loader

Sıradaki Trend Popüler Olmadan Yetiş: Grafik Far Makyajı

Favoriye Ekle

Favori göz makyaj stilin her ortama uyum sağlasa da grafik far makyajı gibi yeni makyaj trendlerine de uyum sağlamayı bizce düşünmelisin!

2023 makyaj trendlerine uyum sağlamak istiyorsan bize kulak ver. 2021’in gözdesi grafik eyeliner’dan sonra grafik far makyajı, geçtiğimiz seneden beri dünyanın dört bir yanında popülerleşmeye ve makyaj videolarını süslemeye devam ediyor. Grafik far makyajı renk vurguları, parıltıları, kalın çizgileri veya minimalist modelleriyle birçok makyaj stiline uyum sağlıyor. Sen de bu trendi çok geç olmadan yakalamak istiyorsan doğru yerdesin!

Grafik Far Makyajı Nedir?

Grafik Far Makyajı Nedir?

Grafik far makyajı, çeşitli renk ve formlardaki farlarla yapılan uzun kuyruklu veya geometrik şekilli makyajları ifade ediyor. Bu stil çarpıcı desenleri, cesur renkleri ve benzersiz modelleriyle geleneksel olarak niteleyebileceğimiz göz makyajlarından ayrılıyor.

Grafik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Grafik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Grafik göz makyajının sık sık yapılan bazı modelleri olsa da bu makyaj stilinin belli başlı kuralları bulunmuyor. Bu nedenle göz kapaklarında kendi yaratıcılığını konuşturabilirsin. Fakat ilk kez grafik göz makyajı yapacaksan ve nasıl bir makyaj yapacağını bilmiyorsan grafik far makyajı ipuçlarımızı takip edebilirsin. Bu sayede trendlerin gerisinde kalmadan makyaj modasına uyum sağlayabilirsin. Öyleyse hadi, öne çıkan grafik far makyajı örneklerine bir göz atalım:

Geometrik Göz Makyajı

Geometrik Göz Makyajı

Eyeliner fırçası ve renkli farlar yardımıyla göz kapağına geometrik desenler çizebilirsin. Eyeliner fırçasını hafif nemli bir şekilde kullanarak makyaja keskin çizgiler katmak ya da kalem göz farı kullanmak da birer alternatif. Bu makyajda keskin renk geçişleri öne çıkıyor fakat eğer pürüzsüz bir renk geçişi hedefliyorsan, far karıştırma fırçalarından yardım alabilirsin.

Sarı, turuncu, pembe, mavi ve yeşil gibi göz alıcı renkler mat bitişli yapılarıyla grafik far makyajına göz alıcı bir görünüm katıyor. Geometrik göz makyajı yapmak için NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette Brights bizim favorimiz. Bu NYX Professional Makeup göz farı paleti yoğun pigmentleri, tozlanmayan yapısı, cesur ve parlak renkleriyle desen çizmek için son derece ideal. 

Üçlü Renk Geçişi

Üçlü Renk Geçişi

Grafik göz makyajında üçlü renk geçişi yapmak için aynı rengin farklı tonlarını tercih edebilirsin. Örneğin; lacivert bir far ve eyeliner fırçasıyla kirpik dibinden gözün dış kısmına doğru bir kuyruk çizebilirsin. Ardından ilk kuyruğu mavinin farklı bir tonuyla daha kalın bir şekilde tekrarlayabilirsin. Son olarak bebe mavisine yakın bir tonla son kuyruğu çekip makyajını tamamlayabilirsin. Ya da görseldeki gibi tamamen farklı renklerle çarpıcı bir sonuç da elde edebilirsin. 

Asimetrik Çizgiler

Asimetrik Çizgiler

Aynı veya farklı renklerle göz kapağına asimetrik çizgiler çizebilirsin. Öncelikle göz pınarından başlayıp göz kapağının katlanma bölgesine doğru yarım bir çizgi çekebilirsin. Daha sonra yarım eyeliner çeker gibi gözün ortasından dışa doğru çizgi çizebilirsin. Veya göz kapaklarını bir tuval gibi kullanıp sürreal çalışmalar yapmak da bir tercih. Bu stilde her şey mümkün!

Grafik Göz Makyajı için Far Önerileri

Grafik Göz Makyajı için Far Önerileri

Grafik göz makyajı yapmak için birden fazla far paleti ve far fırçası kullanabilirsin. Eğer koyu renkli bir grafik göz makyajı yapmak istiyorsan seni favori far paletimizle tanıştırmak istiyoruz. NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette’in Brights adlı seçeneği, canlı renkleriyle yaratıcı makyajlar yapmak için ideal. “Biraz daha yoğun ışıltı istiyorum” diyorsan, aynı palet serisinin Ultimate Utopia seçeneğine de mutlaka göz atmalısın. 

İlham Alabileceğin Grafik Göz Makyajı Modelleri

Grafik Göz Makyajı Modelleri

Grafik far makyajının belli başlı kuralları olmadığına değinmiştik. Kendi yaratıcılığını kullanabileceğin bu makyaj stilinde her renk fardan yararlanabilirsin. Grafik far makyajı yaparken model konusunda kararsızlık yaşıyorsan grafik göz makyajı önerilerimizi inceleyebilirsin!

Grafik Göz Makyajı Modelleri

Grafik Göz Makyajı Modelleri

Grafik Göz Makyajı Modelleri

Grafik Göz Makyajı Modelleri

Grafik Göz Makyajı Modelleri

Grafik Göz Makyajı Modelleri

Sen de makyaj videolarından ilham alarak dilediğin grafik far makyajını yapabilir, etkileyici görünümünle tüm bakışları üzerine çekebilirsin. Hadi, far fırçalarını hazırla ve kendini yetenekli ellerine bırak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler