loader

Seyrek kaş sorunu: Kaşlarımız neden incelir?

Favoriye Ekle

Gür kaşlar

en çok imrenilen hatta kıskanılan güzellik görünümlerinden biri. Eğer sen de bizim gibi düşünüyorsan, bu görünüme ulaşmak için oldukça uğraşmış olmalısın.

Kaş kalemlerinden

, kaş farlarına kadar her şeyi deneyip yine de sonuç alamadıysan belki de sorun kaşlarının incelmesinden kaynaklanıyor olabilir. İncelmelerinin de birçok nedeni olabilir. Bakalım bu nedenler nelermiş?

Çeşitli hastalıklar olabilir

Egzama ve sedef gibi çeşitli cilt hastalıkları kaşlarının bulunduğu bölgede kaşıntı ve kuruluk yaparak kaşlarının incelip dökülmesine neden olabilir.

Birçok insan farkında değildir ama kaşlarının dökülmesinin en yaygın nedenlerinden biri de tiroid hastalığıdır. Tiroid bezlerinin aşırı veya az çalışmasıyla da kaşların incelebilir. Başka vücut hastalıkları da kaşların seyrelmesine neden olabilir, bu nedenle kaşlarında bir değişiklik fark ettiğinde bir doktora danışmanı öneririz.

Stres ve bağışıklık sistemi

Kaşları kaybetmenin başka nedenleri de bağışıklık sisteminin çökmesi ve strestir. Bu iki faktör saç dökülmesine neden olduğu gibi kaşların da dökülmesini sağlar. Özellikle mevsim geçişlerinde bağışıklık sistemini korumak için sebze ve meyve tüketimini arttırmalısın. Ayrıca hormonal değişimler, beslenme bozuklukları veya ilaçlar duygusal ve psikolojik strese neden olup, hem saçlarının hem de kaşlarının dökülmesine neden olabilir.

Tüm bu olumsuz durumlara rağmen, kaşlarının

düzgün ve dolgun görünmesi

için çeşitli makyaj tekniklerini deneyip, anında gür kaşlara sahip olabilirsin!

Kaş jeli nedir ve nasıl kullanılır konusunu öğrendikten sonra kaşlarında kusursuz görünmü yakalayacaksın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/