loader

Şeyda Erdoğan ile Akrep Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

En sevilen "Burç makyajı" video serimizin en merak edilen üyesi ile karşındayız: Bugün, Hande Kazanova'nın yönlendirmesiyle Akrep burcu makyajı yapıyoruz!

İlhamını sonbaharın dökülen yapraklarından alan, dumanlı gözler, iddialı dudak makyajları ve pürüzsüz ten görünümü ile fark yaratan Akrep burcu kadını, nasıl bir makyaj yapmalı merak ediyor musun? Hande Kazanova'nın Akrep burcu kadını için özel hazırladığı mektubu okuduktan sonra, makyaja başlamak için sabırsızlanıyorum!

Hande Kazanova'nın Akrep burcu makyajı için yazdığı mektubu aşağıda bulabilirsin:

"Sevgili Şeyda,

Su elementinin sabit burcu Akrep’i en iyi şekilde yansıtabilmen için ilhamını sonbaharın hüznünden, dökülen yapraklardan alman gerekiyor. Sana Akrep’in hikayesini anlatıyorum; İşte sonbaharın hüznü karşımızda…Dökülen yapraklar, çıplak kalan ağaçlar, kısalan gündüzler, çiseleyen yağmur, azalan güneş ışığı, gitgide yalnızlaşmamıza, kendi içimize ve özelimize çekilmemize neden olur. Artık kendi kendimize kalma ve muhakeme yapma zamanıdır. İçimizdeki güce yönelme zamanı…

İçindeki gücü bilen Akrep kadınlarının gizemli, derin yönleri vardır. Tıpkı yaşam gibi, ölümünde gerçekliğini bilir ve bunu diğer insanlardan daha doğal karşılarlar. Derine iner, olayları deşer, acımasızca yargılarlar. Bu yüzden savaşın, tutkunun ve cazibenin gezegeni Mars ve büyük dönüşümün gezegeni Plüton’dan aldıkları güçle, koyu kırmızı, bordo, patlıcan moru, lacivert ve otoritenin, saygınlığın rengi siyah en çok tercih ettikleri renklerin başında gelir.

Buğday tenli, yuvarlak veya sert çehreli, çoğunlukla yeşil veya mavi gözlü olan Akrep’lerin dudakları dikkat çekici olabilir. Kirpikleri genellikle seyrektir. Bu yüzden kirpikleri gürleştiren maskaralara, takma kirpiklere bayılırlar. Donuk ve hislerini göstermeyen yapılarıyla, solgun ciltleri severler, genelde allıktan hoşlanmazlar. Siyahı ve kuzguni siyahı en kolay ve rahat kullanan burçtur. Gözlerde derin eyelinerlar, smokey eye, buğulu bakışlar onların tercihidir. Pudra onların ciltlerini kusursuzlaştırmak için önemlidir. Dudaklara yoğunluk kazandırmayı severler, kadifemsi bordolar, patlıcan morları, siyah ve koyu mavi rujlar, dramatik kişiliklerine çok yakışır.

Bu kadının en büyük kaygısı sevilmeme veya başkasının kendisinden daha fazla sevilmesi olgusudur. Sevildiğini hisseden Akrepler çok canlıdır ve yaşamdan acayip keyif alırlar. Topaz, Hematit, Kırmızı mercan onları destekleyen taşlardır.

2018 yılında hayatınızda büyük değişimler altındasınız. Yepyeni bir sayfa önünüzde açılmış durumda ve bu sayfaları nasıl dolduracağınız tamamen size kalmış sevgili Akrepler. Şans rüzgarı sizin taraftan eserken eski konuları anlayışla kapatmalı, yeniliklerin peşinden tutku ve istekle gitmelisiniz."

Akrep burcu makyajı

Şeyda Erdoğan ile Akrep Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Akrep burcu kadını için ten makyajının pürüzsüz ve mat olması son derece önemli. Ben de makyajıma bir makyaj bazı uygulayarak başlıyorum. L'Oréal Paris'in Infaillible Matlaştırıcı makyaj bazı, bana o istediğim kadife etkisini ve mat bitişi verecek.

Fondöten adımında ise Akrep burcu kadının favorisi olacak bir tercihim var: L'Oréal Paris'in Infaillible 24H Fresh Wear fondöteni. Yenilenen ve geliştirilen formülü ile yüksek kapatıcılık ve cilde nefes aldıran bir dokuya sahip bu fondöten aynı zamanda temasa da dayanıklı. Cilde pürüzsüz bir etki veren bu fondöteni ben çok sevdim!

Şeyda Erdoğan ile Akrep Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Kapatıcı adımında, Maybelline New York'un Instant Anti Age Eraser'ını kullanıyorum. Bu kapatıcıyı göz altlarımı gizlemek ve yüzümün yüksek bölgelerini aydınlatmak için kullanıyorum.

Hande Kazanova, Akrep burcu kadınlarının ten makyajında pudrayı ne kadar sevdiklerini söylemişti, ben de ten makyajımı bir pudra ile sabitleyerek daha pürüzsüz bir etki elde edeceğim. Bunun için tercihim Maybelline New York'un Fit Me! Matte + Poreless pudrası. İncecik yapısıyla yüzde yok gibi duran bu pudra, aynı zamanda gözenekleri de gizliyor.

Akrep Burcu Göz Makyajı

Şeyda Erdoğan ile Akrep Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Sıra geldi göz makyajına! Akrep kadınını doğru bir şekilde yansıtmak için göz makyajımda bordo tonlarını kullanarak dumanlı bir etki yaratacağım.

Bunun için ilk adımda gözlerimin dış köşesine, Maybelline New York'un Color Tattoo 24H krem farlarından 70 Metallic Pomegrante rengini uyguluyorum. Gözümün iç kısmına aydınlık bir far uygulayacağım için bu kısma getirmiyorum.

Şimdi, göz makyajında çok daha yoğun bir etki elde etmek için çok işlevli bir makyaj malzemesi kullanacağım: L'Oréal Paris'in Isabel Marant makyaj koleksiyonundaki Color Riche rujlardan kırmızı renkli La Butte Marshall rengini yine dış köşelere uygulayarak bordo etkisini yoğunlaştırıyorum.

Üzerine toz farlar geçerek dumanlı etkiyi tamamlıyorum. Maybelline New York'un The Burgundy Bar far paletindeki bordo tonunu gözümün dış köşesine, ışıltılı krem farı da iç köşesine uyguluyorum.

Şeyda Erdoğan ile Akrep Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Sonbahardan ilham alan bu bordo dumanlı göz makyajına eyeliner çok yakışır! Ben de kusursuz kuyruklu ve incecik bir eyeliner için Maybelline New York'un Hyper Precise All Day Eyeliner serisinden Matte Onyx rengini uyguluyorum. Göz pınarlarımı aydınlatmak için de Master Drama Lightliner kalemlerden 15 Gold Light'ı uyguluyorum.

Akrep Burcu Kadınına Mükemmel Maskara Önerisi!

Şeyda Erdoğan ile Akrep Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Hande Kazanova'nın da altını çizdiği gibi, Akrep kadınlarının kirpikleri genellikle seyrek. İşte seyrek kirpiklileri çok sevindirecek bir maskara önerim var: L'Oréal Paris'in Unlimited maskarası, kirpik liftingi etkisiyle en kısa ve seyrek kirpikleri bile kavrayarak hacimli, dolgun ve kıvrık bir etki veriyor.

Gözler bu kadar iddialıyken, kaşlarımı doğal bir şekilde belirginleştirmek istiyorum, bunun için de Maybelline New York'un Brow Drama kaş maskarasının transparan rengi ile kaşlarımı yukarı doğru tarayarak sabitliyorum.

Akrep Burcu Makyajında Kontür ve Bronzer

Şeyda Erdoğan ile Akrep Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Hande Kazanova'nın söylediği gibi, Akrep burcu kadını makyajında allık kullanmayı sevmiyor. Ben de bugün makyajımda, bronzer ve kontürün gücünden yararlanacağım. Urban Decay'in çift taraflı Naked Skin Shapeshifter kontür paletini kullanarak yüzümü hem boyutlandırıyorum, hem de ısıtıyorum.

Aydınlatıcı olarak da tercihim L'Oréal Paris'in La Vie En Glow aydınlatıcı paletlerinden Cool Glow rengi. Her burçta olduğu gibi, Akrep kadını da aydınlatıcıyı oldukça seviyor!

Akrep Burcu Dudak Makyajı

Şeyda Erdoğan ile Akrep Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_7

Akrep kadınları dudaklarda bordo, mor ve siyah gibi iddialı renkleri kullanmayı seviyorlar. Bugün ben, gözlerimde bordonun iddiasını kullandığım için dudaklarımda biraz daha nude renkler tercih ediyorum. Maybelline New York'un Color Sensational rujlarından 630 Velvet Beige rengi, göz makyajımla harika bir uyum sağladı.

Son adımda, makyajımı sabitlemek ve mat bir bitiş elde etmek için NYX Professional Makeup'ın Matte Finish Setting Spray makyaj sabitleme spreyini uyguluyorum!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön