loader

Sezonun En Popüler Düğün Göz Makyajı Modelleri

Favoriye Ekle

Düğün sezonu yaklaşırken bütün gelinlerin aklında tek bir soru var: Düğün göz makyajı modelleri nasıl olur? Hayatının en özel günü sayılan düğün gününde gözlerini ortaya çıkarmak ve hiç olmadığı kadar kusursuz görünmek için düğün göz makyajı stillerini araştırmalısın.

Düğün mekanı, gelinliğin, tarzın ve düğün yapılan mevsime göre makyaj modelleri değişkenlik gösterebilir. Hafif düğün göz makyajı veya abiye düğün göz makyajı modellerinden kendine en yakın bulduğunu seç ve evde prova yapmaya başla. Düğün makyajının göz kamaştırması için aşağıdaki göz makyajı modellerinden ilham alabilirsin.

Klasik düğün göz makyajı

Klasik düğün göz makyajı

Düğün göz makyaj modellerinin vazgeçilmezi olan buğulu göz makyajı ve eyeliner ikilisini çok beğeniyoruz. Buğulu göz makyajında en çok toprak tonları veya pembe far renkleri tercih ediliyor. Eyeliner ise her daim simsiyah olmalı!

Klasik düğün göz makyajı yapmak istiyorsan kalıcılığına ve yoğunluğuna güvendiğin makyaj malzemelerini tercih etmelisin. Maybelline New York Color Tattoo 24Hr Krem Göz Far 230 Groundbreaker Leylak rengi düğün makyajı için ideal! Her göz rengine uyum sağlayan bu renk, göz makyajına fresh bir bahar görünümü kazandırır. 24 saate kadar kalıcı olan krem göz farını, fırça yardımıyla göz kapağına sür ve dış köşelerine doğru dağıt. Göz makyajını ortaya çıkarmak için Maybelline New York Hyper Easy eyelinerı üst kirpik diplerine uygulamalısın. Uzun kuyruklu eyeliner modeli, düğün göz makyajına çok yakışır.

Yeşil düğün göz makyajı

Yeşil düğün göz makyajı

Düğün göz makyajı dediğin sadece klasik renklerde olmaz. Dilersen yeşil, mavi veya sarı tonlarında da göz makyajı yapabilirsin. Sezonun en trend düğün için göz makyajı modellerinden biri yeşil göz makyajı oluyor. Bu göz makyajını özellikle kır düğünü veya yaz düğünü planlayanlar için öneririz.

Yeşil farının ön plana çıkması ve pürüzsüz görünmesini istiyorsan Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı ile göz çevreni aydınlatmalısın. Farını sürdükten sonra göz altına dökülen toz farları temizle ve göz çevresine Maybelline kapatıcıyı uygula. Özellikle eyelinerın alt kısmına uyguladığın kapatıcı, eyeliner çizgisinin daha kusursuz görünmesine yardımcı olur. Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, gözeneklerini tıkamadığı ve gün boyu nemli bir bitiş sağladığı için yaz düğününde canlı, enerjik görünmeni sağlayacak.

Bronz göz makyajı

Bronz göz makyajı

Renkli gözlerin varsa düğün günü için mutlaka nude tonlarda göz makyajını denemeni tavsiye ederiz. Nude bronz tonlardaki göz makyajı sana çok 'sade' geliyorsa, grafik bronz göz makyajlarını araştırabilirsin.

Efsanevi krem farlardan biri olan Maybelline New York Color Tattoo 24H Göz Farı 35 On And On Bronze, göz makyajında 24 saate kadar kalıcılık sağlar ve ıslak bitişiyle göz makyajına ışıltı kazandırır. Dilersen parmağınla veya far fırçasıyla bronz krem farını sürebilirsin. Maybelline krem farı uygulama yoğunluğuna göre rengini ayarlayabilirsin. Grafik bir görünüm kazandırmak için göz kapağının katlanma çizgisine daha yoğun bir şekilde farını uygula. Kaşının altına doğru farını daha az sürerek kaşlarını daha kalkık gösterebilirsin.

Simsiyah düğün göz makyajı

Simsiyah düğün göz makyajı

Bembeyaz gelinliğe en çok siyah göz makyajı yakıştırıyorsan yalnız değilsin! Biz de siyah göz makyajının asaletini çok beğeniyoruz. Düğün gününde göz makyajında tek renk hakim olsun istiyorsan ihtiyacın olan iki makyaj malzemesi var: siyah eyeliner ve simsiyah maskara.

Düğün için eyeliner önerisi isteyenlere Maybelline New York Hyper Easy eyelinerı tavsiye ederiz. Bu eyelinerın esnek ucu sayesinde hiper kolay eyeliner çizgisi yaratabilir ve kesintisiz eyeliner uygulaması yapabilirsin. Boşluksuz, pürüzsüz ve atlama yapmadan eyeliner çekmek istiyorsan Hyper Easy tam sana göre! Simsiyah eyelinerını, aynı yoğunlukta maskara ile tamamlamak için Maybelline Falsies Lash Lift Ultra Siyah Maskara kullanabilirsin. Profesyonel kirpik liftingi görünümü sağlayan bu maskara, kirpiklerine ekstra uzunluk kazandırıyor ve dipten uca daha kıvrık gösteriyor. Çift taraflı eğimli fırçası ve ultra siyah formülü sayesinde düğün makyajının yıldızını kirpiklerin yapabilirsin.

Gözlerini daha büyük göster

Gözlerini daha büyük göster

Düğün makyaj modelleri arayan gelin adaylarının ortak talebi, gözlerini olduğundan daha büyük göstermek! Gözlerini olduğundan daha iri ve büyük göstermek için ilk kural farını biraz dışarı doğru yayarak uygulamak. Maybelline New York Color Tattoo 24Hr Krem Göz Farı 240 Dusk Doll Koyu Bej rengi, göz makyajında illüzyon yaratarak gözlerinin olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Gözlerinin büyük görünmesi için dış köşelerine daha yoğun far uygulamayı unutma!

Gözlerini daha aydınlık göstermek her zaman daha büyük görünmesini de sağlar. Bunun için Maybelline New York Instant Anti-Age Eraser'dan yardım alabilirsin. Göz altına, göz kenarlarına ve kaşının alt kısmına Maybelline kapatıcıyı uygulayarak göz makyajının daha pürüzsüz görünmesini sağla. Küçük gözlüysen düğününde koyu renk göz makyajından kaçın. Bordo, bronz, nude ve toprak renkleri gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler