loader

Seni göz kapağına bulaşan eyelinerdan kurtarıyoruz!

Favoriye Ekle

Sen de göz kapakları dolgun ve şiş görünenlerden misin? Eyeliner sürdükten sonra göz kapağında eyeliner izini görüyorsan, klube hoş geldin! Özel günlerde makyajını tedirgin bir şekilde yapmaya son verebilirsin. Aşağıdaki adımları takip ederek göz kapağına bulaşan eyelinera son verebilirsin.

1. Adım: Pudra

Göz makyajına başlamadan önce trasparan pudra ile göz kapağının yağını dengeleyebilirsin. Bizim terchimiz, pudranı uygulamadan önce nemlendirici uygulamandan yana. Çünkü transparan pudra cildini kurutacağı için cildinin neme doymuş olması gerekiyor.

2. Adım: Far bazı

Pudra ile göz kapağının yağını dengeledikten sonra, sıra geldi far bazına. Far bazını göz kapağına iyice yedir ve 1 dakika bekle. Far bazı sayesinde eyelinerın göz kapağına bulaşmayacak ve göz makyajın daha uzun süre cildinde kalacaktır. Far bazını, günlük makyaj rutinine mutlaka eklemelisin.

3. Adım: Waterproof ürünler

Göz makyajında kullanacağın ürünlerin, suya dayanıklı olmasına dikkat etmelisin. Böylece gözlerin yaşardığında veya terledğinde makyajının bozulma ihtimalı sıfıra inecektir. Waterproof ürünlerın yapısı daha kalıcı olduğundan, düşük veya şiş göz kapağına sahip olanlar istedikleri gibi eyeliner uygulayabilirler.

4. Adım: Jel eyeliner

Göz makyajında eğer jel eyeliner kullanarak daha kalıcı makyaj görünümü yakalayabilirsin. Kalem eyeliner yerine jel eyeliner kullanarak makyajının kalıcılığını uzatabilirin.

Editörün önerisi:

Eyelinerını uyguladıktan sonra gözlerini kapalı bir şekilde 10-20 saniye tutarsan eyelinerının iyice kurumasını sağlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler