loader

Selin Yağcıoğlu ile Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Son zamanların en sevilen makyaj trendlerinden Nude Makyaj nasıl yapılır, tüm tüyolarıyla beraber öğrenmeye ne dersin?

Nude makyaj, yani sıcak ve nude tonlar kullanılarak yapılan, kusursuz ve doğal ten görünümü ile abartıdan uzak bir makyaj her zaman tercihim ve bu konuda bildiğim tüm makyaj tüyolarını seninle bu videoda paylaşıyorum! Eğer sen de benim gibi doğal ve nude tarzı tercih ediyorsan, bu videodan öğrenecek çok şeyin var!

Doğal ten makyajı

Selin Yağcıoğlu ile Nude Makyaj Nasıl Yapılır?_1

Nude makyaj deyince aklına sadece nude tonlar gelmesin. Bu makyajdaki ilk hedefimiz doğal ve canlı görünen bir ten makyajı olacak. Bunun için yoğun fondöten görünümünden uzak durup, mümkün olduğunca doğal bir görünüm elde etmeye çalışacağız.

Bunun için ilk olarak cildimi nemlendirecek, aydınlık ve sağlıklı gösterecek bir ürünle başlıyorum. L’Oréal Paris’in Mucizevi yağını normalde cilt bakım rutinimde severek kullanıyorum ama bugün bu muhteşem yağı bir makyaj bazı olarak kullanacağım. Yağdan birkaç damla avucuma alıp ısıtıyorum ve tampon hareketlerle yüzüme uyguluyorum. Böylece hem cildimi nemlendirmiş oluyorum hem de fondötenim cildimle çok daha kolay bir şekilde bütünleşiyor ve doğal bir ışıltısı oluyor.

Editörün Önerisi: Eğer cildin çok kuruysa, bu yağı fondötenine karıştırarak da uygulayabilirsin! Böylece kuru cildin pul pul görünmeyecek ve gün boyu nemli kalacak!

Selin Yağcıoğlu ile Nude Makyaj Nasıl Yapılır?_2

Nude makyajımda fondöten tercihim ise mat ve yüksek kapatıcılığına bayıldığım YSL Beauty Encre De Peau All Hours fondöten. Ciltteki eşitsizlikleri harika bir şekilde kapatan, mat bitişli ve uzun süre kalıcı bu fondöten, porselen cilt makyajlarında çok doğal bir sonuç veriyor. Fondötenimi nemli makyaj süngeri ile cildime kolayca uyguluyorum, baz olarak kullandığım Mucizevi yağ sayesinde cildim çok sağlıklı ve nemli görünüyor.

Kapatıcı olarak ise L’Oréal Paris’in yeni True Match kapatıcısını kullanıyorum. Hem doğal bir şekilde kapatmak hem de aydınlatmak için bu kapatıcı bir harika! Göz altlarıma, burun kenarlarıma ve dudak kenarlarıma bu kapatıcıyı uygulayıp dağıtıyorum.

Nude tonlarda dumanlı göz makyajı

Selin Yağcıoğlu ile Nude Makyaj Nasıl Yapılır?_3

Göz makyajımda maksimum etkiyi ve kalıcılığı yakalamak için Urban Decay’in Eyeshadow Primer Potion far bazını uygulayarak başlıyorum. Sonrasında Urban Decay’in Naked 2 far paletindeki en açık krem rengini bir baz oluşturması ve farların daha kolay karışabilmesi için göz kapağıma uyguluyorum.

Göz makyajımda biraz daha sıcak renkler kullanacağım, bunun için yine Urban Decay’in Naked Heat paletindeki iç ısıtan kiremit tonunu alıyorum ve göz kapağımın katlanma bölgesine uyguluyorum. Farı uyguladıktan sonra, yumuşak bir geçiş elde etmek için temiz bir karıştırma fırçası ile dağıtıyorum. Naked Heat paletteki biraz daha bordoya yakın kiremit tonunu ise aynı şekilde, göz kapağımın biraz daha altına uygulayarak geçişli bir görünüm elde ediyorum.

Selin Yağcıoğlu ile Nude Makyaj Nasıl Yapılır?_4

Gözlerime biraz boyut katmak için Naked 2 far paletindeki ışıltılı altın rengini göz kapağıma parmaklarımla uyguluyorum ve karıştırma fırçamla karıştırıyorum. Sonrasında aynı paletteki siyah rengi, eyeliner gibi kirpik diplerime uyguluyorum. Farın verdiği buğulu etki çok soft görünüyor. Minik bir kuyruk eklemeyi de ihmal etmiyorum :) Kirpik diplerimdeki etkiyi biraz daha yoğunlaştırmak için L’Oréal Paris Infaillible Gel Crayon Eyeliner göz kalemlerinden siyah rengini hafifçe uyguluyorum ve yine fırçamla dağıtıyorum.

Gözlerimin dış köşelerini gölgelendirmek için Naked Heat palete geri dönüyorum ve koyu bordo rengini uyguluyorum. Bu farı alt kirpik diplerime de hafifçe uygulayarak buğulu bir etki elde ediyorum. Göz içlerime de siyah kalem uyguladıktan sonra göz makyajımı tamamlıyorum.

Belirgin ve hacimli kirpikler

Selin Yağcıoğlu ile Nude Makyaj Nasıl Yapılır?_5

Dumanlı göz makyajımı tamamlaması için kirpiklerimde ekstra hacime ihtiyacım var. Bunun için L’Oréal Paris’in Paradise maskarasını zigzag hareketlerle kirpiklerime uyguluyorum. Bu maskaranın verdiği hacimli ve yoğun görünüm gerçekten bir harika!

Doğal yanaklar ve aydınlatıcı

Selin Yağcıoğlu ile Nude Makyaj Nasıl Yapılır?_6

Allık için tercihim, son derece doğal bir sonuç verecek YSL Beauty Kiss&Blush Duo Stick allıklar. Kremsi yapıdaki bu stick allığı yanaklarıma parmaklarımla uyguluyorum ve hafifçe dağıtıyorum. Nude makyaja uyacak bir bitiş elde etmek için, fazla olduğunu hissetiğim bölgeleri nemli makyaj süngerimle düzeltiyorum.

Aydınlatıcı olarak doğal ve canlı bir ışıltı elde etmek için tercihim NYX Professional Makeup’ın Strobe of Genius aydınlatıcı paleti. Şampanya ve bronz tonlu iki aydınlatıcı birbirleri ile karıştırarak elmacık kemiklerimin üzerine, dudaklarımın üzerine, göz pınarlarıma ve kaş altlarıma uyguluyorum.

Nude mat dudaklar

Selin Yağcıoğlu ile Nude Makyaj Nasıl Yapılır?_7

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Daha dolgun bir dudak görünümü elde etmek için ilk önce dudaklarımı çerçeveliyorum. Gigi x Maybelline koleksiyonundan Taura dudak kalemini kullanıyorum, bu dudak rengine yakın harika bir nude ton! Dudaklarımı çok hafifçe dışarıdan çerçeveledikten sonra, NYX Professional Makeup’ın likit mat Lip Lingerie serisinden 08 Bedtime Flirt rengini uyguluyorum. Bu harika nude ruj tonu ile de nude makyajımı tamamlamış oluyorum.

Ve hazırım! Doğal ve sıcak renkler kullanarak yaptığım nude makyajımı beğendiysen, Makyajcom Youtube sayfasındaki videomuzu beğenmeyi ve kanala üye olmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/