loader

Sıcak havalarda en çok yapılan makyaj hataları

Favoriye Ekle

Havalar artık normalin üzerine çıktı, sıcaktan dışarıda duramıyoruz! Nemden ve terden dolayı ne saçımız ne de makyajımız istediğimiz gibi görünmüyor. Uzun uzun yaptığımız makyajımız, birkaç saat sonra cildimizde durmamaya, parlama yapmaya başlıyor. Sabahtan yaptığın makyajının gün içinde kusursuz görünmesi, ilk anki tazeliğini koruması için aşağıdaki adımları takip etmeni tavsiye ediyoruz.

Primer kullanmamak

Makyaja başlamadan önce cildini iyice temizlemelisin. Makyaj yapmadığın zamanlar, cildinin temiz olduğu anlamına gelmez. Önce cildini temizle, daha sonra primerını uygula. Makyaj bazı, makyajının gün boyu cildinde daha kalıcı olmasına yardımcı olur. Makyajının cildinde parlama yapmasına engel olur ve cildin ile fondöten arasında koruyucu bariyer görevi görür. Daha ne olsun?

Fazla pudra uygulamak

Fondöten uyguladıktan sonra nemden dolayı cildin ister istemez parlayacaktır. Bu görünümü matlaştırmak için pudra sürmek, yaz mevsiminde pek doğru bir uygulama olmayacaktır. Kat kat pudra uygulamak makyajının daha kötü görünmesine neden olacaktır. Bunun yerine yağ emici mendillerden kullanmanı tavsiye ediyoruz. Matlaştırıcı özelliği olan bu mendiller, cildindeki yağı emerek fresh bir görünüm sağlar.

Yoğun ten makyajı yapmak

Yaz sıcağında yoğun ve kat kat fondötenler sürmek yerine, BB veya CC krem kullanmanı tavsiye ediyoruz. Eğer cildindeki kusurları kapatmak istiyorsan, lokal olarak kapatıcı kullanıp üzerine BB veya CC krem uygulayabilirsin. Böylece hem cildin daha sağlıklı görünecek, hem de sen daha ferah hissedeceksin.

Waterproof ürünler kullanmamak

Yaz döneminde göz makyajında su geçirmez ürünler kullanmalısın. Nemden veya terden dolayı göz makyajın gün içinde kolaylıkla bozulabilir. Özellikle göz içinde sürdüğün siyah kalemin waterproof olmasına çok dikkat etmelisin. Göz makyajının daha kalıcı olması için farını ıslak far fırçası ile uygulamanı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön