loader

Selin Yağcıoğlu ile Oğlak Burcu Makyajı

Favoriye Ekle

Toprak burcunun en klasik, en güzelliğine düşkün ve tabii ki en havalı burçlarından olan oğlak burcu makyajını bugün sizlerle yakından inceliyorum. Oldukça olgun bir havası olan oğlak burcu kadınları genellikle soğuk tonlu makyajlara önelik verirler. Oğlak burcu kadınlarını çılgın makyaj stilleri ile görmek neredeyse imkansızdır. Onlar klasik makyaja kendilerine has minimal dokunuşlar eklerler. Yağ yeşili, bronz ve toprak tonları tam oğlak kadınlarına göredir. Eğer sen de oğlak burcu makyajını öğrenmek, oğlak burcuna göre makyaj tüyolarına yakından bakmak istiyorsan videomuzu izle ve tüm tüyolar için yazımıza göz at!

Makyajdan önce, Hande Kazanova'nın Oğlak burcu kadınlarının makyaj önerilerini yazdığı mektubu ile başlamak istiyorum;

"Sevgili Selin,

Toprak elementinin öncü burcu Oğlak’ı en iyi şekilde yansıtabilmen için ilhamını soğuk kış gecelerinden, eski hikayelerden alman gerekiyor. Sana Oğlak’ın hikayesini anlatıyorum; İyice uzayan, kendini gösteren ve bitmek bilmeyen kışın içinde dünyaya gözlerini açmış,bir kış çocuğunda sıra.. Evin en küçüğüdür o ama en büyüğüne özenir, yaşlı olanın anlattıklarından etkilenir, onu taklit etmeye çalışır. O yüzdendir ki gençken bile olgun ve oturaklı bir edası vardır. Azimle, sabırla, kendine has disiplin ve metotla çalışır...Çünkü soğuğun, en güzel ilacıdır çalışmak. Harekettir, eylemdir.

Ölçülü, mesafeli olan Oğlak kadınları koyu renkten hoşlanırlar. Ciddiyetin rengi kahverengi, koyu yeşil, nefti, kurşuni, lacivert, ağır yeşil tonları, yağ yeşili, bronz tonlarını severler. Parlak ve neon renkleri geleneksel olan bu kadına fazla gelebilir. Fazla renkli ve trendy uygulamalara dikkatle yaklaşırlar.

İskelet sistemini, cildi temsil eden Satürn tarafından yönetilirler. Bu yüzden yüz yapıları oldukça çekicidir. Elmacık kemikleri kontürle, gölgelendirmeyle etkili bir hale gelebilir. Koyu ve küçük gözleri, kirpik dibine çekilecek eye linerla, alt kirpik içine sürülen ten rengi kalemle büyültülebilir. Kuru ve hassas olan ciltleri, nemlendiricili fondötenlerle beslenebilir. Kaşlara kontürle istenilen şekil verilmelidir. Küçük ağıza sahip Oğlak kadınları, naturel bir dudak kalemiyle dudaklarını çekici hale getirebilirler. Şeftali, gül ve uçuk pembe tonlarla dudaklarda aradıkları sofistike görünümü elde edebilirler.

Duygusallıklarını gösteremeyen Oğlak kadınlarının aslında kalpleri yumuşaktır ama bunu gösterirlerse, büyünün bozulmasından korkarlar. Oniks, Malakit, Kara elmas, Ametist, Mavi safir onların taşıdır.

2018 yılında çevreniz yenilenirken, değişik ve farklı ortamlardan yarar ve fayda sağlayabilirsiniz sevgili Oğlaklar. 2019 yılında biraz dinlenecek, plan yapacak ve kendinize daha fazla vakit ayıracaksınız. Tutulmalarla hayatınız yeniden şekillenirken, amaçlarınıza bir adım daha yaklaştığınızı göreceksiniz."

Cildi hassas oğlak burcu kadınları için

Selin Yağcıoğlu ile Oğlak Burcu Makyajı_1

Oğlak burcu kadınları, ciltleri kuru olduğu için, ten makyajına başlamadan önce ciltlerini en iyi nemlendiriciler ile nemlendirirler. Ben, bugün nemlendirici tercihimi L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu'ndan yana kullanıyorum. Su bazlı içeriğe sahip olan bu nemlendirici cilde bol nemli ve sağlıklı bir etki veriyor.

Nemlendirici uygulamasından sonra makyajıma ikonik fondöten olan L'Oréal Paris Infaillible Fondöten ile devam ediyorum. Oğlak burcları fondöten tercihlerini trendlere göre değiştirmezler. İyi bir fondöten bulunca uzun bir süre onu kullanan oğlak kadınları, makyaj konusunda oldukça garantici davranırlar. Fondötenimi makyaj süngeri ile iyice dağıtarak pürüzsüz bir görünüm elde ediyorum.

Oğlak burcu kadınları mutlaka her makyajında kapatıcı kullanırlar. L'Oréal Paris True Match kapatıcı ile göz altımdaki morluklarımı gizliyor, yüzüme aydınlık bir hava kazandırıyorum.

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris True Match fondötenler hakkında bu makalemizden daha detaylı bilgi alabilirsin!

Kaşlarını belirginleştir

Selin Yağcıoğlu ile Oğlak Burcu Makyajı_2

Oğlak burcu kadınları belirgin kaşları severler. Kalın ve dolgun kaş görünümü için kaş rengine uygun kaş kalemi, kaş farı ve kaş maskarası kullanmanı öneriyorum.

Kaş kontürü için tercihimi L'Oréal Paris High Contour Brow Artist kaş kaleminden yana kullanıyorum. Kaş kalemi ile öncelikle kaşlarımın arasındaki boşlukları dolduruyorum. Daha sonra kalemin arkasındaki aydınlatıcı ile kaş kemiğimi ön plana çıkarıyorum. Kemiğin tam üzerine tampon hareketlerle aydınlatıcı sürerek sen de kaşlarını daha kavisli ve kalkık gösterebilirsin.

Kaşlarını doldurduktan sonra L'Oréal Paris Wanted Kaş Maskarası ile kaşlarını yukarı doğru sabitlemeyi unutma.

Zümrüt yeşili göz makyajı

Selin Yağcıoğlu ile Oğlak Burcu Makyajı_3

Oğlak kadınları klasik, olgun ve modası hiç geçmeyen renkleri kullanırlar. Ben de oğlak kadınların ağırbaşlı tercihlerine uyum sağlıyorum ve zümrüt yeşili göz makyajına başlıyorum.

Zümrüt yeşili tonlarındaki makyaj için L'Oréal Paris La Petite Palette far paletlerinden Feminist rengini kullanıyorum. Far paletinin içindeki zümrüt yeşili farı, fırçaya gerek kalmadan parmaklarımla göz kapağımın tam üzerine uygulayarak dağıtıyorum. Kolayca dağılabilen ve yoğun pigmentli olan bu far sayesinde hem kusursuz görünüyorum hem de geç kalma riskini ortadan kaldırıyorum!

Editörün önerisi: Gözlerine derinlik katmak ve makyajına daha profesyonel bir dokunuş eklemek için L'Oréal Paris Back to Bronze bronzerını göz kapağının katlanma çizgisine uygulayarak göz makyajını karıştır.

Göz makyajımın ortaya çıkması için tabii ki eyeliner kullanıyorum. Kirpik dibime L'Oréal Paris Tattoo Signature Eyeliner'ını ince bir çizgi halinde çekiyorum. Alt kirpik dibime de L'Oréal Paris Infaillible Gel Crayon göz kalemlerinden 313 Irresistible Khaki rengini ve paletteki kahve farı sürerek bütünlük yakalıyorum.

Göz makyajının kahramanı: Kirpikler

Selin Yağcıoğlu ile Oğlak Burcu Makyajı_4

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Zümrüt yeşili göz makyajını ortaya çıkarmak için en iddialı ve en iyi maskaralardan biri olan L'Oréal Paris Unlimited Maskarayı kullanıyorum.

Son zamanlarda herkesin konuştuğu bu maskara kirpikleri kökten kavrayarak lifting etkisi veriyor. Maskaranı kirpik dibine iyice oturt ve hafif titreşimli olarak kirpik uçlarına doğru ilerle. Maskara fırçasını uygularken kıvırarak daha etkili bir sonuç alabilirsin.

Şeftali rengi yanaklar

Selin Yağcıoğlu ile Oğlak Burcu Makyajı_5

Ten makyajımın renkli görünmesi için şeftali rengi allıkları tercih ediyorum. Genç ve enerjik makyaj stilleri oğlak burcuna pek uygun değil. Onun yerine toprak ve şeftali tonlaıını kullanarak makyajıma biraz olsun renk katmak istiyorum.

L'Oréal Paris Life's a Peach allığını yanaklarımın ortasına sürüyorum ve yuvarlak hareketlerle dağıtıyorum. Pembe allık yerine oğlak burcunun enerjisini şeftali rengiyle yakalıyorum.

Bu makyaja çok yakışacağını düşündüğüm şampanya rengi aydınlatıcı için tercihim L'Oréal Paris Glow Mon Amour aydınlatıcı oluyor. Likiit aydınlatıcımı yüzümün yüksek bölgelerine uyguluyorak ıslak bir görünüm yakalıyorum.

Gül kurusu dudaklar

Selin Yağcıoğlu ile Oğlak Burcu Makyajı_6

Oğlaklar dudak makyajnda gül kurusu renkleri tercih ediyorlar. Bu nedenle ben de yeşil göz makyajımı gül kurusu ruj ile tamamlıyorum.

L'Oréal Paris x Isabel Marant koleksiyonundan gül kurusu tonundaki La Seine Shadow ruju dudaklarıma dikkatlice sürerek makyajımı bitiriyorum. Oğlak burcu kadınlarının ikonik görüntüsüne ben bayıldım! En yakın zamanda sen de bu makyajı denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön