loader

Sezonun En Popüler Gelin Makyajı Trendlerini İnceliyoruz!

Favoriye Ekle

Gelin makyajı 2021 en çok araştırılan konuların başında geliyor. Eğer sen de 2021 gelini olacaksan gelin makyajı trendlerini yakından tanımalısın.

2021 yılı, geride bıraktığımız yıllara pek benzemiyor. Bu sene gelin olanlar da en az 2021 yılı kadar iddialı ve sıra dışı olacaklar. Bu sene gelin makyajları Instagram'da takip ettiğimiz kadarıyla renkli, doğal ve çarpıcı görünüyor. Yıllar sonra düğün veya nikah fotoğraflarına baktığında hala göz alıcı görünecek kadar zamansız bir makyaj yapmak istiyorsan yazının devamına bekleniyorsun. 2021 gelin makyajı trendlerini merak eden ama 'benim bu sene gelin olmam imkansız' diyenler de de makalemize dahil olabilirler :).

Gelin makyajında kırmızı ruj

Gelin makyajında kırmızı ruj

2021 gelin makyaj modasında en çok dikkatimizi çeken kısım kırmızı ruj oldu. Gelin makyajı doğal modası devam ederken karşımıza kırmızı rujun çıkması bizi şaşırttı. Fakat makyajcom gelinleri eminiz kırmızı ruju da doğal bir şekilde kombinleyebilirler.

Düğün makyajı yaparken en çok üzerinde araştırma gereken konu uzun süre kalıcı olan makyaj ürünleri olmalı. Düğünün yarısında dudağındaki rujun bir kısmının silinmesini istemezsin, değil mi?

Bizim kalıcılığına çok güvendiğimiz kırmızı rujla seni tanıştıralım: Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlar! Kırmızı rujun verdiği feminen özgüveni en kusursuz bir şekilde taşımak için Maybelline'in kırmızı rujlarına göz atmalısın. Super Stay Matte Ink serisindeki kırmızı tonlarının her biri birbirinden iddialı ve çekici. Klasik bir kırmızı arıyorsan, tüm cilt tonlarına yakışan 20 Pioneer rengini tercih edebilir, baharatlı kırmızı tonlarıyla daha sıcak kırmızı tonları denemek istersen de Matte Ink Spiced Edition serisindeki parlak kırmızı tonlu 320 Individualist ve kırmızı-turuncu tonlu 330 Innovator rengine göz atabilirsin.

Gelin makyajında bronz ve aydınlık ten

Gelin makyajında bronz ve aydınlık ten

Gelin makyajı modellerinde bronz tonlarda aydınlık ten makyajını sık sık görüyoruz. 2021 yılında gelin olanlar bu sene bronzer ve aydınlatıcı adımlarını birleştirmeliler.

Gelin makyajında daha doğal, fresh ve canlı bir stil elde etmeni öneririz. Artık klasik mat kontür makyajı out, doğal ve içten parlayan cilt görünümü in! Sen de bu trende ayak uydurmak için NYX Professional Makeup High Glass Illuminating Powder ile hemen tanış. Eğer açık tenliysen bu aydınlatıcının 01 Moon rengini, daha koyu tenliysen 03 Gold rengini kullanmanı tavsiye ediyoruz. Kremsi bir yapısı olan bu aydınlatıcı gelin makyajını aydınlatacak ve yüzüne doğal bir bronzluk kazandıracak. Camsı bir ışıldamaya sahip olan bu aydınlatıcının en büyük avantajı fondötenin ile kolayca bütünleşmesi. Böylece evde gelin makyajı yaptığını kimse anlamayacak ve makyajın çok profesyonel görünecek.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yok gibi göz makyajı

Yok gibi göz makyajı

2021 gelin makyajı trendlerinde artık alaturka göz makyajı yer almıyor. Onun yerine daha fresh, sade ve yok gibi duran göz makyajları tercih ediliyor. Tabii göz makyajını ortaya çıkaran iddialı kirpikleri de unutmuyoruz.

Düğün göz makyajında gözleri ortaya çıkarmak ilk önceliğimiz fakat bunu renkli far renkleri yerine doğal ve nude alt tonlu renklerle yapmalısın. Gelinlerin kullanabileceği far paleti önerisi arayanlar için gözümüz kapalı bir şekilde Maybelline New York Nudes of New York far paletini öneriyoruz. Nudes of New York far paletinin içinde hem mat hem de ışıltılı bitişli far renkleri bulunuyor. Tamamen nude tonlardan oluşan farlar hem çok kolay dağılabiliyor hem de kremsi yapıları sayesinde gün boyu pigmentlerinden bir şey kaybetmiyor.

Editörün önerisi: 2020 gelinleri için nude buğulu göz makyajı ideal olacak. Buğulu göz makyajında far paletindeki koyu nude tonu göz kapağının katlanma çizgisine uygulayarak gözlerini daha belirgin gösterebilirsin.

Kirpiklerini ön plana çıkar

Kirpiklerini ön plana çıkar

2021 gelin makyajında göz makyajının sade olacağını söyledik ama kirpiklerin değil... Kirpiklerin düğün günü hiç olmadığı kadar iddialı görünmeli, tabii doğallığını kaybetmeden. Düğün günü kirpiklerini belirginleştirmek ikonik maskaradan yardım almalısın. Lancome Monsieur Big maskara tam düğün, nişan gibi özel etkinlikler için ideal! Yumuşak fiberlerden oluşan Monsieur maskaranın fırçası, kirpiklerini tam dibinden kavrayarak uçlarına doğru hacimle kaldırıyor. Kirpiklerine tek tek etki eden Lancome maskara, onları kalınlaştırarak daha dolgun ve hacimli görünmelerini sağlıyor. Lancome Monsieur Big maskarayı sürdükten sonra aynaya bakıp 'bu benim kirpiklerim mi?' diyeceksin.

Gelin makyajının olmazsa olmazı: Pürüzsüz ten

Gelin makyajının olmazsa olmazı: Pürüzsüz ten

2020 gelin makyajının belki de en önemli trendini sona sakladık. Pürüzsüz, doğal ve bir o kadar kalıcı ten makyajı çok önemli. Gelin makyajında ilk olarak göze çarpan ten makyajında yapılan hatalar oluyor. Gözeneklere dolan fondöten, parlama yapan fondöten ve kalıcı olmayan fondöten gelinlerin korkulu rüyası. Merak etme, makyajcom sana düğünler için en iyi fondöten önerisini söylüyor: YSL Beauty All Hours Fondöten.

YSL Beauty All Hours Fondöten, tüm gün dans etmeye, eğlenmeye, terlemeye ve yeme-içmeye rağmen cildinde ilk anki gibi kalabilecek ender fondötenlerden biri. YSL fondöten, diğer kalıcı fondötenler gibi mat ve donuk bir yapıya sahip değil. Cildinde aydınlık ve canlı bir etki yaratıyor ve cildinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Gelin ten makyajından beklentini tahmin edebiliyoruz ve sana hiç düşünmeden YSL Beauty All Hours fondöteni öneriyoruz.

Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten


Gelin makyajında 30 saate kadar kalıcı, transfere, bulaşmaya, terlemeye ve suya dayanıklı bir fondöten kullanmak istersen, gözümüz kapalı Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten'i önerebiliriz. Ciltteki tüm kusurları tek bir seferde gizleyebilen bu fondöten, cilde doğal-mat bir bitiş veriyor. Formülü çok hafif olduğu için asla ağırlık yaratmıyor ve cildin nefes almasını da sağlıyor. Düğün boyunca bozulmayan bir ten makyajı için Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten'i tercih edebilirsin.

Cildine aydınlık bir etki vermek, koyu göz altı morluklarını gizlemek için de Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı kullanabilirsin. Sünger aplikatörü ile çok pratik bir şekilde uygulanan bu kapatıcı, göz çevreni kusursuzlaştırarak dinlenmiş ve aydınlık bir etki verecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön