loader

Simli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Yılbaşına sayılı günler kalmışken, simli göz makyajı nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz!

Yılbaşı gecesi planın nedir? Yeni yılı her ne şekilde kutlamayı planlıyorsan, o gece ışıldamak tek kural! Yepyeni yıla ışıl ışıl bir giriş yapman, dikkatleri üzerine çekmen ve çevrendekileri büyülemek için bu yazımızda yılbaşı için simli göz makyajı nasıl yapılır anlattık!

Simli göz makyajı nasıl yapılır?

Simli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Yılbaşı demek ışıltı demek, haliyle de makyajın da pırıl pırıl olması demek. Bu yılbaşı makyajında simli göz makyajları her sene olduğu gibi çok moda. L’Oréal Paris’in sınırlı sayıdaki yeni yılbaşı koleksiyonu sayesinde, yeni yıl partilerinin en ışıltılı ismi yine biz olacağız. Nasıl mı? Hemen anlatmaya başlıyoruz.

Dikkat çekici ışıltılı göz makyajı için neyse ki bu sene iki harika seçeneğimiz var: L’Oréal Paris yılbaşı koleksiyonundaki altın ve mor tonlarındaki iki simli far imdadımıza yetişti. Sadece iki farla partinin en çarpıcı ismi olmamız garanti.

Editörün Önerisi: Simli göz makyajı için ten makyajında kusursuz bir bitiş elde etmek gerek. Bunun için sana önerimiz, hem yüksek kapatıcılığa sahip hem de cildinin nefes almasını sağlayan bir L’Oréal Paris Infaillible 24H Fresh Wear fondöten. Bulaşmaya ve temasa dayanıklı bu fondöten, cildini pürüzsüz gösterirken çok uzun saatler boyunca da kalıcı.

Simli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Göz makyajının ilk adımında mor renkli L’Oréal Paris Purple Lights simli farı göz kapaklarına uygula. Oldukça ışıltılı bu far aynı zamanda yüksek pigmentli. Tek seferde yoğun bir etki elde etmiş olacaksın.

Işıltının dozunu biraz daha artırmak için gözünün katlanma bölgesine ise altın simli Stardust in Paris farı uygula ve yumuşak uçlu bir fırça ile güzelce dağıt. Göz pınarlarına da uygulamayı unutma!

Hacimli ve iddialı kirpikler

Simli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Gözde böyle ışıltılı ve simli farlar kullandığında, kirpiklerinin iyice hacimli ve iddialı olmasına özen göstermelisin. Bunun için tek önerimiz L’Oréal Paris’in Paradise maskarası. Kirpiklerine göz alıcı bir hacim veren bu maskara tüm zamanların favorisi ve yılbaşı makyajına da çok uygun!

Son adımda, kirpiklerine biraz daha ışıltı eklemek için, L’Oréal Paris yılbaşı koleksiyonundaki altın simli Volume Million Lashes Top Coat maskarayı uygulayabilirsin. Kirpiklerine altın ışıltılar ekleyecek bu maskara yılbaşı için özel düşünülmüş!

Işıltıyı maksimuma çıkar

Simli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Bitti mi? Hayır! Yılbaşı makyajında ışıltının dozunu yükseltmek tamamen serbest. Bunun için yine L’Oréal Paris yılbaşı koleksiyonundaki Stardust likit aydınlatıcıyı yüzünün yüksek bölgelerine uygula. Elmacık kemiklerinin üzerine, burnunun ucuna, dudaklarının üzerine ve biraz da kaş altlarına, işte hazırsın!

Editörün Önerisi: Dudaklarında nude tonlar tercih edebileceğin gibi yılbaşının ışıltısından güç alarak iddialı bir kırmızı da kullanabilirsin. Nude olarak önerimiz, ışıltılı bitişiyle 259 Nude After Party, kırmızı olarak da yine aynı seriden 393 Paris Burning!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler