loader

Simli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Simli göz makyajı hakkında bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

Işıltılı ve simli göz makyajları son dönemde çok popüler. Eğer sen de göz makyajınla dikkatleri çekmek, parlamak ve ışıldamak istyorsan, simli göz makyajı tüyolarımızı mutlaka keşfetmelisin!

Simli göz makyajı nasıl yapılır?

simli göz makyajı nasıl yapılır?

Simli göz makyajı yaparken kullanmak için önünde pek çok seçenek var. Örneğin simli bir far veya far paleti kullanabilir veya toz halinde satılan glitter ve simleri kullanabilirsin. Ayrıca simli eyeliner ve simli krem farlar da deneyebilirsin.

1. Glitter primer / far bazı kullan

nyx professional makeup glitter primer

Simli göz makyajının kalıcı olması için ilk adımda bir glitter primer veya far bazı kullanmanı öneririz. Böylece simler gün boyu kalıcı oluur ve göz altına dökülme yapmaz. Ayrıca far bazları, kullandığın simli farın ışıltısının da daha yoğun olmasını sağlayacaktır. Bunun için NYX Professional Makeup Glitter Primer'ı önerebiliriz.

2. Simli far paleti

simli far paleti önerisi

Simli göz makyajında kullanabileceğin NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette - Utopia, içerisinde hem ışıltılı-metalik, hem simli hem de mat farlar barındırıyor. Buradaki doğal simli farları birbiriyle kombinleyerek göz alıcı simli bir göz makyajı yapabilirsin. Farların pigmentasyonu yoğun olduğu için tek sürüşte etkisini görebilir ve yumuşak yapılarıyla rahatça karıştırabilirsin.

nyx professional makeup avatar suyun yolu renkli far paleti

Simli göz makyajında daha canlı simli farlar kullanmak istersen, NYX Professional Makeup Avatar Suyun Yolu Renkli Far Paleti'ni de kullanabilirsin. Sınırlı sayıdaki bu özel far paletinde, mavi, yeşil ve pembe'nin en canlı tonları bulunuyor. Özellikle glitter farlar, tek seferde yoğun ışıltı veriyor. (Bu far paletine ve Avatar makyaj koleksiyonuna Watsons mağazalarından ulaşabilirsin.)

3. Simli eyeliner

simli eyeliner önerisi

Simli göz makyajını eyeliner ile de yapabilirsin! Simli eyelinerlar ile ışıltılı ve renkli bir görünüm de son dönemde oldukça popüler. NYX Professional Makeup Epic Liner Sticks ile istediğin renkte simli eyeliner görünümü elde edebilirsin. Bu linerların yapısı son derece yumuşak, bu yüzden çok kolay uygulanıyorlar. Sabitlendikten sonra da gün içerisinde asla bozulmuyorlar. 36 farklı renk seçeneğinden istediğini seçebilir, hatta birkaç rengi bir arada kullanarak simli göz makyajının canlılığını atırabilirsin.

4. Simli lip gloss

NYX Professional Makeup Filler Instinct Simli Lip Gloss

Bitti mi? Hayır! Simli lip gloss ile de bu ışıltılı makyajı bir üst boyuta taşıyabilirsin. Simli lip glosslar dudaklarının hem ışıltılı hem de daha dolgun görünmesini sağlayacak. NYX Professional Makeup Filler Instinct Dudak Parlatıcılarından Brunch Drunk rengi favorilerimizden. İçinde simler olan bu şeffaf dudak parlatıcısı, dudak dolgunlaştırma özelliği sayesinde de bir harika. İster tek başına, istersen de her zamanki rujunun üstüne parlatıcı olarak harika bir simli lip gloss seçeneği.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler