loader

Sevgilinle Facetime Yapmadan Önce Bu Makyaj Tüyolarına Göz Atmalısın!

Favoriye Ekle

Sevgilinle facetime yapmadan önce, canlı görünmek için bu makyaj tüyoları çok işine yarayacak!

Evde olduğumuz bu günlerde, artık arkadaşlarımızla sosyalleşmek için görüntülü konuşmalar yapıyoruz. Özellikle sevgilinle facetime yapmadan önce kendine biraz çekidüzen vermek, ev modundan çıkmak ve daha canlı görünmek istemen son derece normal. Bu yüzden sana facetime’dan önce yapabileceğin, abartıdan uzak, tamamen daha canlı görünmeni ve en önemlisi kendini iyi hissetmeni sağlayacak birkaç makyaj tüyosu vermeye geldik!

Aydınlık, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt

Aydınlık, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt

Görüntülü konuşmalarda kendimizi ekranda gördüğümüzde genellikle aklımızdan ilk geçen, cildimizin biraz solgun görünmesi oluyor. İşte bu görünümün önüne geçmek için, cildinin doğal ışıltısını ön plana çıkaracak, kusurları gizleyecek ve daha aydınlık görünmesini sağlayacak bir fondöten uygulayabilirsin.

NYX Professional Makeup Born To Glow fondöten, cildindeki kusurları gizlerken çok doğal bir görünüm verecek, cildinin kendi ışıltısını ön plana çıkaracak, canlı ve aydınlık görünmesini sağlayacak. Cilt tonunu eşitlerken, formülündeki E vitamini ve Jojoba özleri ile besleyecek. Eğer göz altlarını ve renk eşitsizliklerini gizlemek istersen de, Born To Glow kapatıcıyı kullanabilirsin. İçerisindeki mikro inci tanecikleri ile cildine çok doğal bir aydınlık verecek.

Bronzer ve allık uygula

Bronzer ve allık uygula

Canlı ve enerjik görünmenin en pratik yollarından biri de bronzer ve allık uygulamak. Doğru renkleri seçtiğinde, cildinde kendiliğinden gelen bir renk ve canlılık vermiş olacaksın. Bunun için L’Oréal Paris Back To Bronze pudrayı yüzünün yüksek bölgelerine uygulayabilirsin. Bu bronzerın doğal rengi, cildini son derece sağlıklı gösterecek. Ayrıca son adımda bronzerı göz kapaklarına da uygulayarak doğal bir gölge de verebilirsin.

Allık adımında ise doğal bir sonuç için likit allıkları tercih edebilirsin. Maybelline Cheek Heat krem allıkları, jel formülleri ile çok kolay dağılıyorlar ve doğal bir görünüm veriyorlar. Özellikle Cheek Heat 15 Nude Burn rengi, yanaklarına kendiliğinden kızarmış bir etki verecek.

Kaşlarını belirginleştir

Kaşlarını belirginleştir

Eğer seyrek ve ince kaşlara sahipsen, kaşlarını da doğal bir şekilde belirginleştirebilirsin. İnce uçlu bir kaş kalemi ile kaşlarının arasındaki boşlukları doldurarak doğal ve belirgin kaşlara sahip olabilirsin. L’Oréal Paris Skinny Definer kaş kalemi, incecik ucu ve doğal rengi ile kaşları belirginleştirmek için ideal.

Çok amaçlı aydınlatıcı

Çok amaçlı aydınlatıcı

Facetime için göz makyajı yapmana gerek olmayabilir ama bakışlarına biraz aydınlık etki vermek için aydınlatıcından yardım alabilirsin. Aydınlatıcını yüzünün yüksek noktalarını aydınlatmak, her zaman kamerada daha canlı ve enerjik görünmeni sağlayacak. Bu adımdan sonra aydınlatıcını göz pınarlarına ve göz kapağına uygulayabilirsin. Bunun için gözümüz kapalı Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan 200 Diamond Glow rengini önerebiliriz.

Nemli ve dolgun görünen dudaklar

Nemli ve dolgun görünen dudaklar

Görüntülü konuşma öncesi renkli ruj sürmek yerine dudaklarına nem verecek, canlandıracak ve daha dolgun görünmelerini sağlayacak bir ruj sürebilirsin. L’Oréal Paris Plump & Shine rujlar, dudaklarına çok doğal bir renk ve parlaklık verirken, aynı zamanda dudaklarının daha dolgun görünmelerini sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler