0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Selfie rehberi: Fotoğraflarda muhteşem görün!

Favoriye Ekle

Selfie makyajı trendini masaya yatırıyoruz! Sosyal medyada paylaşmak üzere çektiğin fotoğraflarda kusursuz çıkmak için bilmen gereken birkaç ipucu var! Selfielerde nasıl kusursuz çıkacağını sana açıklıyoruz. Hangi açıdan selfie çekilmeli? Selfie çekerken nasıl makyaj yapılmalı? Selfie'de nereye bakmalı? Aklından geçen ama bir türlü araştırma fırsatı bulamadığın konuları ele alıyoruz.

Ön kameranın gazabına uğramak en büyük korkun olduysa, endişelenme. Hazırladığımız rehberle selfielerin yıldızı olacaksın! Makalenin sonunda çekeceğin selfielerde like rekoru kıracağını şimdiden tahmin edebiliyoruz.

Makyaj seçiminde dikkatli olselfie makyajı

Güzelliğini kusursuz bir biçimde ön plana çıkarmak için önceden denediğin ve kendine yakıştırdığın makyaj stillerine yönel. Risk almak istemiyorsan da doğal makyajlar kurtarıcın olacak. Bizim önerimiz doğal bitişli fondöteni, bronzerı, dudak balmı ve maskaranı yanından ayırmaman. Bu dörtlü kusursuz selfieni çekerken istediğin etkiyi yakalamana yardımcı olacak.

Selfie çekerken yoğun kapatıcılığı olan fondötenleri kullanmak yerine daha ince örtücülüğe sahip olanları tercih etmelisin. Maybelline New York Fit Me fondöten gibi cilt kusurlarını örterken aynı zamanda doğal bir matlık sağlayan ürünler seni kamerada daha güzel gösterecektir. Parlak bitişli fondötenler ışığı yansıttığı için cildinde yanlış parlamalar oluşabilir. Bu nedenle Fit Me fondöten gibi doğal mat bitişe sahip olan ten ürünleri kullanmalısın.

Doğru açıyı bul

Doğru açıyı bul

Önemli olan selfieyi doğru açıdan çekmen. Doğru selfie açısı bizim de en çok araştırdığımız ve denediğimiz konuların başında geliyor. En iyi selfie için kamerayı tam karşına koymamalısın. Bunun yerine telefonu hafif yukarıda tutarak, sağ veya sol profillerden selfie çekmeye başla. Eğer yüzünü daha ince göstermek istiyorsan telefonunu biraz daha yukarı kaldırabilirsin.

Senin için en doğru açıyı bulmak için yapman gereken tek şeyse birkaç deneme! Kusursuz selfienden önce birkaç selfie çekerek en güzel çıktığın açıyı keşfedeceksin.

Doğru ışığı bul

doğru ışığı bul

Fotoğraf ve ışık kelimeleri yanyana geldiğinde hepimizin bildiği bir gerçek ışığı arkamıza almamız. Ancak fotoğraf çekerken en doğru ışığı yakalamak da bir o kadar önemli. Selfie çekerken güneşin tepede dik olduğu saatlerden kaçınmalısın. Güneşin tepede olduğu saatlerde çok fazla parlama olacağı için cildin güzel çıkmayabilir. Sabah erken saatlerde ve gün batımı saatlerinde çekeceğin selfieler kusursuz görünecektir. Özellikle gün batımında ortaya çıkan altın rengi yansımalar adeta yüzünde efekt oluşturacak. Golden hour denilen bu saatler sosyal medyanın en aktif kullanıldığı zaman dilimi olarak biliniyor!

Selfie makyajının sırlarını öğren

maybelline city bronzer

Selfie makyajı yaparken, her zaman yaptığın makyajlar yerine kamerada güzel görünecek makyaj stillerini değerlendirmelisin. Mat bitişli fondötenini uyguladıktan sonra yüzünün yüksek yerlerine bolca aydınlatıcı uygula. Özellikle gün batımı saatlerinde selfie çekeceksen aydınlatıcı uygulamayı atlamamalısın. Bizim en sevdiğimiz aydınlatıcılardan olan Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme aydınlatıcı içindeki altın ışıltılar sayesinde selfielerde mükemmel görünüyor.

Selfie makyajında yüzünü boyutlandırmak için bronzer tercih etmelisin. Sanki güneşten kızarmış gibi görünmek istiyorsan Maybelline New York City Bronzer kullanabilirsin. Bronzerı yanaklarının alt kısmına, burun kemiğine ve biraz da alnına uygulamayı unutma. Eğer boynun da fotoğrafta çıkıyorsa bronzerı hafif bir şekilde boynuna da uygulayabilirsin.

Selfie makyajının doğal görünmesi için yoğun göz makyajından kaçınmalısın. Bunun yerine iddialı bir maskara, gözlerinin ortaya çıkmasına yeterli olacak. Biz evde selfie çekerken Maybelline New York Falsies Lash Lift Kaldırma Etkili Maskara sürmeyi seviyoruz. Sanki kirpik liftingi yaptırmışız gibi gösteren bu maskara sayesinde gözlerimiz olduğundan daha anlamlı bakıyor :)

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gülümsemeyi unutma

gülümsemeyi unutma

En güzel fotoğraflar tıpkı en güzel kızlar gibi mutlu olanlardır! Pozitif enerjini selfiene yansıtmak için içten bir gülümsemeyi ve dudaklarına en sevdiğin nude ruju sürmeyi unutma! İkonik nude rujlardan olan Maybelline New York Color Sensational Lipstick 745 Wooden Brown sayesinde dudaklarında doğal bir renk ve ışıltı yakalayabilirsin. Bu ruj özellikle yok gibi makyaj stillerinde harika görünüyor.

3... 2... 1... Biz kusursuz selfie için hazırız, ya sen

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler