loader

Selin Yağcıoğlu ile Boğa Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Toprak grubunun en canlı ve en enerji dolu burcunun makyajını sizler için hazırlamaya geldim! Hande Kazanova'nın yorumlarından ilham alarak hazırladığım bu makyaj videosunda boğa burcunun tüm güzellik sırlarını öğrenebilirsin. 

Toprak elementinin ilk burcu olan boğa makyajı için ilhamımı Hande Kazanova'nın da dediği gibi doğadan ve ılık Mayıs ayından alıyorum. Boğa burcunun favori renkleri olan pembe, şeftali ve krem renklerini makyajımda mutlaka kullanıyorum. Toprak burçlarını ışıltıya ve parlak görünümlere karşı büyük bir zaafı olduğunu herkes biliyordur. Boğa burcu makyajımda bu burcu temsil eden bütün renkleri ve stilleri deniyorum, bakalım beğenecek misin?

Boğa burcu makyajı

İlk önce seninle, Hande Kazanova'nın Boğa Burcu için yorumlarını yazdığı mektubu paylaşmak istiyorum:

"Sevgili Selin ,

Toprak elementinin ilk burcu Boğa’yı en iyi şekilde yansıtabilmen için ilhamını doğadan ve Mayıs güllerinden alman gerekiyor. Sana Boğa’nın hikayesini anlatıyorum; Hızlı başlayan ilk bahar döneminde başlangıçların (koç’un) ardından artık yapılanları somutlaştırmak, daha dingin ve sakin bir ortama geçmek, doğayı dinlemek zamanı gelmiştir. Artık venüsten alınan rehavet ve tembellik isteği ön plandadır.  Boğa insanları doğadan aldıkları güçle, bünyeleri sağlam, direnci yüksek bir burçtur. Sabırları fazladır ve düşünmeden hareket etmeyi sevmezler.

Düzeni ve planı seven bu insan 5 duyusuyla algılayabildiği herşeyi daha iyi bir şekilde takdir eder. O görmeli, koklamalı, tatmalı, dokunmalı ve duymalıdır. İnce zevklere sahip bu burcun kadını sevdiği şeylerle bütünleşmek ister. Aşkın rengi Pembe,  güllerin içerdiği uçuk pembe, şeftali ve pudra tonları, krem, eflatun, doğanın rengi yeşil ve mavi en favori renkleridir. Lükse düşkünlükleri olduğundan ışıltılı, simli ve parlak renklere hiç dayanamazlar.

Venüs’ten aldıkları etkiyle pembeye çalan beyaz tenli ve genellikle kalın veya gonca dudaklı olurlar. Dudak ve çene yapısı dikkat çekicidir. Yuvarlak çehrelerini daha netleştirecek kontürlere ve gölgelere ihtiyaç duyabilirler. Yüzlerini öne çıkaracak iyi bir fondöten onları daha çekici kılabilir. Cilt yapıları kuru olduğu için kremsi allıklar, farlar onlara uygundur.

Doğal olmayı seven Boğaların makyajı sanat eseri gibi olmalıdır. Zümrüt, safir, pembe mercan onlara çok yakışır. Sahip olduklarıyla övünmeyi severler. Sevme ve sevilme arzusu yüksek olan Boğa kadınları cinselliğe, aşka, barışa, sanata, uyuma ve doğaya aşıktır.

2018 yılında aşk hayatınızda ve özel ilişkilerinizde çok güzel şanslarla karşılaşabilirsiniz sevgili Boğalar. Hayat şansları özel hayatınızda karşınıza getirirken, yaşamı daha bütün olarak görmeye başlayacaksınız. Kariyer ve iş fırsatları bu sene yüzünüzü güldürecek. Önemli adımlarınızı değişime açık olarak atmaya çalışın."

Işıltılı ten makyajı nasıl hazırlanır?

Selin Yağcıoğlu ile Boğa Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Hande Kazanova'nın da dediği gibi boğa burçları ışıltılı ve parlak görünümleri seviyor. Ten makyajımı oluştururken bu öneriyi göz önünde bulundurarak ışıltılı bir makyaj bazıyla işe başlıyorum.

L’Oréal Paris Infaillible Aydınlatıcı makyaj bazı hem makyajımı uzun süre cildimde sabit tutması hem de cildime aydınlık bir görünüm kazandırmasıyla benim açık ara favorim oluyor. Makyaj bazımı tüm cildime uyguladıktan sonra fondöten adımına geçiyorum. 

Cildimdeki kusurları gizleyen ve makyajıma aydınlık bir etki kazandıran L'Oréal Paris True Match Fondöteni yüzümün tamamına uyguluyorum. 

Göz altlarıma ve göz kapaklarıma ufak noktalar halinde Maybelline New York Master Concealer sürüyorum ve makyaj süngeriyle dağıtıyorum. Bu kapatıcı sayesinde cilt kusurlarımı en doğal şekilde gizleyebiliyorum.

Editörün önerisi: Kapatıcımı sadece kusurlarımı gizlemek için değil, göz kapaklarıma far bazı oluşturmak için de uyguluyorum.

Kontür nasıl yapılır?

Selin Yağcıoğlu ile Boğa Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Hande Kazanova'nın da mektubunda yer aldığı üzere boğa burcu makyajında mutlaka kontür yapılmalıdır. Boğa burçları yüz hatlarını ön plana çıkarmayı sevdiği için kontür tekniğini de severek uyguladıklarına eminim.

En doğal kontür yöntemi için L'Oréal Paris makyaj artisti Ali Rıza Özdemir'den harika bir ipucu öğrendim. Kaş kiti kullanarak ideal kontür uygulaması yapabiliriz. Ben kontür uygulaması için L'Oréal Paris Brow Artist Genius Kit'i kullanıyorum. Hem pudra yapıda olması hem de soğuk tonlardan oluşması harika bir kontür yapmama yardımcı oluyor. Toz pudrayı kontür fırçama alıp elmacık kemiklerimin altıma ve biraz da çeneme uygluyorum. Ben kontür uygulamasını kendi yüz hatlarıma göre yaptım. Sen de yüz hatlarına uygun kontür uygulaması için bu yazıdan yardım alabilirsin.

Aydınlatıcı ve allık ikilisi

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (Nis 6, 2018 at 9:52öö PDT)

Boğa burçları pembenin her tonuna bayılıyor. Ben de pembe allıkla boğa burcunun enerjisini yanaklarıma yansıtmak istiyorum. Bu görünüm için L'Oréal Paris Infaillible Blush Stick 002 Nude in Rose kullanıyorum. Pembe alt tonlu nude allık sayesinde yanaklarımda o istediğim canlılığı yakalayabiliyorum. Kremsi yapısı sayesinde bu stick allıkları en çok yarı sentetik allık fırçaları ile uygulamayı seviyorum. 

Aydınlatıcı kısmına gelecek olursak; son zamanlarda herkesin favorisi olan NYX Professional I Love You So Mochi aydınlatıcı paletini kullanarak yüzümün yüksek yerlerini aydınlatıyorum. Paletin en sonundaki bronz tonlarındaki aydınlatıcıyı elmacık kemiklerime, burun ucuna, dudak üzerine, kaş üzerine ve biraz da göz kapaklarıma uygulayarak ışıl ışıl bir hava yaratıyorum.

En doğal şekilde kaş doldurma yöntemi

Selin Yağcıoğlu ile Boğa Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Boğa burçları doğal görünümden uzaklaşmayı pek sevmezler. Bu nedenle kaşlarımı olabilecek en doğal şekilde doldurmak istiyorum.

Kaşlarımın aralarındaki boşlukları L'Oréal Paris Paradise Brow Pomade ile aşağıdan yukarı doğru dolduruyorum. Eğer kaşlarının arasında çok boşluklar varsa kaşlarının dengeli görünmesi için kaşlarının tamamına bu ürünü yayabilirsin. 

Boğa burcuna özel göz makyajı

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (Nis 13, 2018 at 6:38öö PDT)

Boğa burcu göz makyajında ışıltılı renklerden asla vazgeçemez. Yüzüme aydınlatıcı uyguladığımda gözlerime de biraz bronz rengi aydınlatıcı zaten uygulamıştım. Göz makyajımın devamında NYX Professional Makeup I Love You So Mochi far paletini kullanıyorum. Öncelikle şampanya rengini alıyorum ve göz kapağımın tamamına sürüyorum. Bu renk tam da doğal ve ışıltılı seven boğa burçlarının seveceği bir ton! Göz makyajımı daha da belirginleştirmek için gözlerimin dış köşelerine bakır rengini sürüyorum.

Gözlerimi çerçevelemek için NYX Professional Makeup Retractable Eye Liner Siyah rengini kirpiklerimin diplerine uyguluyorum ve far fırçasıyla dağıtarak buğulu bir görünüm veriyorum.

Göz makyajımın ön plana çıkması için hacimli kirpiklere ihtiyacım var. Kirpiklerimi dolgunlaştırmak için L'Oréal Paris Miss Baby Roll Maskarayı iki kat uyguluyorum daha sonra takma kirpik takıyorum. Hem doğal hem de etkileyici kirpikler için NYX Professional Makeup Wicked Lashes 07 kullanıyorum. 

Editörün önerisi: Göz makyajını bitirdikten sonra göz çevrene YSL Beauty Touche Eclat Kapatıcı uygulayarak pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm verebilirsin. 

Gül kurusu tonunda dudaklar

Selin Yağcıoğlu ile Boğa Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Boğa burcuna ilham veren renklerden biri olan gül kurusu tonunu dudaklarıma taşıyorum. Toprak burcuna çok yakışan bu renk için öncelikle dudaklarımı NYX Professional Makeup Suede Matte Lip Liner Life is a Beach rengiyle çerçeveliyorum. Dudaklarımın daha kalın görünmesi için dudak kalemini dudak çizgimin bir tık dışından sürüyorum. Dudak kalemiyle çerçevenin içini de dolduruyorum. 

Dudak kalemini uyguladıktan sonra Maybelline New York Color Sensational Creamy Matte 987 Smoky Rose rengini dudaklarıma sürüyorum. 

Boğa burcu makyajım bu şekilde! Umarım boğa burçları bu makyajımı beğenir ve bol bol ilham alırlar. Burç makyajlarını yakından takip etmek ve makyaj ipuçlarını en doğru adresten öğrenmek için makyaj.com'un YouTube sayfasını takip etmeyi unutma!

Bir sonraki videoda görüşmek üzere!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön