loader

Şeftali Rengi Ruj İle 5 Adımda Doğal Görünüm

Favoriye Ekle

Her ten rengine uyan bir ruj rengi arıyorsan seni şeftali rengi ruj rengini yakından tanımaya davet ediyoruz!

Şeftali ruj rengi, yüze hem canlı bir hava katıyor, hem de her makyaja naturel bir dokunuş ekliyor. Yani, yoğun bir göz makyaj yaptığında dengeyi kurmak için şeftali tonda bir ruj sürebilirsin. Bu yazımızda, şeftali rengi ruj sürdüğünde ten ve göz makyajında nasıl bir bütünlük yakabileceğini anlatıyoruz!

İşte karşında şeftali tonu makyaj tüyoları ve şeftai rengi ruj önerisi!

Şeftali tonda ruj seçimi

Şeftali tonda ruj seçimi

Şeftali rengi dudak makyajı yüzüne doğal bir görüntü katar, seni çok daha enerjik gösterir. Şeftali rengi bir ruj tercih ettiğinde, ten ve göz makyajında da renk seçiminde uyumu gözetmelisin. Benzer tonlarda allık renkleri ve göz farı seçimi ile dudaklarını ön plana çıkarabilir, uyumlu bir makyaj elde edebilirsin.

Öncelikle önerilerimize en sevdiğimiz şeftali tonlarında rujla başlayalım: Maybelline Matte Ink 65 Seductress, harika bir nude-şeftali tonu. 65 Seductress rujun sıcak alt tonu, cilde anında daha enerjik ve taze bir hava veriyor.

Maybelline Vinyl Ink 15 Peachy

Eğer parlak bitişli bir şeftali rengi ruj önerisi istersen de, Maybelline Vinyl Ink 15 Peachy rengini tercih edebilirsin. 16 saate kadar kalıcı bu parlak ruj, bulaşmaya da dayanıklı.

Şeftali rengi ruj için makyaj önerileri

Ne renk göz makyajı yapmalısın?

Şeftali ruj için makyaj önerileri

Şeftali tonlarında ruj sürmek istiyorsun ve tüm makyajını bu tona göre şekillendireceksin... Peki ne renk bir göz makyajı yapmalısın? Şeftali ruja en çok doğal tonlar yakışıyor. Bu yüzden göz makyajında toprak tonlarına ve nude tonlara yönelebilirsin. Böylece makyajında tüm renkler bir bütünlük içinde olur ve sana doğal-sıcak bir etki verir.

L'Oréal Paris Emotions of Nude Far & Allık Paleti, içerisindeki duygulardan ilham alan 16 nude ton ile çok işine yarayacak. Bu paletteki sıcak alt tonlu nude ve bakır tonları, şeftali ruja en çok yakışan far renkleri arasında. İster açık tonlarda hafif ve günlük bir göz makyajı yapabilir, istersen de koyu metalik tonları da ekleyerek buğulu veya dumanlı bir görünüm elde edebilirsin.

Şeftali tonlarında makyaj yaptığında, göz pınarlarına altın renkte far uygulamak ışıltıyı bir kademe daha artıracak ve etkileyici görünmeni sağlayacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Şeftali allık seçimi

Şeftali tonlarında allık seçimi

Şeftali tonu makyaj yaparken yüzündeki renklerin dengesini iyi kurman gerekiyor. Şeftali rengi ruj ile yine benzer tonlarda bir allık tercih etmelisin. Bunun için şeftali tonda rujlar sürdüğünde yine şeftali allık tercih etmelisin. Hele bir de altın tonda ışıltılar içeren şeftali bir allık tercih edersen, cildinde çok doğal bir etki elde edebilirsin.

Biz şeftali rengi ruj sürdüğümüzde elimiz hemen Lancome Blush Subtil allıklardan 03 Sorbet de Corail rengine gidiyor. İçerisinde minik altın yansımalar bulunan bu allık, uygular uygulamaz cilde sıcak ve aydınlık bir etki veriyor.

Eğer mat ve tam şeftali tonu bir allık kullanmak istersen de, sana gözümüz kapalı L'Oréal Paris Blush of Paradise allıklardan Life's a Peach rengini önerebiliriz. Mis gibi şeftali kokan bu allık, yumuşacık bir formüle sahip ve uygularken ciltle bütünleşerek çok doğal bir sonuç veriyor.

Ayrıca allığını yine doğal tonlu bir bronzer ile dengeleyerek derinleştirebilir, yüzünü boyutlandırabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Ne renk aydınlatıcı sürmelisin?

Ne renk aydınlatıcı sürmelisin?

Şeftali ruj sürdüğünde, aydınlatıcı rengi seçimin de en az allık kadar önem taşıyor. Soğuk alt tonlu bir aydınlatıcı sürerek yine allıkta olduğu gibi renk bütünlüğünü bozabilirsin. Bunun için mümkün olduğu kadar sıcak alt tonlu, şampanya tonlu aydınlatıclara yönelmelisin.

Maybelline Chrome Extreme Aydınlatıcılardan 200 Diamond Glow rengi, şeftali tonlarındaki makyajına en çok yakışacak renklerden biri. Üstelik simli olmayan güçlü metalik yansımaları ile taa uzaklardan bile fark edileceksin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler