loader

Sıcağa karşı koy: Sıcak günlerde nasıl makyaj yapmalı?

Favoriye Ekle

Yaz mevsiminin gelmesini dört gözle bekledik ama şimdi de sıcaklarda güzelliğimizi nasıl koruyacağımızı bilemiyoruz! Yüksek sıcakların cildimiz üzerinde ne kadar zarar verici etkilere sahip olduğunu hepimiz biliyoruz ama bunun yanında bir de makyajımız sıcaklara dayanamıyor. Peki ne yapmalı? İşte sıcaklara dayanan makyajın sırları.

1.Temiz bir cilt

Yaz veya kış olması fark etmez, cilt temizliği oldukça önemlidir. Özellikle yazın günde iki kere yüzünü temizlemelisin. Yumuşak formüllü bir cilt temizleyici ile hem akşam hem de sabah yüzünü yıkayabilirsin. Eğer hassas bir cilde sahipsen termal sulardan ve misellar sulardan da yararlanabilirsin.

2.Kusursuz bir ten makyajı

Özellikle yaz aylarında BB krem veya CC krem gibi ürünlere yönelmeni öneririz. İlk önce Lancome La Base Pro Pore Eraser Instant Pore Minimiserbir makyaj bazı uygulayıp ardından cilt tonuna uygun Maybelline New York Dream Fresh Bb Krem'i uygula. Sonrasında kapatıcı ile gözaltlarını aydınlatıp kapatıcını pudra ile sabitle.

3.Su geçirmeyen ürünler

Makyaj yapıp sıcak havada dışarıya çıktıktan bir süre sonra göz makyajının yavaş yavaş pandaya dönüştüğünü fark ettin mi? Bu komik görünümün oluşmaması için waterproof, yani su geçirmeyen ürünleri kullanabilirsin. Maybelline New York Volum' Express Maskara Falsies Waterproof Very Black gibi su geçirmeyen bir maskarayı kirpiklerine uygulayabilir, far bazı uyguladıktan sonra da göz farını uygulayabilirsin.

4.Lip balm kullan

 

Çok sıcak günlerde ruj yerine dudak nemlendiricilerden yararlanabilirsin. Maybelline New York Baby Lips'ler sıcak günler için ideal!

 

5.Makyaj sabitleyiciler

İşte yazın kurtarıcısı! Makyajını sonlandırdıktan sonra makyaj sabitleyici uyguladığında, gün boyu için rahat olabilir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/