0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Sevmek bir ömür sürer, makyaj yapmak 7 dakika!

Favoriye Ekle
Sevmek bir ömür sürer, makyaj yapmak 7 dakika!

Hafta içi sabahları her şey hızlı olmalı. Uyan, yüzünü yıka, hazırlan, şanslıysan kahvaltı yap ve işe doğru yola koyul. Bu rutin içinde, en kısa sürede en iyi görünümünü elde etmek istersen, sana 7 dakikalık bir makyaj önerimiz var. Hazırsan, başlayalım!

Parlak ten

Sabah yorgunluğun yüzüne yansımışsa, öncelikle işe yüzünü soğuk suyla yıkamakla başla. Yüzünü tonikle silip göz kremini yüzük ya da serçe parmağınla sürdükten sonra, ışıltı veren bir makyaj bazıyla devam et. Göz altlarına, burun kenarlarına ve gülme çizgilerine kapatıcını tampon hareketler yaparak sür. Doğal bir sonuç için kapatıcın ten renginden çok farklı bir tonda olmamalı. Son olarak şeftali tonlarında bir allığı elmacık kemiklerine sık tüylü bir fırçayla uygula. Bu adım 3 dakikanı alacaktır.

Canlı dudaklar

L'Oréal Paris Makyaj Uzmanı Karim Rahman'ın da dediği gibi, 2015'de dudaklarda sınır yok! Yani, şarap rengi rujunu sürüp çıkmaman için hiçbir neden yok. Rujunu dikkatlice uyguladıktan sonra, üzerine bir kat peçete yapıştır ve peçete üzerinden transparan pudra uygula. Böylece hem mat, hem de kalıcı bir görünüm elde edeceksin. Bu adım da 1 dakikanı alır.

Dikkat çekici bakışlar

3 dakikada büyüleyici bakışlara sahip olmak için iki şeye ihtiyacın var: Eyeliner ve maskara! En iyi sonuç için kalem formlu ve sıvı bir eyelinerı tercih edebilirsin. İnce uçlu süngeri ve sıvı yapısı sayesinde kolayca uygulanacaktır. Gözlerinin dış köşelerine mini birer kuyruk ekleyip iki kat maskara uygulamak her göz için bir buçuk dakika sürer.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön