loader

Sezonun en havalı kızı olmanı sağlayacak 18 makyaj stili

Favoriye Ekle

Sonbaharın ilk yağmurları başlamışken, bu sezonun en havalı kızı olmanı sağlayacak 18 makyaj stili bu yazımızda seni bekliyor!

Sonbaharın koyu ve iç ısıtan makyaj tonları, bizi neredeyse yazın bittiğine sevindirecek! Yaz ayları bittiğine göre doğal ve ışıltılı makyaj tonlarına bir süre ara verip yeni makyaj trendleri ile tanışabiliriz. Sonbahar ve kış makyajında bu sene iddialı ve yoğun makyaj stilleri ön plana çıkıyor. Eğer bu sonbaharda nasıl makyaj yapacağını bilmiyorsan sana ilham olacak modelleri belirledik. Aşağıdaki 18 makyaj modelinden kopya çekerek kusursuz makyajlar yapabileceksin!

Kahverengi göz makyajlarına ağırlık ver

Kahverengi göz makyajlarına ağırlık ver

Sonbahar makyajında seni yanıltmayacak bir renk arıyorsan mutlaka kahve ve tonlarını kullanmalısın. Kahverengi makyaj modelleri her sonbahar döneminde harika görünüyor. Kahve tonlarında makyaj yaparken kullanabileceğin far paleti arıyorsan Maybelline New York The Nudes Far Paleti ile acilen tanışmalısın. İçindeki kahve tonları sayesinde sonbhar makyajını tek bir palet ile tamamlayabilirsin. Ayrıca bu far paletindeki farların yapıları hem pigmentli hem de yumuşak. Birbirleriyle kolayca karıştıkları için sonbahara uygun buğulu bir göz makyajı yapmak için çok kullanışlı.

Mor tonları ile renklen

Mor tonları ile renklen

Evet, bu sezon mor tonları makyaj trendlerinde çok popüler! Sen de mor makyaj akımına uygun makyajlar yapmak istiyorsan, mor bir göz kalemi ile dumanlı eyeliner stilini deneyebilirsin. Tek yapman gereken Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden Rich Berry rengini kirpik çizgine tıpkı bir eyeliner gibi uygulamak. Kuyruğun üst kısmını hafifçe dağıtabilirsin.

Editörün önerisi: Eğer göz kalemi ile çektiğin eyelinerının kuyruğunun keskin olmasını istiyorsan sana çok basit bir önerimiz var: Bir pamuklu çubuğu micellar suya batırıp kuyruğu yukarı doğru keskinleştirebilirsin.

Sonbahar = Bordo göz makyajı

Sonbahar = Bordo göz makyajı

Sonbahara ne çok yakıştırdığımız renklerden biri de bordo tonları. Bordo far tonlarını ışıltılı altın ve bakır tonlarıyla birleştirerekiç ısıtan bir sıcaklık elde edebilirsin. Maybelline New York The Burgundy Bar Far Paleti'ndeki renklerden ilham alarak kusursuz bordo göz makyajları yapabilirsin. Unutma, bordo göz makyajlarına en çok dudak rengi rujlar yakışıyor.

Işıltı eklemek için kışı beklemeye ne gerek var!

Işıltı eklemek için kışı beklemeye ne gerek var!

Işıltılı ve parlak makyaj stilleri en çok kış aylarında karşımıza çıkıyor ama sen de bizim gibi sabırsızsan parlak makyaj modellerini yapmaya sonbahar ayından başlayabilirsin.

Sonbahar makyajını ışıltılarla birleştirmek için ıslak görünümlü farları tercih edebilirsin. Krem farlar ışıltılı makyaj için doğru tercih olacaktır. Maybelline New York Color Tattoo Göz Farı 05 Eternal Gold krem farı denedikten sonra elin başka bir fara gitmeyecek! Üstelik bu farlar gün boyu kalıcılar!

Bakışlarını aydınlatmaya var mısın?

Bakışlarını aydınlatmaya var mısın?

Sonbahar aylarına aydınlık makyajlarla giriş yapmak istersen aydınlatıcıları makyajına dahil edebilirsin. Göz makyajını tamamladıktan sonra göz pınarlarına aydınlatıcını ufak dokunuşlarla ekleyerek bakışlarına ışıltı katabilirsin. Biz, göz pınarlarımızı aydınlatmak için Maybelline Master Chrome aydınlatıcıları kullanmayı çok seviyoruz! Özellikle Molten Rose Gold rengi favorimiz, mutlaka denemelisin.

Turuncu ve bakır tonları ile içini ısıt

Turuncu ve bakır tonları ile içini ısıt

Gün batımından ilham alan turuncu ve bakır tonlu göz makyajları her mevsim çok popüler ama bu tonların sonbahara ayrı yakıştığı da bir gerçek. Gözünün katlanma bölgesine mat bir turuncu far, göz kapaklarına ise metalik bakır bir far uygulayarak bu makyajı deneyebilirsin. Far paleti olarak önerimiz ise Maybelline Lemonade Craze paleti deneyebilirsin. Üstelik paletteki sarı ve pembe tonları da renkli makyajlar için çok kullanışlı.

Zamansız bir klasik: Eyeliner

Zamansız bir klasik: Eyeliner

Sonbahar makyajında gözlerini daha belirgin göstermek istiyorsan eyeliner ile gözlerini çerçeveleyebilirsin. Eyeliner çekemiyorum diyorsan Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner kullanmanı öneririz. En pratik eyeliner uygulaması için önce eyelinerının kuyruk bölümünü oluştur daha sonra kirpik dibinden ince bir çizgi çekerek kuyruğun ile birleştir.

Renkli eyelinerlar ile trendi yakala

Renkli eyelinerlar ile trendi yakala

Sonbahar makyajında iddialı renkler denemekten korkma! Özellikle göz makyajında renkli eyeliner trendi son zamanlarda çok popüler ve bize göre sonbahar, bu makyaj trendini denemek için en doğru zamanlardan biri. Maybelline New York'un Tattoo Liner Gel göz kalemleri hem renk çeşitliliği ve kalıcılıklarıyla çok başarılılar. Mordan koyu yeşile, rose gold'dan griye renkli eyeliner görünümü için mutlaka bu göz kalemlerini denemelisin.

Jel aydınlatıcıları dene

Jel aydınlatıcıları çantana at ve çık

Hem makyaj trendleri hem de gelişen teknolojiyle bizi şaşırtan makyaj malzemelerini sana da önermeyi çok seviyoruz! Yeni keşfimiz ise jel aydınlatıcılar. Maybelline'in Face Studio Chrome Jelly Highlighter'ı, son zamanlarda denediğimiz ve en hoşumuza giden aydınlatıcılardan. Jel formüllü bu aydınlatıcının metalik yansıması çok etkileyici! Bu sonbahar tüm ışıltıyı üzerinde toplamak için mutlaka denemelisin.

Kalem rujlarla pratik dudak makyajı

Kalem rujlarla pratik dudak makyajı

Kalem rujların ne kadar pratik oldukları konusunda hemfikiriz değil mi? Çantaya at-çık türünden bu rujları ayna olmadan bile uygulamak son derece kolay. Maybelline Super Stay Ink Crayon kalem rujları, bu sonbahara imzasını atacak kadar güzeller. Mat bitişli ve uzun süre kalıcı oldukları gibi renkleri de mevsime çok uygun. Sivri uçlarıyla çok kolay uygulandıkları için bu kalem rujları çantamızdan eksik etmiyoruz. Üstelik arkalarındaki kalemtıraşla uçları sivriltmek saniyelik iş!

Siyah dumanlı göz makyajı

Siyah dumanlı göz makyajı

Tamamen zamansız, her stile ve moda uygun bir göz makyajı önerisi istersen, sana hiç düşünmeden "dumanlı göz makyajı" deriz! Sadece siyah bir göz kalemi ile dakikalar içerisinde etkileyici bir görünüm elde edebilirsin. Bunun için tek ihtiyacın olan akmayan bir göz kalemini kirpik diplerine uygulamak ve bir far fırçasıyla dağıtmak. Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinin siyah rengini, dumanlı göz makyajı için tercih edebilirsin. Yumuşak formülü ile çok kolay uygulanan bu göz kalemi, sabitlendikten sonra akmıyor ve ulaşmıyor. Kısacası göz kalemi ile dumanlı göz makyajı yapmak için birebir!

Sonbaharın yorgun görünümünü tek seferde gizle

Sonbaharın yorgun görünümünü tek seferde gizle

Sonbahara girmek demek, biraz da mevsim değişikliği demek. Bu dönemden de en çok göz çevresi nasibini alıyor. Eğer sen de saniyeler içerisinde yüzündeki yorgun görünümü gizlemek istersen, yüksek kapatıcılığa sahip ama aynı zamanda da doğal bitişli bir kapatıcı kullanmalısın. Bunun için önerimiz Maybelline Slay With Super Stay koleksiyonundaki Super Stay Kapatıcı. Koyu halkaları tamamen gizleyen bu kapatıcı suya ve transfere dayanıklı. Yani gün boyu yanında!

Islak göz makyajını dene

Islak göz makyajını dene

Islak göz makyajları epey bir süredir gündemimizde. Hem ten hem de göz makyajında uzun bir süredir popüler olan ıslak görünümlü makyaj trendi, bu sonbahar gerçekten de denemeye değer. Islak göz makyajını nasıl yapabileceğini düşünüyorsan, cevap çok basit! Tek renk farla bir göz makyajı yap ve üzerine dudak balmı uygula! Özellikle Maybelline Baby Lips bu konuda çok iyi sonuç veriyor, bu minik makyaj tüyosunu Maybelline New York Fashion Week podyum makyajlarını yapan makyaj artistlerinden öğrendik.

Bronzerından vazgeçme

Bronzerından vazgeçme

Bronzer, sadece yazın kullanılan bir makyaj malzemesi değil! Eğer böyle düşünüyorsan, tamamen yanılıyorsun. Yıl boyu cildinin sağlıkla ışıldamasını sağlamak için bronzerından yardım alabilirsin. O yüzden sakın sonbahar geldi diye bronzerını çekmecenin gerisine atma. Sonbaharda da yazdan kalan bronzluğunu devam ettirmek için sana önerimiz, doğal bitişiyle Maybelline City Bronzer'ı denemen.

Metalik göz makyajları yükselişte

Metalik göz makyajları yükselişte

Metalik göz makyajları, her mevsim yükselen makyaj trendleri arasında. Eğer sen de bu sonbaharda metalik yansımaların etkisinden faydalanmak istersen, metalik bitişli krem farları tercih edebilirsin. Maybelline New York Color Tattoo Krem Farlardan Eternal Silver rengi, hem yoğun pigmentli hem de çok kalıcı bir gümüş tonu. Bu sonbahar mutlaka denemelisin!

Şimdi bordo mat rujların zamanı

Şimdi bordo mat rujların zamanı

Sonbahar makyajı dendiğinde aklına ilk ne geliyor? Bizim bordo rujlar! Bu koyu ve iddialı ruj tonları bize yılın bu zamanını çağrıştırıyor. İşte sana her zamankinden daha iddialı ve cesur olma fırsatı: En koyu bordo rujlarını saklandıkları yerden çıkarma zamanı! Mat bitişi ve 16 saate kadar kalıcılığı ile sana önereceğimiz bordo ruj ise Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlardan 112 Composer rengi!

Kırmızı ruj olmadan olmaz

Sezonun en havalı kızı olmanı sağlayacak 18 makyaj stili_1

Kırmızı ruj, sonbaharın romantik ruhuna sence de çok yakışmıyor mu? İşte sana bu sonbaharın en cool kızı olman için harika bir ruj önerisi: Maybelline Made For All rujlardan 382 Red For Me rengi. Eğer "Bana kırmızı ruj yakışmıyor." diye düşünenlerdensen, 50'den fazla farklı cilt tonunda denenmiş ve herkese yakıştığı kanıtlanmış bu kırmızı ruj sana da çok yakışacak!

Belirgin ve doğal kaşlara sahip ol

Belirgin ve doğal kaşlara sahip ol

Doğal, belirgin ve kalın kaşlar bu sonbaharın en ilgimizi çeken makyaj trendlerinden bir diğeri. Yoğun doldurulmuş kaş görünümleri artık eskide kaldı ve şimdi kaşlarımızı doğal bir şekilde kalınlaştırmanın yolunu bulduk: İnce uçlu kaş kalemleri. Maybelline New York'un Brow Ultra Slim kaş kalemleri ile kaşlarındaki boşlukları kolayca doldurabilir, arkasındaki kaş fırçasıyla tarayarak son derece doğal ve belirgin bir kaş görünümü elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler