loader

Sezon trendi: Baş döndüren kirpikler

Favoriye Ekle
Sezon trendi: Baş döndüren kirpikler

1960'larda moda olan dolgun ve iri kirpikler, günümüzde altın çağını yaşıyorlar. Hatta bazen hiç makyaj yapmayıp, sadece maskara sürüp dışarı çıkabiliyoruz. 2015 yaz modasında da, kirpikler başrolde! BB krem, bronz allık, açık pembe ruj ve cesur kirpikler! İşte koskoca yazı geçirebileceğin tek makyajı bu olsa gerek! Eğer kirpiklerin kısa ve güçsüz diye endişeleniyorsan, boşuna üzülme... Göz makyajının olmazsa olmazı kirpiklerimizi daha iri gösterebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

Sade gözler

Yaz demek sadelik demek. Göz kapaklarına hiçbir şey sürmesen de olur. Sadece gözlerini daha belirginleştirmek için, gözlerini çerçeveleyen, çok ince bir çizgi şeklinde eyeliner sürebilirsin. Böylece gözlerin daha vurgulu olacak!

Maskara sırası

Baş döndüren kirpiklere ulaş

Şimdi kirpiklerini kıvırma zamanı! Kirpik kıvırıcısından yardım alarak, tüm kirpiklerinin kıvrımlı görünmesini sağlayabilirsin. Kıvırma işleminden sonra da kirpiklerine 3 kat maskara sürmelisin. Normalde iki kat yeterli oluyor ama göz makyajında sadelikten yanaysan, 3 kat maskaradan zarar gelmez!

Kirpikleri uzat

Maskara ile kirpiklerinin dibinden başlayarak, uçlarına doğru zikzak hareketlerle kirpiklerini uzat. Göz pınarlarındaki kirpiklerine de maskara sürmeyi unutma!

Şimdi aynaya bak! Kirpiklerini hiç bu kadar uzun ve dolgun görmüş müydün?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön