loader

Şeyda Erdoğan ile Yengeç Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Yengeç burcu kadını yazın en renkli ve enerjik burçlarından biri. Yengeç kadınları genellikle duygusallıklarıyla ön plana çıkar ve romantik özellikleri ile bilinir. Yengeç kadını yaz mevsimi için doğmuştur ve soğuk kış mevsimini hiç sevmez. Her daim doğal ve renkli görünmek ister. Havalar ısınmaya başladığında yengeç kadını daha enerjik ve daha renkli görünmeye başlar, tıpkı hissettiği gibi! 

Yengeç burcu kadını makyajında ince yapılı doğal görünümleri tercih eder. Göz makyajında ise eyeliner olmazsa olmazlardan. Yaza çok yakışan pembe allıklar ve aydınlatıcı paleti yengeç burcunun makyaj çantasından asla çıkmaz. Şimdi Hande Kazanova'nın makyaj ipuçlarından ilham alarak yengeç kadını makyajını sizler için adım adım anlatıyorum.

İnce yapılı ten makyajı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (21 May, 2018, 6:46öö PDT)

Yengeç burcu kadınının cildi hassastır. Bu nedenle besleyici BB veya CC kremlerini yengeç burcuna öneriyoruz. Yaz aylarında ince yapılı, cilt kusurlarını gizleyecek ve fresh görünüm bırakacak ten ürünü arıyorsan Lancôme Skin Feels Good Renkli Nemlendirici'ye göz atmalısın.

Renkli nemlendirici cildindeki renk eşitsizliklerini dengelerken aynı zamanda taze bir görünüm bırakıyor. Ben renkli nemlendiricimi makyaj süngeriyle tüm yüzüme eşit bir şekilde yayıyorum.

Yengeç burcu her daim bakımlı görünmeyi sever. Göz altı morluklarının belirgin olmasına asla katlanamaz! Bu nedenle son zamanlarda elimden düşürmediğim ve performansına çok güvendiğim bir kapatıcıyı tercih edeceğim. Maybelline New York Fit Me! kapatıcı sayesinde göz altımdaki halkaları gizliyor, cilt kusularımı da lokal olarak kapatabiliyorum.

Editörün önerisi: Sıcak havanın etkisiyle makyajım kolaylıkla yağlanıyor ve göz kenarımdaki çizgilere dolabiliyor. Bunun önüne geçmek için göz altıma ve T bölgeme L'Oréal Paris True Match Minerals sabitleme pudrasını uyguluyorum.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yeşil tonlarda göz makyajı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (24 Haz, 2017, 3:07öö PDT)

Yengeç kadını abartılı göz makyajlarından kaçınır. Bunun yerine gözlerini ortaya çıkaracak yeşil veya mavi tonlardaki makyajları tercih eder.

Hande Kazanova'dan aldığım taktiklerle Maybelline New York 24K Nudes Far Paleti'ndeki renkleri kullanarak yaza uygun göz makyajı yapıyorum. Öncelikle far paletindeki en açık rengi göz kapağımın tamamına sürerek baz oluşturuyorum. Daha sonra pembe farla göz kapağımın çizgisini belirginleştirerek gözlerime derinlik katıyorum. 

Hande Kazanova'nın dediği gibi yengeç kadınları doğanın en özel renklerini makyajına yansıtmayı çok sever. Bu nedenle L'Oréal Paris Eye Paint 202 rengini tercih ediyorum. Kremsi farın yapısıyla makyajım daha kalıcı ve canlı görünecek. Yeşil kremsi farımı gözümün dış köşelerine sürüyorum ve parmaklarımla dağıtıyorum. Göz pınarıma ise far paletindeki en açık rengi sürerek gözlerimin aydınlanmasını sağlıyorum.

Kuyruklu eyeliner stili

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (15 Ara, 2017, 6:28öö PST)

Yeşil tonlardaki göz makyajına en çok kuyruklu eyeliner yakışıyor. Yengeç burcu kadınlarının gözleri genelde iri ve düşük yapıda olur. Bu nedenle gözlerini daha kalkık gösterecek eyeliner görünümüne ihtiyacın olacak.

Gözlerini daha kalkık ve çekik göstermek için öncelikle eyelinerının kuyruk bölümünden başlamalısın. NYX Professional Makeup Super Skinny Eye Marker ile öncelikle kuyruk oluştur. Daha sonra kirpik dibinden başlayarak ince bir çizgi çiz ve kuyruğunla birleştir. 

Göz makyajına son dokunuşlar için alt kirpik dibine bronz farını ince far fırçasıyla uygulayabilirsin. Kirpik dibine ve göz pınarına da Maybelline New York Master Drama Lightliner 40 Naked Light rengini uygulayarak gözlerine aydınlatarak daha belirgin görünmelerini sağlayabilirsin. 

Göz makyajının ortaya çıkarmak ve daha dramatik kirpiklere ulaşmak için L'Oréal Paris Paradise Maskara kullanabilirsin. Maskarayla kirpiklerini tek tek ayırıp daha hacimli görünmelerini sağlayabilirsin. 

Kaşlarına doğal dokunuş ekle

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (15 Eki, 2017, 7:32öö PDT)

Göz makyajı bittikten sonra sıra geldi kaşlarına... Yengeç kadını kaşlarının doğal ve kalın görünmesini sever ama yapay görünümden hiç hoşlanmaz. Yaz aylarında kaş makyajında yoğun görünümden uzak durmalı, sadece kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurmalısın. 

Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler hem kaşlarımın yukarı doğru sabitlenmesini sağlayacak hem de kaşlarımın daha dolgun görünmesine yardımcı olacak. Kaşlarımı renkli kaş maskarasıyla yukarı doğru tarayarak sabitliyorum.

Kontürle, renklendir ve aydınlat

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (30 Oca, 2018, 12:12öö PST)

Yengeç kadını yok gibi duran kontür makyajını çok sever. Sen de bu adım için soğuk tonlardaki kontür paletini kullanabilirsin. NYX Professional Makeup Highlight Contour paletteki soğuk kontür rengini elmacık kemiklerinin altına uygula ve kalın kontür fırçasıyla iyice dağıt. 

Aydınlatıcı olarak da NYX Professional Makeup Born To Glow Aydınlatıcı paletindeki şampanya ve bronz tonlarındaki aydınlatıcıyı karıştırarak elmacık kemiklerinin üzerine uygulayabilirsin. 

Yaz makyajında renkli ve sağlıklı görünmek için yanaklarına allık sürmeyi unutmamalısın. Ben bu görünüm için NYX Professional Makeup Born To Glow Aydınlatıcı Paleti'ni tercih ediyorum. Allık paletindeki pembe rengi yazın yüzümün ilk yanan kısımlarına yani yankalarımın üzerine ve burun üzerine uyguluyorum. 

Nude pembe tonlarında ruj rengi 

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (15 Şub, 2017, 5:37öö PST)

Yengeç burcu romantik makyaj stilinden vazgeçmiyor. Romantik dudak makyajı için gül kurusu tonlarındaki pembe rujunu sürebilirsin.

Ben yengeç burcu makyajımı Lancôme Le Lipstique dudak kalemi ve Lancôme L'Absolu Gloss Sheer 222 Beige Muse ile tamamlıyorum. Önce dudak kalemi ile dudaklarımı çerçeveliyor daha sonra dudak parlatıcısıyla renklendiriyorum. 

İşte yengeç burcunun ideal makyajı bu şekilde! Sen de bu makyajı denedikten sonra bizimle paylaşabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön