loader

Sıra Dışı Makyaj Trendi: Crying Girl Makyajı Nedir?

Favoriye Ekle

"Makyajla ağlamış gibi görünebilecekken neden gerçekten ağlayasın ki?" TikTok makyaj trendleri arasında yer alan crying girl makyajının doğmasına yol açan bu sözlere sen de katılıyorsan, aramıza hoş geldin!

Birbirinden yaratıcı ve sıra dışı TikTok makyaj trendleri bizi her seferinde şaşırtmayı başarıyor. Bir TikTok kullanıcısının çektiği ağlamış gibi duran makyaj stili, TikTok'ta 4 milyondan fazla izlenerek viral oldu. “Peki, ağlamış gibi görünmek için ne yapmalıyız?” diyorsan doğru yerdesin. Bu yeni TikTok güzellik trendi ilgini çektiyse pembe tonlu makyaj malzemelerini ve fırçalarını hazırla, crying girl makyajıyla eşsiz bir görünüme imza atmak için kolları sıvıyoruz!

Crying Girl Makyajı Nedir?

Crying Girl Makyajı Nedir?

Crying girl makyajı, pembe tonlu ve ışıltılı makyaj malzemeleriyle ağlamadan da ağlamış gibi bir görünüm yaratmayı mümkün kılan bir makyaj stili. Bu TikTok makyaj trendi, cildin ve gözlerin ağlanan zamanlardaki masum, nemli ve ışıltılı görünümünden ilham alıyor.

Crying Girl Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

Crying Girl Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

Crying girl makyajını masum veya ağlamış gibi görünmek istediğin her zaman yapabilirsin. Günlük hayatında böyle bir görünüme ihtiyaç duymuyorsan ağlayan kız makyajını festival, cosplay ve parti gibi etkinliklerde kullanabilirsin.

Crying Girl Makyajında Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılır?

Crying Girl Makyajında Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılır?

  • Işıltı veren nemlendirici makyaj bazı
  • Doğal/parlak bitişli fondöten
  • Doğal bitişli allık
  • Likit highlighter
  • Doğal bitişli far
  • Kirpikleri tek tek ayıran maskara
  • Doğal bitişli dudak kalemi ve ruj

Crying Girl Makyajı Nasıl Yapılır?

Crying girl ya da ağlayan kız makyajına başlamadan önce cilt bakımını tamamlamalısın. Ne de olsa cilt gözyaşlarıyla ıslandığında her zamankinden daha nemli bir görünüme ulaşıyor. Sen de bu etkiyi cilt bakımınla yakalayabilirsin. Makyaj malzemelerini hazırladıysan ağlama makyajı nasıl yapılır adım adım bakalım!

1. Adım: Crying Girl Makyajı için Nemli Cilt Görünümü

Crying Girl Makyajı için Nemli Cilt Görünümü

Cildini her zaman kullandığın yüz temizleme jeliyle yıkadıktan sonra yoğun nemlendirici bir kremle nemlendirmelisin. Ardından ışıltılı bir makyaj bazıyla cildine aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırmalısın.

2. Adım: Crying Girl Makyajı için Işıltılı Ten Makyajı

Crying Girl Makyajı için Işıltılı Ten Makyajı

Crying girl makyajında en önemli adım göz makyajı olsa da cildin de gözyaşlarıyla ıslanmış gibi bir görünüme sahip olması gerekiyor. Farkındaysan, ağlayınca cilt nemlendiği gibi her zamankinden daha dolgun görünüyor. Bu nedenle biz de L’Oréal Paris True Match Serum Fondöten’in bu adım için uygun olacağını düşündük. Yüzde 1 saf hyaluronik asit içeriğiyle cildin dolgunlaşmasını sağlayan L’Oréal Paris serum fondöten, ışığı yansıtan pigmentleri sayesinde cilde aydınlık ve canlı bir görünüm de kazandırıyor.

3. Adım: Crying Girl Makyajı için Kızarık Cilt Görünümü

Crying Girl Makyajı için Kızarık Cilt Görünümü

Crying girl makyaj stilinde yanakların, burnun ve hatta gözlerin için kızarık bir görünüm yaratmalısın. Bunun için kremsi yapısıyla kolayca uygulanan L’Oréal Paris Wake Up and Glow Blush Melon Dollar Baby allığı öneriyoruz. Cilde anında canlı ve aydınlık bir görünüm veren bu L'Oreal Paris allığı parmaklarınla ya da allık fırçasıyla yanaklarına, gözlerinin altına ve burnunun ucuna sürmelisin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

4. Adım: Crying Girl Makyajı için Islak Görünümlü Göz Altları

Ten makyajının son adımında ise cildini aydınlatmalısın. Bunun için NYX Professional Makeup Born To Glow Lıquıd Illumınator likit aydınlatıcıyı kullanabilirsin. Bu aydınlatıcıyla doğal ve ışıltılı bir cilt görünümü elde etmek mümkün. NYX Professional likit aydınlatıcıyı göz pınarlarına ve göz altlarına parmaklarınla sürebilirsin. Hatta gerçek gözyaşı görünümü elde etmek için aydınlatıcıyı gözden akıp giden yaş gibi yanaklarına kadar uzatabilirsin. Kendinden ışıltılı yapısı ve son derece doğal bitişiyle NYX Professional likit aydınlatı bu makyajın yıldızı olacak!

5. Adım: Crying Girl Makyajı için Masum Bakışlar

Crying Girl Makyajı için Masum Bakışlar

Ağlamış gibi göz makyajı yapmak oldukça basit! Biz bu adım için yine L’Oréal Paris Melon Dollar Baby allığı öneriyoruz. Göz altlarındaki kızarıklık görünümünü bu allıkla doğal bir şekilde yapabilirsin. Ayrıca L’Oréal Paris Queen Mono Eyeshadow No:20’nin ışıltılı pembe tonunu parmaklarınla göz kapağına dağıtabilirsin. Son olarak L'Oréal Paris Telescopic Lift Maskara ile kirpiklerini tek tek ayırarak ağlamış göz makyajını başarıyla tamamlayabilirsin.

6. Adım: Crying Girl Makyajı için Nemli Dudaklar

Crying Girl Makyajı için Nemli Dudaklar

Dudaklarını ısırdığın zaman oluşan kırmızı dudak görünümüne aşinasın değil mi? İşte, şimdi bu dudak görünümünü daha nemli bir bitişle elde edeceksin. Öncelikle işe L’Oréal Paris Infaillible Dudak Kalemleri'yle başlamalısın. Dudak kalemini tüm dudağına sürdükten sonra dilersen parmaklarınla, dilersen peçeteyle hafifçe dağıtabilirsin. Ardından L’Oréal Paris Brilliant Signature Plump in Gloss Ruj’un “402 I Soar” rengiyle yalnızca dudaklarının orta kısmına parlak bir görünüm eklemelisin.


Crying girl makyajını deneyenler bu makyajın verdiği genç ve sevimli görünüme bayılıyor. Sen de onlardan biri olmak için hemen hazırlıklara başlayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/