loader

Şeyda Erdoğan ile Buz gibi Kış Makyajı

Favoriye Ekle

Bugün hiç alışık olmadığınız bir kış makyajıyla karışınızdayım! Herkeste gördüğünüz sıcak tonlu makyajlardan sıkıldınız mı? Ya da yaklaşan yılbaşı partilerinde bambaşka bir makyaj yapmayı mı düşünüyorsunuz? İşte tam olarak doğru yerdesiniz! Bugün karşısınıza buzlar kraliçesi olarak çıkıyorum. Soğuk tonlu, ışıl ışıl parlayan bu makyajla partilerin en iddialı kızı sen olabilirsin. Makyajı görür görmez 'bu çok zor, ben yapamam' dedğini duyar gibiyim. Aşağıdaki videoyu izledikten sonra aslında bu makyajın ne kadar kolay olduğu görecek ve hemen ayna karşısında denemeye başlayacaksın. 

İyi seyirler!

Gümüş tonlu ten makyajı

via GIPHY

Buzlar kraliçesinin tem makyajı için gümüş tonlarında ışıl ışıl parlayan bir ten makyajı yapıyorum. Bunun için NYX Professional Makeup SFX Cream Color White rengiyle ten makyajıma baz oluşturuyorum. Yoğun yapıdaki bu ürünü rahat ve kusursuz uygulamak için ben makyaj fırçası tercih ediyorum. Dilersen makyaj süngeriyle de uygulayabilirsin. Ürünü bütün yüzüne eşit bir şekilde sür ve dağıt.

Daha sonra NYX Professional Makeup SFX Cream Color Silver rengiyle cildime gümüş ışıltılar katıyorum. Aynı şekilde bu ürünü de yüzümün tamamına makyaj fırçasıyla yayıyorum. Son olarak makyajımın gece boyu sabit görünmesi ve parlama yapmaması için NYX Professional Makeup HD Finishing Powder uyguluyorum. Makyaj fırçasıyla pudramı tüm yüzüme ve boyun bölgesine ince bir kat sürüyorum. 

Editörün önerisi: Makyajının daha etkili görünmesi için bu ürünleri yüzünün her yerine (göz kapakların, kaşların ve dudakların dahil) uygulamalısın. Eğer yakası açık bir şey giymeyi planlıyorsan boyun bölgesine de bu ürünleri uygulamanı öneriyorum.

Soğuk tonlu kontür ve aydınlatıcı uygulaması

via GIPHY

Soğuk tonlu ten makyajımı bitirdikten sonra klasik kontür makyajı yerine soğuk tonlarla devam ediyorum. NYX Professional Makeup Perfect Filter Gloomy Days Far Paleti'nin içindeki koyu mavi renkle kontür yapıyorum. Elmacık kemiklerimin altına farımı sürüyorum ve yelpaze uçlu fırçamla dağıtıyorum. Kontürünü ne kadar iyi dağıtırsan o kadar doğal bir sonuç elde edebilirsin. 

Benim kış makyajımın olmazsa olmazı aydınlatıcılardır. Bunun için NYX Professional Makeup Duo Chromatic Highlight Twilight kullanıyorum. Yüzümün tamımına bu ürünü makyaj fırçasıyla yayıyorum. Daha ışıl ışıl bir görüntü için pigmentlerden de yardım istiyorum. NYX Professional Makeup Pigment Magnetic ile yüzümün yüksek yerlerini aydınlatıyarak canlı bir görüntü elde ediyorum. Sen de özel günler için makyaj yaparken aydınlatıcının üzerine biraz da pigment ekleyerek daha etkili bir görüntü yakalayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Işıltılı göz makyajı

via GIPHY

Kış makyajında ışıltılı ve farklı göz makyajlarını seviyorum. Yüzüme sürdüğüm pigmenti göz kapaklarıma da sürüyorum. NYX Professional Makeup Pigment Magnetic'i hem göz kapaklarıma, hem de göz pınarlarıma uyguluyorum böylece gözlerim daha iri görünüyor. 

Kirpiklerim için bugün bambaşka bir fikrim var! NYX Professional Makeup Lid Lingerie Matte Bad To Bone likit mat farı kirpiklerime maskara olarak sürüyorum. Beyaz renkli maskara görünümü buzlar kraliçesi görünümümü tamamlıyor. Son olarak göz makyajımı ön plana çıkarmak için gözümün içine NYX Professional Makeup Faux White Baby Powder göz kalemini sürüyorum.

Editörün önerisi: Eğer gözlerinin küçüklüğünden şikayetçiysen beyaz göz kalemini gözlerinin sadece yarısına çekmelisin. Böylece gözlerin badem şeklinde görünecektir.

Metalik dudaklar

via GIPHY

Soğuk tonlu makyajımda ışıltılı ve metalik görünümlü bir dudak makyajı istiyorum. Bunun için aslında far olan bir ürünü ruj olarak kullanacağım. NYX Professional Makeup Lid Lingerie White Lace Romance likit farı dudaklarımın tamamına sürerek gümüş ışıltılı bir görünüm yakalıyorum. Daha sonra dudaklarımın tamamına yüzüme ve göz makyajımda kullandığım metalik pigmenti sürüyorum. İnce bir far fırçasıyla pigmenti dudağına sürebilirsin.

Son dokunuşları yap ve hazırsın!

via GIPHY

Evet, makyajın sonuna geldik! O kadar da zor değilmiş, ne dersin? Son olarak dekolteme de biraz ışıltı ekliyorum. Bunun için boyun ve dekolte bölgesindeki kemiklerimin üzerine biraz pigment süreceğim. Öncelikle makyaj süngerimin üzerine NYX Professional Makeup Glitter Primer'ı alıyorum ve boyun & dekolte bölgesine sürüyorum. Bu ürün glitterın daha iyi yapışmasını sağlıyor. Daha sonra metalik etkili glitterı dekolte bölgeme iyice yayıyorum. Son olarak makyajımın gece boyu sabit kalması ve canlı görünmesi için NYX Professional Makeup Setting Spray Dewy sabitleme spreyini tüm yüzüme ve boynuma sıkıyorum. 

Benim kış makyajım böyle! Eğer sen de farklı makyaj stillerini denemeyi seviyorsan buzlar kraliçesinden ilham aldığım bu makyajımı deneyebilirsin.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/