loader

Selin Yağcıoğlu ile Başak Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Toprak burcunun en mükemmeliyetçi burçlarından olan başak burcu makyajının nasıl makyaj yaptığını öğrenmek ister misin? Hande Kazanova'dan aldığım makyaj tüyolarıyla başak burcu makyajının bütün adımlarını yakından inceliyorum.

Hande Kazanova'nın iddialı burç yorumlarından ilham alarak sonbahara uygun bir başak burcu makyajı yarattım. Başak burcu kadınları yeni mevsimde makyaj trendlerini makyajına nasıl uyarlayacağını öğrenmek ve ikonik başak burcu makyajı ile tanışmak için okumaya devam et.

Hande Kazanova'nın Başak burcu makyajı için bana hazırladığı mektuba göz atalım:

"Sevgili Selin,

Toprak elementinin değişken burcu Başak’ı en iyi şekilde yansıtabilmen için ilhamını hasat zamanından ve Eylül ayından alman gerekiyor. Sana Başak’ın hikayesini anlatıyorum; Yazın rehavetinin ardından sıra çalışmaya ve kış için yavaş yavaş hazırlanmaya gelmiştir. İş, hizmet denilince akla ilk gelen Başak burcu insanıdır. Mütevazılığın sembolüdür o, saftır… Tüm saf taşlar ve elementler gibi o da tam bir bütünlüğün ve mükemmeliyetin peşinden koşar…

İnce eleyip sık dokuyan, attığı her adıma dikkat eden başak kadını için en önemli kelime çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Başak burcu hayatı boyunca hep başkalarına hizmet eder, başkalarını mutlu etmeye çalışır ama bu hayatta en çok kendini sevmeyi öğrenmesi gerekir. İletişimin rengi sarı, limon sarısı, orta mavi tonları, civanın rengi gri ve koyu gri tonları, erguvan rengi Başak kadınlarının sevdiği renkler arasında yer alır.

Dış görünüme ve muntazamlığa aşırı önem verebilirler. Kaliteli ürünlere çekilirler. Cilt temizliği onlar için önemlidir. Mükemmellik detaylarda gizli olduğundan iyi bir makyaj bazına düşkündürler. Cilt ve kemik yapılarını ortaya çıkaracak hafif gölgelemeler, oyunlar onlara çok yakışır. Naturel, mat, toprak tonları, gözlerde mükemmel çekilmiş bir eyeliner, bakışlarını ortaya çıkaran iyi bir rimel vazgeçilmezleridir. Göz makyajında kapak ve gölgelemelerden kaçınırlar. Direkt siyah yerine kahverengi kalemle hataları gizleyebilir, gözlerine buğulu bir hava verebilirler.

Çok eleştiren, devamlı kusur arayan bu Merkür kadınının dudakları incedir, dudaklarını dolgunlaştıran rujlar, doğal çerçeveler onlara çok yakışır. Yeşim, zümrüt, Aventurin, Zebercet ve zirkon onları güçlendiren taşlardır.

2018 yılında iletişiminizi hızlandıracaksınız sevgili Başaklar. Etrafınızda olup biten her tür konu daha fazla ilginizi çekecek. Öğrenmekten ve öğretmekten zevk alabilirsiniz. Sosyal medyayı en iyi siz kullanabilir, kendinizi öne çıkartabilirsiniz. Bu yıl  kendinize ve sağlığınıza gereken özeni göstermeyi unutmayın."

Kusursuz ten makyajı

Selin Yağcıoğlu ile Başak Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Başak burçlarının makyajlarında asla hata olmaz. Evet, belki makyaj yapmaları uzun sürebilir ama asla 'ortalama' bir makyajla evden çıkmazlar. Kusursuz ten makyajının ilk adımı doğru makyaj bazı kullanmaktır. Makyajın kalıcılığını arttıran makyaj bazını sürerek başak burcu makyajına başlıyorum.

Makyaj bazında her daim favorim olan Urban Decay Quick Fix Makyaj Bazı'nı tüm cildime uyguluyorum. Başak burçları genellikle mat ten makyajlarını sevdiği için makyaja Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless Fondöten ile devam ediyorum. Fondöten fırçası ile mat fondötenimi tüm cildime eşit bir şekilde dağıtıyorum.

Başak burçları ciltlerineki tüm kusurları gizlemeden sokağa adım atmazlar. Bu nedenle kusursuz ten makyajı için Maybelline New York Fit Me! Kapatıcı kullanıyorum.Oldukça yoğun bir kapatıcılığı olan bu ürünü göz altıma, kaş üzerine ve kaş ortasına uyguluyorum. Kuru makyaj süngeri ile dağıtarak cildimdeki kusurları ortadan kaldırıyorum ve cildime aydınlık bir etki kazandırıyorum.

Mürdüm tonlarında göz makyajı

Selin Yağcıoğlu ile Başak Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Başak burcu kadınları sonbahar trendlerine uygun göz makyajı yaparak dikkatleri üzerlerinde toplayabilirler. Kabul edelim, başak burcu kadınları ilgiyi çok seviyor.

L'Oréal Paris Berry Much Love Far Paleti'ndeki mat mürdüm rengini göz kapaklarımın tam üzerine uyguluyorum. Oldukça yoğun bir pigmenti olan bu far için fırça kullanmama gerek yok, parmaklarımla bile rahatça sürülebiliyor. Kirpik diplerini belirginleştirmek ve gözlerime daha derin bir etki yaratmak için L'Oréal Paris Infaillible Göz Kalemi'nin kahverengi olanını tercih ediyorum. Hem alt hem de üst kirpik diplerine ve biraz da dış köşelere doğru göz kalemini uygulayarak gözlerimi olduğundan daha büyük gösteriyorum. Son olarak buğulu görünüm yaratmak için parmağımla göz kalemini dağıtıp farımla karıştırıyorum.

Göz makyajıma iddialı bir görüntü eklemek istiyorum. Bunun için NYX Professional Kahverengi Epik Ink Liner'ı kirpik diplerime sürüyorum. Başak burcu kadınları siyah yerine kahverengi eyelinerı tercih ederek daha yumuşak bakışları tercih ediyorum. Ben de bu nedenle kahverengi eyelinerım ile toprak tonlarında iddialı bir göz makyajı yaratıyorum.

Editörün önerisi: Kirpik altına dökülen farları temizlemek için kapatıcını tekrar göz altına uygulamanı öneriyorum.

İkili maskara etkisi

Selin Yağcıoğlu ile Başak Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Başak kadınları için kaliteli maskara kullanmak çok önemli. Göz makyajının en önemli adımı olan maskarayı doğru seçerek kirpiklerini daha iddialı bir hale getirebilirsin.

Öncelikle L'Oréal Paris Paradise Maskara Bazı'nı kirpiklerine zig zag hareketlerle uygula. Bu adım kirpiklerini daha hacimli ve dolgun bir hale getirecektir. Daha sonra üzerine L'Oréal Paris Paradise Maskarayı uygula. Kirpiklerim neredeyse kaşlarıma değecek!

Kaşlarını doldur

Selin Yağcıoğlu ile Başak Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Başak burcu kadınları kaşlarına çok önem verir. Kalın ve dolgun kaşları beğenen başak burçları için harika bir önerim var: Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Kalemi ile kaşlarını en doğal ve kusursuz bir şekilde doldurabilirsin. Kaş rengine uygun kaş kalemini bul ve kaşlarını dipten uca doğru doldur.

Ten makyajında son dokunuşlar

Selin Yağcıoğlu ile Başak Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Yüz hatlarını belirginleştirmek isteyen başak burcu kadınları doğal ve sıcak tonlardaki kontür tekniğini öğrenmelilerdir. Yumuşak tonlarda kontür yapmak için Maybelline New York Master Bronze Paleti'ndeki cildine yakın olan tonları belirle. Kontür fırçası ile bu renkleri karıştırarak elmacık kemiğinin altına uygula.

Kontür yaptıktan sonra yüzünü renklendirmeyi sakın unutma! Yanaklarının tam ortasına Maybelline New York Blush Palette'ndeki mercan rengini uygula ve iyice dağıt. Yanaklarının ortasından saç diplerine doğru allığını dağıtarak doğal bir bitiş yakalayabilirsin.

Başak burcu kadınları her ne kadar mat makyaj sevseler de canlı görünmeyi de severler. Bunun için allık paletindeki aydınlatıcı rengini elmacık kemiklerinin üzerine, burun ucuna ve çene ucuna uygulayarak yüzünde aydınlık bir hava yakalayabilirsin.

Nude dudak makyajı

Selin Yağcıoğlu ile Başak Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Mürdüm tonlarındaki makyajın en önemli tamamlayıcısı nude tonlarındaki rujdur. Kadife matlığında nude bir ruj arıyorusan NYX Professional Makeup Lip Lingerie Bedtime Flirt rengini dudaklarına uygula. Yumuşacık yapısı ve aynı zamanda mat bitişiyle bu ruj başak burcu kadınlarının favorisi olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön