loader

Sıcaklarla başa çık: Makyajın en sıcak günlere bile meydan okusun

Favoriye Ekle
Sıcaklarla başa çık: Makyajın en sıcak günlere bile meydan okusun

Bunaltıcı sıcaklar ve yüksek nem birleşince, makyajımız için tam bir felaket senaryosu oluşuyor! Yoğun bir makyaj sıcak havada hemen eriyeceği gibi, yüzün için de ağır gelebilir. Ne yazık ki, bazen makyaj yapmamak gibi bir seçeneğimiz olmuyor. Sonuçta yaz mevsimi boyunca, düğünlere, nişanlara, mezuniyetlere, yaz gezmelerine ve tabii ki işe giderken de güzel görünmemiz gerekir. Makyajının en sıcak günlerde bile taze kalması için, hazırladığımız ter, ısı ve nem geçirmez makyaj ipuçlarına bir göz atmaya ne dersin?

Yüz makyajın için ipuçları:

-Yoğun makyaj yerine, güneş koruyuculu ve waterproof özellikli BB kremlerden yararlanabilirsin. Cildini hem nemlendiren, hem güneşten koruyan, hem de pürüzsüz görünmesini sağlayan BB kremden önce de, kalıcı olması için makyaj bazı uygulamayı atlamaman gerekir.

-Cildindeki sivilcelerin ve izlerinin kapanması için, cilt tonundaki pudrayı kullanabilirsin. Su geçirmez formda ve güneş koruyuculu pudrayı uyguladığında, izlerin nasıl yok olduğuna şahit olabilirsin. Hava ne kadar sıcak olsa da, su geçirmez olduğu için erimeyip, cildini kamufle eder.

-Yanaklarını renklendirmek için, krem allıkları tercih edebilirsin. Toz formda olmadığı için, sıcaklıkla erimez ve akmaz. Parmak uçlarınla elmacık kemiklerine uygula ve canlı bir yüze kavuş!

Göz makyajın için ipuçları:

-Göz makyajını uygulamadan önce göz kapaklarıne ve göz çevrene primer uygulayıp, sürdüğün farın ve eyelinerın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Ayrıca, göz kalemi yerine, waterproof eyeliner ve rimel uygulayarak da sıcağa karşı dayanıklı bir göz makyajı oluşturabilirsin.

Dudakların için:

-Kalıcı formda rujunu uygulamadan önce, dudaklarına güneşten zarar görmemesi için lip balm sürebilirsin.

Son dokunuş:

Makyanını sonlandırırken, makyaj sabitleyici spreyini tüm yüzüne sıkıp, makyajının sıcağa ve neme karşı koymasını sağlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön