loader

Sınır tanıma: Göz farını uygulamanın 3 farklı yolu

Favoriye Ekle
Sınır tanıma: Göz farını uygulamanın 3 farklı yolu

Bütün kadınlar bilirler ki söz konusu makyaj olduğunda, keskin sınırlar yoktur. Yanaklarımızaa allık olarak ruj da kullanabiliriz, göz kapaklarımıza dudak parlatıcısı da uygulayabiliriz, maskaramızla eyeliner da çekebiliriz... Limit gökyüzü!

Biz de önerilerimizi paylaşırken makyaj rutinine renk katacak tercihler yapmayı seçiyoruz. Bugünkü odağımız ise göz farları. Sadece birkaç damla su ve far fırçası ile göz alıcı bir göz makyajının sırlarını öğrenmeye hazır mısın?

Versiyon #1: Göz kapakları

Bu sezonun en güzel makyaj trendlerinden biri de makyajda "halo" efekt yaratmak. Islak far fırçası ve ışıltılı tonlarda göz farı ile harikalar yaratabilirsin. Göz farını kırışıklık çizginin üstüne çıkmayacak şekilde göz kapaklarına ve alt kirpik altlarına uygulayarak göz makyajına başla. Ardından temiz bir fırçayla uyguladığın farın tam olarak karışmasını sağla. İşte bu kadar.

Versiyon #2: İç kısımlar

İfadene parıltı katmak için en ideal yollardan biri ise ışıltılı göz farını gözünün iç köşesine uygulamak. Göz farının pigmentasyonunu artırmak için daha önceki uygulamada da olduğu gibi nemli bir far fırçasından yardım al. Açılı far fırçası ile gözünün iç köşesine uyguladığın farı, en doğal etki için iyice dağıt. Bu basit öneriyi uygulayarak yorgun görünüme de elveda de!

Versiyon #3: Göz altları

Göz altına eyeliner uygulaması bu sezonun en trend makyaj stillerinden. Etkileyici bakışlar için, açılı bir far fırçasını ıslatıp koyu tonlarda göz farını göz altlarına uygula. Uygulamaya göz altlarının dış köşesinden başla ve iç köşesine kadar devam ettir.

İşte bu kadar! Göz farınla harikalar yaratmaya hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön