büyük göstermek için far paletindeki beyaz rengi parmağin ile göz kapaklarının tam ortasına, göz bebeklerinin üzerine gelecek şekilde uygula.

Son rötuşlar

Dokuzuncu adım:

L'Oréal Paris True Match Sandy Pink allığı hafifçe gülümseyerek, elmacık kemiklerinin belirginleşen kısımlarına uygula.

Onuncu adım:

L'Oréal Paris Infallible Timeless Volcano dudak kalemi ile dudaklarını çerçevele, daha kalıcı dudak makyajı için dudaklarının içini doldur.

On birinci adım:

Maybelline NY Color Sensational Pink Brown ruju dudaklarına sür, dudak kaleminin metal ucu ile ruj uygularken yaptığın hataları temizle.

İşte bu kadar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön