loader

Siren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

En yeni TikTok trendlerinden biriyle tanıştıralım seni: Siren gözler! Siren Eyes denilen bu makyaj trendi çekici, seksi ve büyüleyici bakışları vurguluyor ve herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Deniz kızlarının büyüleyici bakışlarından ilham alan Siren Göz makyajını merak eden ve nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenleri buraya alalım! Makyaj.com editörlerinden siren göz makyajının detaylarını öğrenebilirsin.

Siren Göz makyajı Nedir?

Siren Eyes makyajı Nedir?

Siren göz makyajı, deniz kızlarının büyüleyici bakışlarından ilham alan bir makyaj trendi. Eyeliner ile gözlerin daha çekik görünmesi amaçlanıyor. Böylece bakışlar ön plana çıkıyor ve delici bir anlam kazanıyor.

Siren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

1. Adım: Göz kapağını nötrle

1. Adım: Göz kapağını nötrle

Siren Eyes göz makyajının ilk adımında naturel far kullanarak göz kapatını nötrlemelisin. Bu görünüm için Maybelline Color Tattoo 98 Creamy Bej kullanabilirsin. Kremsi formülüyle 24 saate kadar kalıcı olan bu far sayesinde göz kapakların daha kusursuz görünecek. Böylece Siren Eyes görünümü daha belirgin olacak. Color Tattoo farını parmağının ucuyla göz kapağının tamamına uygulayabilirsin.

2. Adım: Eyeliner

2. Adım: Eyeliner

Siren Eyes makyajının en önemli adımı eyeliner adımında yatıyor. Buradaki amacımız gözlerinin mümkün olduğu kadar çekik ve kısık göstermek. Bu yüzden ilk olarak kuyruk kısmından başlıyoruz. Alt kirpik diplerinin bittiği noktadan şakağına doğru ince bir kuyruk çizmelisin. Daha sonra ise eyelinerının göz kapağının ortasına kadar getirerek tamamlamalısın. Bu sayede gözlerin çekik görünecek.

Bunun için NYX Professional Makeup Epic Ink Liner'ı kullanabilirsin. Tek seferde incecik bir çizgi çekmeni kolaylaştıran bu eyeliner, hata yapmana engel olacak. Ayrıca suya dayanıklı formülü ile gün boyu kalıcı.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3. Adım: Göz pınarları

Siren eyes makyajında gözlerine o bayık ve çekik etkiyi vermek için eyelinerı göz pınarlarına da uygulamalısın. Göz pınarlarını ne kadar sivriltirsen, gözlerin o kadar çekik görünecektir. Eyelinerı bir üçgen olacak şekilde göz pınarlarına uygulayabilirsin.

4. Adım: Maskara ile bakışlarını belirginleştir.

Maskara ile bakışlarını belirginleştir.

Siren Eyes makyajının en önemli tamamlayıcısı maskaradır. Uzun ve belirgin kirpiklerinle göz makyajını ortaya çıkarabilirsin. Kirpiklerinde sonsuz uzunluğu yakalamak istiyorsan sana Maybelline New York Lash Sensational Sky High Suya Dayanıklı Waterproof Maskara'yı öneririz. En kısa kirpiği bile yakalayarak uzunluk ve hacim veren bu maskara, kirpiklerini hiç olmadığı kadar uzun gösterecek. Bambu özü ve fiberler içeren 24 saate kadar kalıcı etki sunan bu maskara sayesinde limitsiz uzunlukla tanışacaksın. Alt ve üst kirpiklerine maskara uyguladıktan sonra Siren Eyes makyajının keyfini çıkarmaya başlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/