loader

Sıcak Yaz Gecelerinde Büyüleyici Görünmenin 5 Yolu

Favoriye Ekle
Sıcak Yaz Gecelerinde Büyüleyici Görünmenin 5 Yolu

Bunaltıcı yaz sıcakları güneşin batışıyla birlikte yerini serin yaz gecelerine bırakıyor. Hafif esintili yaz akşamlarının keyfi başka hiçbir şeye benzemiyor.

Yaz akşamlarında biz taptaze, ışıltılı ve biraz da renkli görünmeyi çok seviyoruz. Naturel makyaja biraz renk biraz da ışıltı katınca tadından yenmiyor! En sevdiğimiz yaz akşamları makyajını bugün sizlere açıklıyoruz. Sıcak yaz akşamlarında büyüleyici görünmek, bu 5 maddeye göz attıktan sonra sana bebek işi gibi gelecek.

Doğru baz & fondöten ikilisini bul

Doğru fondöteni, doğru bazı buldun. Peki bu iki ürün birbirine uyuyor mu? Yaz akşamlarında doğal ve pürüzsüz görünmek için birbiriyle kusursuz uyum içinde olan makyaj bazı ve fondöteni seçmelisin. 

Bizim son zamanlarda deneyip çok memnun kaldığımız bir ikiliden bahsedelim: Yves Saint Laurent Touche Eclat Blur Primer Makyaj Bazı + YSL Beauty Touche Éclat All-In-One Glow fondöten. Makyaj bazıyla öncelikle yüzümüze pürüzsüz bir dokunuş sağlıyor daha sonra üzerine All-In-One Glow fondöteni uyguluyoruz. İncecik yapılı, aydınlık bitişli bu fondöten cildimizde varla yok arasında bir görünüm sağlıyor. Tam da yaz akşamlarında olması gerektiği gibi fresh ve aydınlık bir bitiş yakalıyoruz. 

Parla ve renklen

Yaz akşamlarına en çok yakışan makyaj teması parlak ve renkli makyajlardan oluşuyor. Ten makyajında aydınlık ve ışıl ışıl bir görünümü yakalaman için ihtiyacın olan ürün: Yves Saint Laurent Touche Eclat Glow Shot. 

Likit aydınlatıcını parmağının üzerine al ve elmacık kemiklerinin üzerine, burun kemiğine, kaşlarının üzerine ve biraz da çene ucuna uygula. Akşam makyajında nasılsa aydınlatıcın çok görünür olmayacağı için biraz abartmakta bizce zarar yok!

Ten makyajını renklendirmenin yolu fresh aydınlatıcılardan geçiyor. Yves Saint Laurent Kiss & Blush Duo Stick 01 Fuchsia Desinvolte rengini hem dudaklarında hem de yanaklarında kullanabilirsin. Biz yaz akşamlarında pembe yanakları çok sevdiğimiz için bu ürünü yanaklarımıza sürüyoruz. Yanağına 4-5 nokta allık uygula ve parmaklarınla tampon hareketlerle dağıt. 

Islak görünen göz makyajı

Islak göz makyajı için ihtiyacın olan makyaj ürünü likit farlar. Parlak ve canlı bir etki yaratan bu farları biz çok sevioyoruz (kolay uygulanması da bonus oluyor!) 

Yaza en çok yakışan renklerin başında altın tonları geliyor. Yaz akşamlarında ışıl ışıl görünmek için YSL Beauty Full Metal Shadow Likit Far 19 Junky Tangerine rengine bir şans vermelisin. Bu farın en sevdiğimiz özelliği sadece tek bir renk olarak kullanılabiliyor olması. Yani başka renklerle karıştırmana hiç gerek yok. Göz kapağına likit farını uygula, parmaklarınla dağıt. İşte bu kadar!

Göz makyajını ön plana çıkarmak için maskara sürmeyi unutma. YSL Beauty Volume Effet Faux Cils The Curler Maskara ile kirpiklerini dipten uca kıvır, altın bakışlarını yaz akşamlarının odağı yap. 

Bronz görünmeyi unutma!

Yaz akşamlarının sırrı bronz görünmekten geçiyor. Her ne kadar bronz olsan da biraz daha fazla bronz görünmekte bizce sorun yok. 

Akşamları dışarı çıkarken YSL Beauty Les Sahariennes Bronzer Pudrayı yüzünün yüksek bölgelerine uygula. Güneşin yüzünde ilk olarak yaktığı bölgelere bronzerını uygularsan çok daha doğal bir sonuç alabilirsin. Bronzerını her zaman büyük ve yumuşak bronzer fırçasıyla uygulamanı öneriyoruz. 

Dudaklara doğal bir dokunuş

Yaz akşamlarında dudaklarına yoğun renkler vermek yerine daha naturel görünen renkleri tercih etmelisin. YSL Beauty Volupté Liquid Balm 11 Hook Me Berry tam bir yaz rengi!

Vişne alt tonlu lip balm dudaklarda ıslak bitişli bir hava bırakıyor. Yaz akşamlarındaki bu aydınlık makyajını hafif bir rujla tamamlayarak dışarı çıkabilirsin. Tabii bir şartla! Yaz akşamlarının sağı solu belli olmaz. Rüzgardan, fazla sıcaktan makyajının bozulmaması için YSL Beauty Top Secrets Makeup Setting Spray Hydrating Makyaj Sabitleme Spreyi gözlerin hariç bütün yüzüne sık. Gece boyu güzelliğini garanti altına al. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön