loader

Serum Fondöten Nedir? Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

Hem cilt bakımı hem de makyajı bir araya getiren serum fondötenleri birlikte inceliyoruz!

En son makyaj trendlerini takip ediyorsan içten ışıltılı ve sağlıklı cilt görünümlerinin ne kadar popüler olduğunu görmüşsündür. Pürüzsüz ve dolgun cilt görünümleri bu kadar popülerken makyaj malzemelerinin de cilde bakım yapmasını beklemek pek yanlış olmaz!

Cilde bakım yapan ve aynı zamanda cilt görünümü eşitleyerek kusursuz görünmesini sağlayan serum fondöteni görür görmez hemen seninle paylaşmak istedik. Sen de bizim gibi yeni makyaj malzemelerini denemeyi seviyorsan serum fondötenle en kısa zamanda tanışmalısın.

Serum fondöten nedir?

Serum fondöten nedir?

Serum fondöten, formülünde cilde bakım yapan içeriklerin olduğu konsantre fondötene verilen birisim. Klasik fondötenin, hyaluronik asit gibi cilde bakım yapan içeriklerle birleşerek oluştuğu serum fondötenler en yeni makyaj malzemelerinin başında geliyor. Cildini kusursuz gösterirken aynı zamanda yüzü nemlendirme, dolgunlaştırma gibi etkileri olan serum fondötenler bize göre geleceğin en çok kullanılacak makyaj malzemelerinden biri!

Özellikle hassas ve kurumaya eğilimli bir cildin varsa fondöten sürdükten sonra oluşan pul pul görünümü tahmin edebiliyoruz. Fondöten uygulamasından önce bolca nemlendirici sürsen dahi cildindeki kuruluğu kontrol altına alamayabilirsin. İşte bu gibi durumlarda devreye serum fondöten giriyor. Formülündeki hyaluronik asit sayesinde cildini yoğun bir şekilde nemlendirir, cildin kendi nem tutma özelliğinin artmasına yardımcı olur.

Serum fondöten nasıl kullanılır?

Serum fondöten nasıl kullanılır?

Serum fondöteni kullanmak çok basit, hatta klasik fondötenlerden bile daha basit olduğunu söyleyebiliriz! İçeriğindeki nemlendirme özelliği sayesinde ekstra nemlendirici veya makyaj bazı kullanmana gerek kalmayacak. Temiz cildine serum fondöteni uygulaman yeterli.

Serum fondötenin içeriğinin aktif hale gelmesi için kullanmadan önce çalkalamalısın. Likit formdaki serum fondöteni yüzüne 2-3 damla uygula ve parmaklarınla dağıt. Eğer daha nemli ve ıslak bitişli ten makyajlarını seviyorsan nemli makyaj süngeriyle de fondöten uygulaması yapabilirsin. Anında eşitlenmiş ve ışıltılı makyaj görünümü için serum fondöteni en kısa zamanda kullanmalısın.

Serum fondöten önerisi

1. L'Oréal Paris True Match Nude Serum Fondöten

L'Oréal Paris True Match Nude Serum Fondöten

Gelelim en can alıcı soruya: Cilt bakım serumunun cilt tonunla aynı renkte olmasını ister miydin? Veya şöyle soralım: Cilt bakımı yaparken aynı zamanda cildindeki kusurları ve renk eşitsizliklerini gidermek ister miydin? Buna hiçbirimiz "Hayır" diyemeyiz!

L'Oréal Paris True Match Nude bugüne kadar denediğimiz ilk ve tek serum fondöten! %1 Saf hyaluranik asit içeren True Match serum fondöten, cildin daha dolgun görünmesini sağlarken, cilt yüzeyindeki ince çizgi ve kırışıklıkarın görünümünü azaltıyor. Formülündeki ışığı yansıtan renkli pigmentler, ciltteki renk eşitsizliklerini ve kusurları gizliyor. Yani hem cilt bakımını hem de makyajı aynı anda elde etmiş oluyoruz!

L'Oréal Paris True Match Nude Serum Fondöten

6 hafta düzenli olarak serum fondöten kullananlar, ciltlerinin %8,8 daha dolgun ve %18,4 daha pürüzsüz göründüğünü söylüyorlar. Ayrıca True Match Serum kullananlar, yanaklarının daha dolgun göründüğünü de söylüyorlar.*

Loreal Serum Fondöten renkleri ise tüm cilt tonlarına uyacak şekilde 3 tonda. En açık tenliden esmerlere, ciltle anında uyum sağlayan harika bir yapısı var. Bu serum fondöteni daha yakından incelemek için bu makalemize göz atmayı unutma

* Klinik skorlama, 1 hafta, 104 kişi

2. Maybelline New York Super Stay Skin Tint Fondöten


2. Maybelline New York Super Stay Skin Tint Fondöten

Son zamanların en popüler serum fondötenlerinden biri olan Maybelline Superstay Serum Fondöten, C vitamini içeren formülüyle cilde aydınlık ve parlak bir bitiş veriyor. Yapısı çok hafif ve ince olmasına rağmen ciltteki kusurları tek katta kapatabiliyor. Üstelik gün boyu kalıcı olduğu için, elde ettiğimiz kusursuz ve doğal cilt görünümünü uzun süre koruyabiliyoruz.

Eğer cildindeki renk eşitsizliklerini, kızarıkları ve izleri doğal bir şekilde gizlemek, ağır olamyan son derece aydınlık ve naturel bir ten makyajı yapmak istiyorsan Maybelline Serum Fondöten'e bayılacaksın. 8 farklı renk seçeneği ile de cildine en uygun tonu kolaylıkla bulabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/