loader

Seyrek kaşlara özel 5 makyaj önerisi

Favoriye Ekle

Kaşların doğuştan seyrek veya yanlış kaş şekillendirmeden dolayı seyrekleşmiş olabilir ama bazı makyaj hileleri ile daha dolgun ve gür görünümlü kaşlar elde edebilirsin. Artık kaşların için üzülmeye son! Çünkü gür, ve mükemmel şekillendirilmiş kaşlar artık hayal değil. Kaş boyama ve doldurma tekniklerini öğrendikten sonra seyrek kaşlarınla barış imzalayacaksın. İŞte karşında seyrek kaşları daha gür gösterme yöntemleri...

Kalın kaşlar için ihtiyacın olanlar:


Kalın kaşlar için nelere ihtiyacın var?

Eğer ilk defa kaş makyajı yapacaksan, seyrek kaşları doldurmak için ihtiyacın olan şey kaş rengine göre bir kaş kalemi, kaş pomadı ve kaş maskarası! Kaş kalemi sayesinde kaşlarını kolayca belirginleştirebilir, gür ve dolgun görünmesini sağlayabilirsin. Kaş pomadı ise kaşlarının arasındaki boşlukların doldurulmasına ve kaşlarına daha kalın bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Kaş maskarası, kaş makyajını sabitleyerek kaşlarının daha taranmış görünmesini sağlıyor. Böylece gün içinde kaş makyajın bozulmaz ve kaşların aşağı düşmez.

Kusursuz kaş makyajı yapmak ve seyrek kaşlarını daha gür göstermek için en iyi kaş makyaj malzemelerini hazırda tutmalısın. Merak etme, kaş makyajı yapmak çok basit! İhtiyacın olan malzemeler ve biraz da pratiklik eklenince 2 dakikada kaşlarını kusursuzlaştırabilirsin.

Kaşlarının şeklini belirle

Kaşlarını şeklini belirle

Kaş makyajına ilk olarak kaş kalemi kullanarak başlamalısın. Kaş kalemiyle kaşlarının taslağını belirlemelisin. L'Oreal Paris Skinny Definer Brow Artist Kaş Kalemi, kaş kılı inceliğindeki ucu sayesinde kaşlarında doğal ve gerçek bir görünüm bırakıyor. Yumuşacık ucunun yardımıyla kaşlarını kırmaz, pratik bir şekilde kaş makyajı yapmanı sağlar.

Kaş kalemiyle kaşlarının taslağını oluşturmak için Skinny Definer Brow Artist ile kaşlarının bitiş noktalarını işaretlemekle başlayabilirsin.

Kaş çerçevesi nasıl belirlenmeli?: Burun kenarından, gözünün dış kısmından, kaşının bitiş noktasını, burun deliğinin kenarından kaşının başlangıç noktasını, göz bebeğinin kenarını hizalayarak da kavis noktasını belirleyebilirsin. Kaş kalemiyle çerçeveni belirledikten sonra kaşlarının aralarındaki boşlukları aşağıdan yukarı doğru doldur. Loreal kaş kaleminin incecik ucu sayesinde kaş kıllarına en yakın görünümü alabileceksin. 

Kaş pomadı nasıl kullanılır?

Kaş pomadı nasıl kullanılır?

Kaş kalemleri kaş şeklini ortaya çıkarırken, kaş pomadı ise kaşlarına daha gür ve yoğun bir görünüm vermek için kullanılır. En sevdiğimiz kaş pomadlarından olan L'Oreal Paris Paradise Pomade Extatic Kaş Pomadı, kaşlarını en yumuşak ve doğal biçimde doldurarak daha doğal görünmelerine yardımcı oluyor. Kremsi formüle sahip olan kaş pomadı, bulaşmayan kalıcılığa sahip. Kusursuz açılı fırçası sayesinde kaşlarının aralarındaki boşluklara kolayca uluşabilir ve en doğal şekilde doldurabilirsin. Kaşlarla mükemmel uyum sağlayan bu kaş pomadı seyrek kaşlarını daha gür ve yoğun gösterecek. Eğer gece makyajında kaşlarında daha yoğun bir etki istersen Loreal kaş pomadının arttırılabilir etkisinden yararlanabilirsin. Üst üste kaş pomadı uyguladığında aynı kusursuz uyumu yakalayacaksın.

Kaş pomadını aşağıdan yukarı, kaş kıllarının çıkış yönüne doğru uygula. İlk önce kaşlarının aralarındaki boşlukları doldur, sonra kaşlarının tamamına pomadı sürerek kaş makyajında bütünlüğü sağla.

Doğal ve gür kaşlar için öneriler

Doğal ve gür kaşlar için öneriler

Seyrek kaşlarını çıkarmak için evde yapılan doğal kürlerden uzak durmalısın. Eğer doğuştan az kaşların varsa bunların yenisini çıkarmak yerine kaş makyajıyla kaşlarını gürleştirmek senin için daha güvenli olacak.

Seyrek kaşını doldururken, ilk önce kaş kaleminle kaşının altını çiz. Ardından kaşının üst kısmını da çizip, önce aşağıdaki çizgiyi sonra üstteki çizgiyi fırçayla dağıt. Böylece kaşlarına çerçeve çizmiş olacaksın. Eğer dağılmalar olduysa ten rengi kalemle bu kısımları düzeltebilirsin. Daha gür kaşlar için her zaman kaş makyaj ürünlerinin doğal kaş renginle uyumlu olmasına dikkat et. Kaş renginden daha açık veya koyu ürünler kaşlarında yapay bir görünüme yol açabilir.

Seyrek kaşlar düşmeye ve dağınık görünmeye daha eğilimli olurlar. Kaşlarının düzgün ve bir arada görünmesi kaşlarının aynı zamanda daha kalın da durmasına yardımcı olur. Bu nedenle kaş makyajı yapmadığın günlerde dahi şeffaf kaş maskarası kullanarak kaşlarını daha bakımlı gösterebilirsin.

Kaş makyajını sabitlemeyi unutma

Kaş makyajını sabitlemeyi unutma

Kaş maskarası, kaşlarını gün boyu sabit görünmesine yardımcı oluyor, kaşlarının aşağı düşmesine engel oluyor. Senin gibi seyrek kaşları olanlar için renkli kaş maskaralarını öneririz. L'Oreal Paris Brow Artist Plump and Set Kaş Maskarası, çok kıllı küçük fiber fırçası sayesinde kaş şekillendirmeye uygun olarak tasarlandı! Suya ve terlemeye dayanıklı olan kaş maskarası sayesinde kaşlarını tek adımda hem sabitleyebilir hem de daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsin. Kaş makyajı konusunda profesyonellere taş çıkarmak istiyorsan kaş jelini de makyaj adımlarına ekleyebilirsin. Kaş jeli nedir ve nasıl kullanılır konusunu öğren ve kaşlarına kusursuz kalınlık kazandır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler