loader

Sebi Bebi'nin gözünden: The Brush Contest

Favoriye Ekle

Güzellik Bloggerı Sebi Bebi, devam eden The Brush Contest 'in jüri üyeleri arasında. Uzun zamandır makyaj sektöründe olan Sebi Bebi; bize, kendinden, işine olan aşkından ve hayata bakışının renklerinden bahsederken katılımcılara da önemli ipuçları verdi.

Jüri üyesi olduğunuz The Brush Contest yarışması hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz?

Öncelikle L'Oréal Paris tarafından dünyada bir ilk olarak düzenlenen The Brush Contest yarışmasında jüri üyesi olarak yer almaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Kadınların güzellik konusuna karşı nasıl bir zaafı olduğunu hepimiz biliyoruz. Makyajın da güzelliği tamamlayan en önemli unsurlardan biri olduğunu düşünüyorum. Uluslararası platformda devam edecek olan, L'Oréal Paris'in global makyaj tasarımcıları ekibine dahil olacak ismi aradığı bu yarışmanın bir parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyım.

Karar verirken kriterleriniz ne olacak?

Sizlerin de bildiği gibi makyaj yaparken doğru ürün kullanarak istediğiniz hatları vurgulamak mümkün. Yarışma süresince, yüz hatlarını belirginleştiren ve tabi ki en cesur renkleri kullanmaktan çekinmeden tasarımcının yaratıcılığını ortaya çıkaran makyaj stillerini tasarlayanlara dikkat edeceğim. Bununla birlikte karar verirken bir diğer kriterim ise makyaj adımlarını doğru bir şekilde uygulamak ve kontrast renklerle bile olsa dengeli bir makyaj görünümü yaratanlara şans vermek yönünde olacak.

Dünya'da bir ilk teşkil eden bu organizasyonun uluslararası ayağı hakkında ne düşünmektesiniz?

Makyaj sanatı benim için çok önemli. Türkiye'de alanında bir ilke imza atarak makyaj uygulamaları videolarımı çekip, bloğumda yayınlıyorum. Videolarımda birbirinden yaratıcı makyaj uygulamaları olmasına dikkat ediyorum. Brush Contest yarışmasında da gerek Türkiye ayağında gerekse yurtdışı ayağında makyaj sanatı tutkunları hayal güçlerini kullanarak, kendi yaratıcı makyaj uygulamaları videolarını çekerek yarışacaklar. Bu noktada bu yarışmanın çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Farklı ülkelerin katılımıyla gerçekleşip, Paris'te görkemli bir show ile finalini yapacak olan bu yarışmanın tasarımcıların vizyonunu da geliştireceğine inanıyorum.

Türkiye'de yeni nesil / gençler arasında kariyerini makyaj tasarımcısı olarak gerçekleştirmek konusunda nasıl bir eğilim var? Ve bu gençlere ne önerirsiniz?

Türkiye'de son yıllarda gençlerin makyaj tasarımcısı olarak kariyerlerini devam ettirmeleri yönünde büyük bir eğilim olduğunu gözlemliyorum. Bu noktada gerek amatör olarak, gerek profesyonel olarak yaratıcılıkların kullanılıp, harika makyaj stillerinin ortaya çıkmasını görmek beni çok mutlu ediyor. Kariyerine makyaj tasarımcısı olarak yön vermek isteyenlere benim önerim becerilerini geliştirmek için çalışmaları yönünde olur. Hem kendilerine hem de arkadaşlarına makyaj yaparak kendi tekniklerini geliştirmeleri çok önemli. Böylece makyaj sanatlarını da her geçen gün daha etkileyici hale getirebilirler. Farklı ten renklerine, farklı yüz tiplerine, farklı yaştaki kişilere de makyaj yaparak pratik kazanabilirler. Buna ek olarak aynı zamanda gece ve gündüz makyajı arasındaki farkı da iyi öğrenmeliler. Belirtmiş olduğum biçimde pratik yaparak, sanatlarını geliştirirlerse makyaj tasarımcısı olarak kariyerlerine çok büyük katkı sağlayacaklarını düşünüyorum.

Daha fazla bilgi için The Brush Contest 'in sayfasına göz atmayı unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön