loader

Şeyda Erdoğan ile Festival Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Bahar ayları itibariyle festival dönemine girmiş bulunmaktayız. Isınan havalarla birlikte en sevdiğim şey hafta sonu aktivitesi bahar festivallerine katılmak oluyor. 

Sosyal medyada oldukça çok 'like' getiren festival fotoğraflarında hepimizin gözüne ilk olarak -tabii ki- makyajlar çarpıyor. Festival makyajı denildiğinde parlak, canlı ve ışıltılı makyajları görüyoruz. Peki, iddialı festival makyajı nasıl yapılır? Makyaj.com ile birlikte herkesin kolay bir şekilde yapabileceği ama aynı zamanda da festival ruhunu sonuna kadar yansıtan bir video hazırladık!

Editörün Önerisi: Festival sezonu için yeni trend festivalde saçlara makyaj yapmak! Saç makyajı nasıl yapılır öğrenmek istiyorsan buraya tıkla!

Festival makyajı

Tüm gün dayanıklı ten makyajı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (Mar 23, 2018 at 7:11öö PDT)

Festival makyajının kilit noktalarından biri bana göre uzun süre kalıcı ten makyajı görünümünü sağlamak olmalı. Makyajımı bitirdiğimde aynada kendimi nasıl görüyorsam eve geldiğimde de bozulmamış görürsem, festival makyajında başarılı oldum demektir. 

Uzun süre kalıcı ten makyajı için makyaj bazı kullanarak işe başlıyorum. L’Oréal Paris Infaillible Aydınlatıcı makyaj bazını tüm yüzüme eşit olarak yayıyorum. Bu makyaj bazı sayesinde hem cildim ışıl ışıl görünüyor, hem de ten makyajım çok daha kalıcı oluyor. 

Makyaj bazını uyguladıktan sonra sıra fondötene geliyor. Fondöten için doğal görünecek bir ürün seçiyorum: L'Oréal Paris True Match fondötenin cildimde yok gibi duran görünümüne rağmen cilt kusurlarını gizleyen harika bir filtre etkisi var! Fondöteni cildime yuvarlak bir fondöten fırçasıyla iyice yayıyorum. Göz altımdaki koyu halkaları ve kaş üzerimdeki minik sivilce izlerini de en güvendiğim kapatıcı olan Maybelline New York Master Concealer ile gizliyorum. Tüm gün yerinden kıpırdamadan kalabilen bu kapatıcı sayesinde festival boyunca cilt kusurlarımı düşünmeme gerek olmayacak! 

Ten makyajımı sabitlemek için festivallere giderken mutlaka transparan pudra kullanıyorum. L'Oréal Paris True Match Minerals pudrasıyla göz altlarımı, dudak kenarındaki çizgilerime uyguluyorum. Fırçanın geri kalanındaki ürünü ise tüm yüzüme yayarak makyajımın sabitlenmesini sağlıyorum.

Festivale uygun renkli göz makyajı

NYX Professional Makeup (@nyxcosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (Nis 1, 2018 at 1:13ös PDT)

Festivallerin olmazsa olmazı renkli göz makyajı! Herkesin dikkatini gözlerinde toplamak istiyorsan aşağıdaki adımlarla benim göz makyajımdan ilham alabilirsin.

Göz makyajına başlamadan önce mutlaka göz farı bazı uyguluyorum. Urban Decay Eyeshadow Primer Potion Anti-Aging bazı sayesinde hem kalıcı bir göz makyajı elde ediyorum hem de uygulayacağım farların renklerini en yoğun şekilde alabiliyorum. Far bazı uyguladığında göz kapağındaki renk eşitsizliğini ortadan kaldırdığın için renkli göz makyajınlarında daha etkili sonuçlar alabilirsin.

Renkli göz makyajım için en sevdiğim far paletlerinden olan NYX Professional Makeup Ultimate Far Paleti 'Brights' rengini kullanıyorum. Far paletinin içindeki turkuaz rengini göz kapağımın üzerine uyguluyorum ve gözümün dış köşelerine doğru dağıtıyorum. Daha sonra turuncu farı da gözlerimin katlanma çizgisine doğru uyguluyorum ve kaşlarıma doğru dağıtarak doğal bir hava elde ediyorum. 

Göz makyajıma ışıltı katmak için Urban Decay Heavy Metal Glitter eyelinerdan Distortion renginden yardım alıyorum. Holorgrafik glitter efektli eyelinerımı sadece göz pınarlarıma uygulayarak parlak bir göz makyajı elde ediyorum. 

Şeyda Erdoğan ile Festival Makyajı Nasıl Yapılır?_1

XXL kirpikler

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (Haz 6, 2017 at 8:39öö PDT)

Göz makyajımın ön plana çıkması için iddialı kirpkilere ihtiyacım var. İddialı ve hacimli kirpikler denilince aklıma ilk olarak Lancôme Monsieur Big maskara geliyor.

Maskaramı kirpiklerimin dibinden uçlarına doğru dikkatlice uyguluyorum. Festival veya özel davetlere giderken her daim iki kat maskara uygulayarak hacimli kirpikler elde ediyorum. 

Doğal festival kaş stili

Şeyda Erdoğan ile Festival Makyajı Nasıl Yapılır?_2

İddialı göz makyajı yaptığım zaman kaşlarımda doğal bir stil tercih ediyorum. Festival makyajımda sadece kaşlarımı maskara ile tarayarak sabitlemeyi tercih ettim.

Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler ile kaşlarımı aşağıdan yukarı doğru tarayarak doğal bir görünüm elde ediyorum.

Kontür tekniği, aydınlatıcı ve allık adımı 

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (Nis 2, 2018 at 9:21öö PDT)

Festival boyunca kusursuz görünmek için mutlaka kontür yapıyorum. Yoğun kontür yerine festivale özel doğal kontür uygulamasıyla daha sıcak bir görünüm yakalıyorum.

L'Oréal Paris Infallible Sculpt kontür paletindeki koyu rengi elmacık kemiklerimin tam altına sürüyorum ve yukarı doğru iyice dağıtmaya dikkat ediyorum.

Festivalde ışıl ışıl parıldamak için aydınlatıcı sürmeyi unutmuyoruz, değil mi? Son zamanlarda herkesin favorisi olan NYX Professional I Love So Mochi paletindeki üç aydınlatıcıyı karıştırarak yüzümün yüksek bölgelerine uyguluyorum. Bu aydınlatıcı sayesinde festivalin en dikkat çekici kızı olacağım kesin!

Allığa gelince; Maybelline New York Master Blush Allık paletteki en açık iki rengi karıştırarak yanaklarıma renk katıyorum. Eğer sen daha yoğun bir pembelik istersen paletin içindeki pembe tonlarını karıştırarak capcanlı bir ten makyajı elde edebilirsin. 

Çılgın makyaj önerileri

Şeyda Erdoğan ile Festival Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Festival makyajlarında göz çevresine çizilen damla şekillerini hep yapmak istemiştim. Makyaj.com ile birlikte çektiğimiz festival makyajı videosunda sen de bu görünümleri nasıl çizdiğimi görebilirsin.

Göz çevreme damla şekillerini çizmek için NYX Professional Makeup Faux Whites Eye Brightener kullandım. Beyaz göz kalemiyle irili ufaklı noktalar ve damlalar yarattım. Dilersen sen yıldız veya kalp gibi eğlenceli desenler de çizebilirsin. Bu desenleri daha belirgin göstermek için NYX Professional Makeup White Liquid Liner ile çizdiğim şablonların üzerinden geçiyorum.

Festivale özel dudak makyajı

NYX Professional Makeup (@nyxcosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (Nis 2, 2018 at 2:45ös PDT)

Festival makyajına yakışacak bir dudak görünümü için öncelikle YSL Beauty Tatouage Couture 07 Nu Interdit rengini sürüyorum. 8 saate kadar kalıcılık sağlayan bu ruj sayesinde festival boyunca rujumu tazelemem gerekmeyecek. 

Festival makyajına özel bir ışıltı istediğim için nude rujumun tam ortasına NYX Professional Duo Chromatic Lip Gloss Crushing It rengini uyguluyorum. Bu adım sayesinde dudaklarımda daha dolgun ve parlak bir görünüm yakalıyorum.

Benim festival makyajım bu şekilde! Sen de yaklaşan bahar festivallerinde benim makyajımdan ilham alarak iddialı bir görünüm yakalayabilirsin. Şimdiden iyi eğlenceler!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler